کد خبر: 665283 A

کارگران در شهر نیلوفرهای آبی

برنامه تفریحی و رقابتی کارگران از فردا در سنگاچین برگزار خواهد شد.

روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری

سال گذشته درست در همین ایام نخستین جشنواره با شعار (خانواده کارگر، ورزش همگانی؛ نشاط پویایی) به میزبانی مجموعه رفاهی و تفریحی کارگران بندرانزلی (سنگاچین) برگزار گردید.

اما هدف و تفکر برگزاری چنین رویدادی چه بوده است؟

بنیان این جشنواره با تکیه برگسترش فرهنگ پرداختن به ورزش و همچنین توسعه ورزش سلامت محور و به دور از هرگونه برد و باخت و قهرمانی برای اولین بار توسط اداره کل امور ورزشی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پی ریزی شد و موفقیت و استقبال پرشور از آن سبب شد تا استمرار این رویداد از طریق مبادی بالادستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به سراسر ادارات کل استان ها تکلیف شده تا در سال های آتی  در سال های آتی  با قدرت و جدیت بیشتر پیگیری شود.

اما یک تفاوت قابل توجه در برنامه امسال نسبت به دوره گذشته وجود دارد و آن هم مشارکت بوده است و این همدلی و با هم نوایی نوید آن می رود تا علاوه بر اجرای بهتر جشنواره امسال، مقدمات توسعه و گسترش هرچه بهتر چنین اقدامات ارزشمند و سازنده ای این بار و درسال حمایت از کالای ایرانی، با ترویج ورزش در میان افراد خانواده کارگران فراهم گردد که بی شک نتایج آن افزایش نشاط و بهره وری در میان این قشر ارزشمند جامعه خواهد بود.

این مهم در شرایط امروز کشور گره گشای بسیاری از مشکلات موجود است و مرهمی برای بسیاری از زخم ها، چرا که نیروی انسانی سالم و شاداب عامل اصلی توسعه پایدار است و رشد تولید و صنعت و اقتصاد کشور باسلامت روح و روان و جسم کارگران عزیز این مرز و بوم گره خورده است.

 اما ماجرا به همین ختم نمی شود و این رویداد بزرگ امسال بصورت منطقه ای برگزار خواهد شد تا جمعیت گسترده تری را درون خود جای دهد.سنگاچین میزبان منطقه ۶تقسیم بندی کشوری است و کارگران استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، گیلان و همدان میهمانان این رویداد باشکوه خواند بود تا در رویدادهای مشابه مناطق دیگر نیز بتوانند ظرفیت استان های تحت پوشش خود را در جشنواره فرهنگی ورزشی کارگران کشور حاضر کنند.

امید آن می رود تا با تداوم و توسعه این تفکر در حوزه ورزشی جامعه کارگری، توفیقات ارزشمندی در حوزه ورزش سلامت محور و نتایج ارزنده آن فراهم آید.

 

انزلی ورزش کارگری جشنواره تفریحی ورزشی کارگران سنگاچین نیلوفرآبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر