کد خبر: 326106 A

همه دنیا تنیس روی میز ایران را با نام برادرم می‌شناسند

او نماد تنیس روی میز ایران است و همه دنیا تنیس روی میز ایران را به اسم نوشاد عالمیان می‌شناسند.

نفر اول تنیس روی میز ایران گفت: تمام دنیا این رشته را در ایران با نام نوشاد می‌شناسند.

به گزارش ایلنا و به نقل از صندوق اعتباری حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور نیما عالمیان، قهرمان مسابقات تنیس روی میز انتخابی تیم ملی درخصوص این رقابت‌ها اظهار داشت: سطح این مسابقات نسبت به گذشته بالاتر رفته بود اما فکر می‌کنم من از لحاظ آمادگی کمی بالاتر از بقیه بودم و انتظار اول شدن را داشتم و بدون دردسر این عنوان را کسب کردم. البته آمادگی‌ام را به دلیل حضور در اردوی سوئد، مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند و چند مسابقه تدارکاتی به دست آورده بودم.

این ملی‌پوش تنیس روی میز کشورمان درباره عدم حضور برادرش در مسابقات انتخابی اظهار داشت: نوشاد که به دلیل مصدومیت نتوانسته بود در مسابقات دسته برتر شرکت کند، در این رقابت‌ها حاضر نشد، البته فکر می‌کنم کمیته فنی تصمیم اشتباهی گرفت، او نماد تنیس روی میز ایران است و همه دنیا تنیس روی میز ایران را به اسم نوشاد عالمیان می‌شناسند.

وی اضافه کرد: نوشاد در جهان معروف و قوی است، او پتانسیل شکست قهرمانان بزرگ جهان را هم دارد، حتی الان که کمی افت کرده لیگ‌های معروف دنیا او را می‌خواهند؛ البته مطمئنم که به روزهای اوج خودش بازمی‌گردد.

عالمیان درباره برنامه‌های آتی خود بیان داشت: باید مسابقات تدارکاتی داشته باشیم چون 5،6 ماه دیگر مسابقات انتخابی المپیک را پیش رو داریم. مسابقات جهانی هم اسفند ماه برگزار می‌شود. رقابت‌های انتخابی المپیک 26 فروردین در هنگ کنگ خواهد بود که اگر تا آن موقع به آمادگی بالایی برسیم شانس کسب 2 سهمیه را داریم، احتمالا تیم ایران 4 نماینده خواهد داشت.

این ملی‌پوش افزود: شانس من و نوشاد از بقیه بیشتر است چون رنکینگ بالاتری نسبت به دیگر ملی‌پوشان داریم، در چند سال اخیر رنکینگم 210 بود ولی با اردوهای سوئد توانستم رنکینگ خود را به 116 برسانم. من نتیجه زحمات دو سالم را در 2 ماه گرفتم و این خواست خدا بود.

عالمیان در پاسخ به این‌که آیا باتوجه به این‌که قهرمانان به نام تنیس روی میز جهان در آسیا هستند کار شما را سخت می‌کند، گفت: سخت است ولی توانایی پیروزی را داریم. تیمی که 50 سال شکست نداده بودیم در قهرمانی آسیا امسال شکست دادیم حتی کره شمالی و هند را هم بردیم و هفتم شدیم، من به نماینده ژاپن نیز با نتیجه 3 بر 2 باختم نتیجه خیلی نزدیک بود، همه این‌ها نشان می‌دهد که با تمرینات خوب و به‌جا می‌توان بالا آمد.

عالمیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر