کد خبر: 248403 A

وزنه‌برداری کارگران کشور؛

در دومین روز این مسابقات، وزنه برداران اوزان ۸۵،۹۴، ۱۰۵ و ۱۰۵ + با یکدیگر به رقابت پرداختند

خوزستان قهرمان مسابقات وزنه برداری کارگران کشور(گرامیداشت دهه فجر) شد

به گزارش ایلنا، چهل و یکمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی کارگران کشور(بزرگداشت دهه فجر) که از صبح شنبه ۱۱/۱۲ و با حضور ۱۵۰ مربی، ورزشکار و سرپرست، در قالب ۲۱ تیم از سراسر کشور در سالن شهید معتمدی تهران آغاز شده بود؛ عصر دوشنبه ۱۳ / ۱۱ / ۹۳ با قهرمانی خوزستان به پایان رسید.

در دومین روز این مسابقات، وزنه برداران اوزان ۸۵،۹۴، ۱۰۵ و ۱۰۵ + با یکدیگر به رقابت پرداختند که نتایج ذیل بدست آمد:

در وزن ۸۵ کیلوگرم، حمید ملکی از ایلام با مجموع ۳۳۹ کیلوگرم قهرمانی شد. احسان داراب بیگی از کرمانشاه با مجموع ۳۳۷ کیلوگرم نایب قهرمان و معرفت روح نواز از اردبیل با مجموع ۳۲۰ امتیاز به مقام سومی این دوره از رقابت ها دست یافت.

در وزن ۹۴ کیلوگرم، احسان معتمدی از تهران با مجموع ۳۴۰ امتیاز قهرمان، مهدی رضایی از گلستان با مجموع ۳۳۶ امتیاز نایب قهرمان و امین بوکان از آذربایجان شرقی با مجموع ۳۱۹ امتیاز به مقام سومی این دوره از رقابت ها دست یافتند.

در وزن ۱۰۵ کیلوگرم، حسام رزقی از آذربایجان شرقی با مجموع ۳۵۶ امتیاز قهرمان شد. مهدی تیترنا از بوشهر با مجموع ۳۳۰ کیلوگرم نایب قهرمان شد و امین خزائی از کردستان با مجموع ۳۲۰ کیلوگرم موفق شد عنوان سومی این دوره از رقابت ها را کسب کند.

در وزن ۱۰۵ + کیلوگرم، مهدی میرزایی از ایلام با مجموع ۳۹۳ کیلوگرم عنوان نخست این دوره از رقابت ها را کسب کرد. محمد کرمزاده از خوزستان با مجموع ۳۹۲ کیلوگرم نایب قهرمان شد و مهدی علیزاده با مجموع ۳۵۱ کیلوگرم عنوان سومی این مسابقات را کسب نمود.

در روز نخست این رقابت ها و در اوزان ۵۶،۶۲، ۶۹ و ۷۷ کیلوگرم نیز نتایج ذیل بدست آمده بود:

در وزن ۵۶ کیلوگرم، محسن نصرالهی از اصفهان در مجموع با بالای سر بردن ۱۶۷ کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافت. مهدی عبدالهی و غلامرضا محمدیان از خوزستان به ترتیب با مجموع ۱۶۶ و ۱۵۷ کیلوگرم به مقام نایب قهرمانی و سومی این دوره از رقابت ها دست یافتند.

در وزن ۶۲ کیلوگرم، محمد فاطمی از تهران با مجموع ۲۴۶ کیلوگرم قهرمان شد. محمد خدادادی از اصفهان با مجموع ۲۳۰ کیلوگرم به مقام نایب قهرمانی دست یافت و حمید رضا محمدیان از خوزستان با مجموع ۲۱۷ کیلوگرم سوم شد.

در وزن ۶۹ کیلوگرم، کیومرثمقدسی از آذربایجان شرقی با مجموع ۲۷۸ کیلوگرم عنوان نخست را کسب نمود. امین پشتونی از بوشهر با مجموع ۲۵۷ کیلوگرم نایب قهرمان شد و حسین طیبی‌نژاد از خوزستان با مجموع ۲۴۰ کیلوگرم به مقام سومی این دوره از رقابت‌ها دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم، میثم خسروی از کرمانشاه با مجموع ۳۰۵ کیلوگرم اول شد. رضا صالحی از کردستان با مجموع ۲۸۹ کیلوگرم دوم و ابراهیم ور ناصری از خوزستان با مجموع ۲۸۹ کیلوگرم(با توجه به وزن بیشتر نسبت به رضا صالحی) به مقام سوم دست یافت.

بدین ترتیب و با توجه به نتایج بدست آمده تیم خوزستان با ۱۸۴ امتیاز(۲طلا و ۴ برنز) موفق شد مقام قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را کسب و جام قهرمانی را بالای سر ببرد. تیم تهران با ۱۷۲ امتیاز(۲طلا و ۱ برنز) نایب قهرمان شد. تیم آذربایجان شرقی با ۱۷۱ امتیاز(۲طلا و ۱ برنز) سوم شد. همچنین تیم کردستان با ۱۷۰ امتیاز و قرار گرفتن در جایگاه چهارم، کاپ اخلاق این دوره از رقابت ها را دریافت نمود.

در پایان این دوره از رقابت‌ها با تقدیم جوایز و هدایا از تمامی ورزشکاران و قهرمانان وزنه بردار تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

بنا به گفته حسین توکلی، رئیس انجمن وزنه‌برداری کارگان کشور و قهرمان سابق وزنه‌برداری جهان، نفرات برتر این دوره از رقابت‌ها در المپیاد فرهنگی - ورزشی کارگران(مازندران، اسفند۹۳) شرکت خواهند نمود.

وزنه‌برداری قهرمانی کارگران کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر