کد خبر: 1338215 A

دبیر کارگروه زیست‌عفیفانه شورای فرهنگ عمومی کشور:

راهبردهای زیست‌عفیفانه، راهکار مناسبی برای ترویج حجاب و عفاف است

زنجان دبیر کارگروه زیست‌عفیفانه شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه راهبردهای زیست‌عفیفانه، راهکار مناسبی برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه است، گفت: این طرح، راهکار مناسبی برای ترویج حجاب و عفاف در جامعه است.

راهبردهای زیست‌عفیفانه، راهکار مناسبی برای ترویج حجاب و عفاف است

مهدی بیاتی در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان زنجان با تبریک اعیاد شعبانیه با بیان اینکه جنگ حوزه عفت و برهنگی و با حیایی و بی‌حیایی در طول تاریخ ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: در این حوزه سیاست‌گذاری بی‌شماری شده است ولی باید به تفاوت سیاست‌گذاری و حکمرانی توجه داشت در موضوع حکمرانی، اقتضائات زمان و لحظه را در نظر می‌گیریم.

وی تصریح کرد: مسئله عفت عمومی موضوعی است که از آن نمی‌توانیم کوتاه بیاییم چرا که استدلال ما مبتنی بر وجه تمدنی و خواستگاه فرهنگ ایرانی ماست. اسلام وجه دوم ما است و در سوره نور و احزاب خداوند حجاب را واجب کرده و استدلال سوم نیز وجه سیاسی و اجتماعی و رعایت محرم و نامحرم مورد تاکید است.

این مسئول اضافه کرد: حکمرانی در حوزه عفاف و حجاب براساس راهبردهای زیست عفیفانه پیشنهاد می‌دهیم. ایستادن در نقطه اجماع و فهم اکثریت، عدم تلقی عقب‌نشینی در حوزه حجاب و عفاف، اقدامات سلبی باید در منظر عموم قابل دفاع باشد، اجرای قاطعانه اقدامات حتی در خصوص وابستگان به حکومت، ضمانت اجرایی دستورالعمل‌ها، توجه به میزان تمکن بخش‌های مختلف نظام و حمایت از فعالیت‌های مردمی هوشمند از  اصول و قواعد این راهبرد است.

دبیر کارگروه زیست عفیفانه شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه طرح پوشاک ساعد و خدمات برای ایجاد بستر عرصه پوشاک عفیفانه با قیمت مناسب اجرا می‌شود، گفت: اجازه مطالبه‌گری و کنشگری به مردم بدهیم و مردم در حوزه نظارت به ما آگاهی دهند.

امام‌جمعه زنجان در سخنانی با بیان اینکه وقتی امر به معروف ترک شود، اشرار بر شما مسلط می‌شوند، گفت: متاسفانه ۲۰ ساله‌های ما چیزی از حجاب نشنیده‌اند که قانع شوند.

آیت‌الله خاتمی با یادآوری اینکه ما باید از داشته‌های خود برای نسل جوان بگوییم، گفت: بایستی با روش اقناعی با نسل امروز سخن گفت. بحث حجاب از حجب است و اگر به عنوان یک سرشت احیا شود به سراغ حجاب می‌روند.

 

انتهای پیام/
جامعه جنگ محرم عفاف و حجاب حجاب و عفاف
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر