کد خبر: 413357 A

ایلنا: ‌سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال چلسی می‌گوید می‌خواهد همان‌قدر در این تیم دوام بیاورد که سرمربی فرانسوی آرسنال در جمع توپچی‌ها حضور داشته است.

به گزارش ایلنا، آنتونیو کونته اعتراف کرد که برای او هدایت چلسی تحقق یک رویا بوده است و اینکه او می‌خواهد سال‌های سال به دوران حضورش در استمفوردبریج ادامه دهد. آرسن ونگر امسال بیستمین سال مربیگری‌اش در آرسنال را تجربه می‌کند و پس از سرالکس فرگوسن، سرمربی پیشین منچستریونایتد طولانی‌ترین مدت ماندگاری در یک تیم لیگ برتری را دارد.

کونته که شاگردانش امروز (شنبه) در هفته ششم لیگ برتر انگلیس میهمان آرسنال هستند، با تمجید از آرسن ونگر به‌خاطر مدت طولانی مربیگری‌اش در جمع توپچی‌ها، در پاسخ به این سؤال که آیا می‌تواند تصور کند همان‌قدر در چلسی دوام خواهد آورد که ونگر در آرسنال ماندگار شده است، اظهار داشت: بله. دوست دارم این اتفاق رخ دهد، چون فکر می‌کنم که وقتی شما این کار را انجام می‌دهید، می‌توانید کارتان را سازماندهی کنید. این اتفاق هم برای باشگاه و هم برای سرمربی تیم رضایتبخش است. من فکر می‌کنم می‌شود به یک سرمربی فرصت بیشتری داد تا دستاوردهای بزرگی داشته باشد.

سرمربی پیشین یوونتوس در پاسخ به این سؤال که آیا به هدایت تیم دیگری هم فکر می‌کند، تأکید کرد: خیر، رؤیای من ادامه دادن به کارم در چلسی است تا کارم را انجام دهم و همه بازیکنان، هواداران و جو باشگاه را بشناسم، چون چلسی تیم فوق‌العاده‌ای است. من خوشحالم. مربیگری در چلسی رؤیای واقعی من است.

چلسی در دوران مدیریت رومن آبراموویچ 12 مربی مختلف را روی کار آورده و آنها را اخراج کرده است. کونته اما می‌گوید از پیوستن به مربیان اخراجی آبی‌پوشان لندن، نمی‌ترسد.

وی افزود: زمانی که شما به کارتان اعتماد داشته باشد، هرگز از اخراج شدن نمی‌ترسید. من دارم کارم را انجام می‌دهم و آن را به همین شیوه‌ای که داشته‌ام، ادامه می‌دهم. مطمئنم که اگر این بازی و بازی بعدی را هم نبرم، در آینده سرانجام خواهم برد. اگر من یک مدیر بودم و با وجود پیروزی تیمم می‌دیدم که کارش خوب نیست، مطمئن نبودم که آینده آن تیم روشن خواهد بود. به‌نظر من باشگاه در کل باید کاری را که در یک تیم دارد انجام می‌شود، زیر نظر بگیرد و من فکر می‌کنم که آنها شاهد انجام کارهای خوبی توسط من خواهند بود. من قبل از آمدنم به چلسی، با مسئولان باشگاه برنامه‌هایم را مطرح کردم و فکر می‌کنم هر باشگاهی قبل از استخدام یک مربی باید حرف‌های او را بشنود.

لیگ برتر انگلیس آرسنال آنتونیو کونته تیم فوتبال چلسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر