کد خبر: 232745 A

تور جهانی والیبال ساحلی؛

تیم الف ایران در دیدار مقابل رژیم اشغالگر قدس به میدان نرفت و از صعود به مرحله بعد مسابقات تور جهانی بازماند.

تیم الف ایران در دیدار مقابل رژیم اشغالگر قدس به میدان نرفت و از صعود به مرحله بعد مسابقات تور جهانی بازماند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم الف ایران(تیم ۲۷ مسابقات) متشکل از صابر هوشمند و بهمن سالمی که با پیروزی برابر میزبان برای اولین‌بار به مسابقات اصلی تور جهانی صعود کرد، ابتدا مقابل اسپانیا(تیم ششم مسابقات) به میدان رفت که در ۲ ست پیاپی با امتیازات ۲۱ بر ۱۹ و ۲۱ بر ۱۷ مغلوب این حریف قدرتمند خود شد. درست چند ساعت بعد نماینده کشورمان مقابل تیم نروژ(تیم یازدهم مسابقات) به میدان رفت و در یک بازی زیبا و تحسین‌برانگیز موفق شد ۲ بر یک با امتیازات ۲۱ بر ۱۹،۱۹ بر ۲۱ و ۱۵ بر ۱۳ این تیم اروپایی را از پیش رو بردارد. هوشمند و سالمی دیروز ۵ شنبه ۲۰ آذرماه در سوم روز مسابقات برای صعود به مرحله‌دوم می‌بایست مقابل رژیم اشغالگر قدس(تیم ۲۲ مسابقات) صف‌آرایی می‌کردند که در این دیدار حاضر نشدند و بدین ترتیب از صعود به مرحله بعد بازماندند.

تیم ملی ب ایران(تیم ۳۲ مسابقات) دیگر نماینده کشورمان متشکل از ایمان کرمی نژاد و عبدالحامد میرزاعلی با قانون بازنده خوش شانس(لاکی لوزر) به مسابقات اصلی راه یافت و در دیدار مقابل هلند(تیم اول مسابقات) دو بر یک با امتیازات ۲۱ بر ۱۳ و ۲۱ بر ۱۹ مغلوب شد و سپس دومین بازی خود را نیز برابر انگلستان(تیم شانزدهم مسابقات) دو بر یک با امتیازات ۲۱ بر ۱۰(ایران در ست اول)، ۲۱ بر ۱۳،۱۵ بر ۱۳ واگذار کرد. نماینده دوم والیبال ساحلی کشورمان دیروز۵ شنبه ۲۰ آذرماه در آخرین مسابقه خود در تور جهانی مقابل اتریش صف آرایی کرد که این مسابقه را نیز دو بر صفر با امتیازات ۲۱ بر ۱۲ و ۲۱ بر ۱۶ واگذار کرد.

بدین ترتیب کاروان والیبال ساحلی کشورمان متشکل عبدالعظیم عزیزخانی(رئیس سازمان ساحلی)، کسری غفوری(دبیر سازمان ساحلی و سرپرست تیم‌ها)، حمید موحدی(سرمربی تیم‌ها)؛ صابر هوشمند و بهمن سالمی(بازیکنان تیم الف) و ایمان کرمی نژاد و عبدالحامد میرزا علی(بازیکنان تیم ب) که برای نخستین‌مرتبه در تاریخ این رشته ورزشی موفق شد به مسابقات تور جهانی والیبال‌ساحلی راه پیدا کند و اولین پیروزی خود را نیز در این رقابت‌ها کسب کرد، در عین شایستگی و ناباوری از صعود به مرحله دوم رقابت‌ها بازماند و ساعت ۳ بامداد روز یکشنبه ۲۳ آذرماه ۱۳۹۳ وارد تهران می‌شود.

تور جهانی والیبال ساحلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر