کد خبر: 658136 A

رقابت های والیبال دسته اول قهرمانی کارگران کشور

محسنی بند پی سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که پیش تر بعنوان پدر سلامت ایران از وی نامبرده می شد، حضور در میادین ورزشی را بعنوان یکی از اصلی ترین مولفه های سلامت کارگران برشمرد.

به گزارش ایلنابه نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری سرپرست وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه رقابت های دسته اول قهرمانی کارگران کشور، اظهار داشت: ما بعنوان مسئولان و متولیان مرتبط با جامعه کار و تلاش، شرایطی را فراهم آوریم تا موجبات حضور هرچه بیشتر کارگران در میادین ورزشی فراهم گردد. این در حالیست که باید هم در ورزش عمومی و هم در ورزش قهرمانی اقدامات وسیعی را برای کارگران عزیز انجام دهیم. بند پی در ادامه با اشاره به اینکه شادابی و نشاط یکی از دستاوردهای ورزش است، افزود: قطع به یقین ورزش  افزایش نشاط و شادابی را به همراه خواهد داشت که این مثلث با بهره‌وری که از نیازهای اساسی امروز جامعه ما می باشد، کامل می شود.  
پدر سلامت ایران که پیش تر در مسئول سازمان بهزیستی کل کشور، بوده و از نزدیک جامعه بزرگ کار و تلاش را لمس نموده، ورزش را بعنوان یکی از عوامل اصلی نشاط در جامعه عنوان کرد و یادآور شد: همه بررسی های صورت گرفته و تحقیقات علمی نشان داده است، که یکی از راهکارهایی که می‌تواند نشاط و شادابی را در جامعه تزریق کند بحث ورزش است. از این رو ما نیز بعنوان متولیان امر باید راهکارهایی را برای گسترش و تعمیم ورزش در جامعه ایجاد کنیم.برای مثال توسعه سالن های ورزشی می تواند یکی از عوامل گسترش امر ورزش باشد،‌چرا که سهولت دسترسی به اماکن ورزشی در مناطق مختلف به خصوص مناطق محروم، خود از عوامل میل به ورزش خواهد بود. از طرفی شرکت دادن آنها در مسابقات ورزشی که فدراسیون ورزش کارگری بصورت جدی در سال جاری آن را دنبال می کند می تواند انگیزه ای برای حضور این عزیزان در ورزش باشد و ما آن را در دستور کار قرار داده ایم. از این رو و در راستای سهولت حضور کارگران در ورزش، ورودی‌های مسابقات را حذف کرده ایم و تنوع رشته ها را افزایش داده ایم تا هرکارگری که در رشته ا‌ی خاص تبحر دارد بتواند با ورود به رشته تخصصی اش در میادین ورزشی حاضر شود. ما باید شرایطی را فراهم کنیم تا جامعه کار و تلاش که بیش از هر جامعه ای نیاز به نشاط و پویایی دارد بتواند جسمی سالم در کنار یک روان آسوده و با نشاط را در فضای ورزش به دست آورد. 
بند پی در پایان با بیان اینکه  تیم های ملی را با قدرت هرچه تمام به رقابت های بین المللی اعزام خواهیم کرد، گفت: هدف ما تنها ورزش همگانی نیست و در واقع ورزش همگانی را بعنوان مکمل ورزش قهرمانی می دانیم و برهمین اساس تیم های ملی پرقدرتی را از دل مسابقات ملی برای افتخار آفرینی در عرصه های جهانی اعزام خواهیم کرد.قطع به یقین ورزش قهرمانی یکی از مشوق های ورزش همگانی است و ما از همین جا به تمام جامعه بزرگ کار و تلاش این وعده را می‌دهیم که با حضور در ورزش همگانی و گسترش ورزش قهرمانی بتوانیم در میادین بین المللی و عرصه های جهانی نیز نام کارگر ایرانی را به جهان معرفی کنیم که کارگر ایران نه تنها در صنعت، بلکه در ورزش هم نمونه است.

 

کارگری فدراسیون ورزش کارگری قهرمانی کشور وزارت تعاون ،‌ کار و رفاه اجتماعی والیبال دسته اول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر