کد خبر: 230806 A

شاهرخ شهنازی خبر داد:

ابراز تمایل کشورهای اسلامی به افزایش مراودات ورزشی و سفر به کشورمان یک مزیت است و اگر کشورهای اسلامی ضمن حضور در رقابتهای همبستگی کشورهای اسلامی از توانایی های یکدیگر در ابعاد ورزشی استفاده کنند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: حضور در اجلاس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی و گفت و گو با نمایندگان ورزشی کشورهای مسلمان مثمرثمر بود و از رئیس(ISSF) برای سفر به کشورمان نیز دعوت بعمل آوردیم.

به گزارش ایلنا، شاهرخ شهنازی که در اجلاس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در جده عربستان حضور داشت، افزود: در این اجلاس بهرام افشارزاده عضو هیات اجرایی ISSF هم حضور داشت که در جلسات با مقامات کشورهای مختلف، آنها از لغو سومین دوره مسابقات کشورهای اسلامی اظهار تاسف کرده و ابراز امیدواری کردند ایران یک مرتبه دیگر میزبان این رقابت ها شود.

وی اظهار داشت: دیدارهای سازنده ای نیز با رییس و دبیرکل ISSF داشته و بر علاقمند مندی ایران برای ارتباط با سایر ملل اسلامی تاکید کردیم و از طرف کیومرثهاشمی رییس کمیته ملی المپیک از رییس ISSF برای سفر به کشورمان دعوت کردم که وی دعوت رسمی ما را پذیرفت.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: در این اجلاس ملاقات هایی با مسوولین ورزشی کشورهای امارات متحده عربی، مصر، اندونزی، قطر، مالدیو و چند کشور دیگر داشتیم که مقرر شد از این پس کشورهای اسلامی در زمینه ورزش رایزنی و تعاملات بیشتری با یکدیگر داشته باشند.

شهنازی تصریح کرد: ابراز تمایل کشورهای اسلامی به افزایش مراودات ورزشی و سفر به کشورمان یک مزیت است و اگر کشورهای اسلامی ضمن حضور در رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی از توانایی های یکدیگر در ابعاد ورزشی استفاده کنند، بدون تردید شاهد رشد ورزش قهرمانی و همگانی در میان کشورهای عضو خواهیم بود.

المپیک امارات متحده عربی ایران رشد رقابت عربستان قطر کشورهای اسلامی مسلمان مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر