کد خبر: 248819 A

باحضور در مرکز توانبخشی صورت گرفت؛

در این مراسم تعدادی از جانبازان عزیز که خود از ورزشکاران کشورمان در دوران گذشته بوده‌اند ضمن بیان خاطرات و انتظارت خود در فضایی صمیمی و دوستانه به ثبت تصاویر خاطره‌انگیزه پرداختند

صبح امروز کیومرثهاشمی رئیس کمیته ملی المپیک به همراه احسان حدادی، حمید سوریان و احسان روزبهانی با حضور در مرکز توانبخشی جانبازان حضرت امام خمینی(ره) درمحیطی صمیمانه ضمن قدردانی از این عزیزان با جانبازان۸ سال دفاع مقدس دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از ر وابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ در این دیدار رئیس کمیته ملی الپیک به همراه سوریان، حدادی و روز بهانی قهرمانان ارزنده المپیکی کشورمان با حضور در طبقات و واحدهای مختلف این مرکز توانبخشی به دیدار و گفتکو با جانبازان هشت سال دفاع مقدس پرداخته و در فضایی دوستانه ضمن شنیدن خاطرات و درد دلهای این عزیزان در فضایی به گفتگو پرداختند.

کیومرثهاشمی رئیس کمیته ملی المپیک در ابتدای این بازدید گفت: در آستانه سی‌وششمین سالگرد پیروزی شکوهمندانقلاب اسلامی در دیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان به نکات مهمی در باب معرفت شناسی اشاره فرمودند لذا با توجه به اینکه قهرمانان ورزشی کشورمان الگوی جوانان هستند در راستای حق‌شناسی ومعرفت شناسی با جمعی از ورزشکاران به این آسایشگاه آمدیم تا دیداری داشته باشیم با عزیزانی که تا ابد حق بزرگی بر گردن این مردم و انقلاب دارند.

وی افزود: دیدار این جانبازان برای تقویت روحیه ما موثر است واگر امروزکشور ما آرامش دارد به خاطر تلاش ها و از خود گذشتگی های سال‌ای گذشته این عزیزان است، اگر ما امروز سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم اگر امروز شاهد افتخاری آفرینی های علمی، پزشکی، ورزشی و… فرزندان این مرز و بوم در عرصه جهانی هستیم بخاطر جانفشانی های چنین عزیزانی است که در زمان خود برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی به میدان نبرد رفتند تا امروز ما در آرامش و صلح زندگی کنیم.

در ادامه حمید سوریان قهرمان المپیکی کشورمان ضمن اشاره به جانفشانی های این عزیزان گفت: وظیفه ماست که از جانفشانی‌های این عزیزان تشکر کنیم. اگر قرار است از کسی به عنوان قهرمان یاد کنم این بزرگواران هستند که برای این مملکت جان فشانی کردند و خون دادند.

وی ادامه داد: امروز صحنه‌های تکان دهنده‌ای دیدیم. جانبازی را مشاهده کردیم که سال‌هاست روی تخت خوابیده است و به سختی تمام زندگی خود را ادامه می‌دهد و این مسائل مسئولیت من ورزشکار را دو چندان می کند شاید باورتان نشوم از شنیدن خاطرات و صحبتهای آنها سیر نمی شدم.

سوریان خاطر نشان کرد: در نزد ما در هر شرایطی و در هر مقام و سمتی که باشیم این عزیزان مقام و منزلتی دو چندان دارند چرا که گذشت زمان و مسائل اخیر کشورهای همجوار ثابت کرد این عزیزان چگونه با جانفشانی خود چگونه دشمن را از خاک ایران بیرون رانده و با این جانفشانی خود کاری کردند که امروز ما در صلح و آرامش بسر ببریم.

احسان حدادی نایب‌قهرمان پرتاب دیسک المپیک هم درباره حضورش در این آسایشگاه اظهار داشت: این عزیزان از جان مایه گذاشتند اگر هم بعضی می‌گویند ورزشکاران راه آنها را ادامه می‌دهند به نظر من اصلا اینطور نیست ما ورزشکاران با یک باخت چند مطلب در مورد آن نوشته و موضوع تمام می‌شود، اما کسی که قطع نخاع شده مگر می‌شود سلامتی‌اش را بازگرداند مگر می‌شود یک جانباز یا قهرمان جنگ را با قهرمان ورزشی مقایسه کرد. شاید باورتان نشود وقتی روحیه آنها را دیده و خاطرات این عزیزان را شنیدم اشک در چشمانم دو چندان شد و خودم ازاین عزیزان روحیه گرفتم.

همچنین احسان روزبهانی ملی‌پوش بوکس ایران که بتازگی نخستین سهمیه المپیک ریو ایران را کسب کرده درباره دیدار با جانبازان اظهار داشت: در یک کلام قهرمان واقعی آنها هستند. ما از حضور در اینجا لذت بردیم و از صحبت‌های آنها استفاده کردیم. اگر این قهرمانان نبودند ما هم نبودیم اگر امروز من روزبهانی به مسابقات خارجی می‌روم و مدال کسب می‌کنم بخاطر جانفشانی‌های این عزیزان در گذشته است.

در این مراسم تعدادی از جانبازان عزیز که خود از ورزشکاران کشورمان در دوران گذشته بوده‌اند ضمن بیان خاطرات و انتظارت خود در فضایی صمیمی و دوستانه به ثبت تصاویر خاطره‌انگیزه پرداختند و حتی در سالن ورزشی آسایشگاه ۳ قهرمان ورزشی کشورمان به مسابقه دوستانه تنیس روی میز با این عزیزان پرداختند.

در این دیدار یکی از جانبازن دفاع مقدس ضمن قدردانی از حضور مسئولین کمیته ملی المپیک و قهرمانان ورزشی ابراز داشت: حضور شما عزیزان در کنار ما مایه دلگرمی و خوشحالی است. ما اینجا از تلویزیون شاهد موفقیت های جوانان کشورمان در رقابت‌های برون‌مرزی بوده و برای سر بلندی این عزیزان کاری جز دعا نمی توانیم انجام بدهیم.

همچنین یکی از دیگر از جانبازان دفاع مقدس که خود نیز در جوانی تکواندو کار بود و عکس‌هایش در تابلویی کنار تختش نصب شده بود، گفت: در زمان ما به رغم اینکه ورزشکار بودیم تکلیف بود به جنگ برویم و از کشورمان دفاع کنیم و الان به رغم اینکه سال‌هاست در این آسایشگاه هستیم ناراحت نبوده و خوشحالم حال شما عزیزان قهرمانانی همچون سوریان، حدادی و مظاهری در رقابت‌های برون مرزی پرچم مقدس کشورمان را به اهتزا در می‌آورید.

احسان حدادی احسان روزبهانی حمید سوریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر