کد خبر: 704157 A

پریسا خواجه نژاد خبر داد:

معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد داده تا در آستانه شب یلدا امسال برای نخستین بار جشنواره ای ورزشی تفریحی فرهنگی را در مجموعه های ورزشی سراسر کشور برای کارگران و خانواده های بزرگوار ایشان برگزار شود.

معاون اداره کل امور ورزشی از برپایی جشنواره بزرگ و سراسری شب یلدا در مجموعه های ورزشی کارگران سراسر کشور برای نخستین بار خبر داد و افزود: ایرانیان شب یلدا را از دیرباز مبارک و سمبلی از برکت، فراوانی، تندرستی ،شکرگزاری و شادمانی می دانستند. جشن هایی که در شب یلدا برگزار می شود یک سنت باستانی است که ریشه در آداب و فرهنگ و سنن و تاریخ و حتی جغرافیای ایرانیان دارد.

پریسا خواجه نژاد با بیان مطلب فوق افزود: به همین خاطر ضمن اینکه هدف مشترک تمام جشن های شب یلدا ، احیای سنت ها و فرهنگ ناب ایرانی است، هر استان و هر منطقه به فراخور فرهنگ و شرایط اقلیمی دارای مراسمی خاص خود می باشد اما تمام این مراسمی که در هر نقطه ایران برگزار می شود یک دیدگاه خاص دارد و آن هم نزدیکی خانواده ها و همچنین ایجاد شور و نشاط اجتماعی است.

خواجه نژاد اضافه کرد: به همین منظور معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد  داده تا  در آستانه شب یلدا امسال برای نخستین بار جشنواره ای ورزشی تفریحی فرهنگی را در مجموعه های ورزشی سراسر کشور برای کارگران و خانواده های بزرگوار ایشان برگزار شود. 

معاون اداره کل امور ورزشی اضافه کرد: اصل این جشنواره درراستای اهداف وزارتخانه و در جهت حمایت و صیانت از نیروی کار، ارتقا سلامت نیروی کار از طریق ورزش و تفریحات سالم  و همچنین ایجاد زمینه های نشاط و شادابی در بین کارگران و خانواده های محترم ایشان است.

وی با بیان اینکه این جشنواره ها ضمن احیای سنت های اصیل ایرانی به سرزندگی و ایجاد همبستگی بین اقوام مختلف جامعه هدف کمک زیادی می کند، افزود:  یقینا برپایی این گونه جشنواره ها (همانند جشنواره های بزرگ خانوادگی کارگران که دو دوره در بندرانزلی برگزار شد) می تواند ضامن احیای سنتهای ایرانیان و همچنین تقویت و گسترش سرمایه اجتماعی باشد.

خواجه نژاد در پایان گفت: این جشنواره بزرگ روز 5 شنبه 29 آذرماه در تمامی استانها و مجموعه های ورزشی کارگری سراسر کشور برپا خواهد شد.

 

 

خانواده شب یلدا شور و نشاط فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر