کد خبر: 223542 A

با هدف ترویج مبارزه با بیماری دیابت؛

برای نخستین بار و همزمان با روز جهانی دیابت، مسابقات دوچرخه سواری و پیاده روی در استان های تهران، تبریز و اصفهان برگزار شد.

برای نخستین بار و همزمان با روز جهانی دیابت، مسابقات دوچرخه سواری و پیاده روی در استان های تهران، تبریز و اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایلنا، صبح روز جمعه میدان میرداماد در استان تهران میزبان ۳۰۰ تن از دوچرخه سوارانی بود که برای مبارزه با بیماری دیابت با یکدیگر به رقابت پرداختند تا نشان دهند یکی از راه های درمان دیابت، تحرک بیشتر است. همزمان با این گردهمایی سه هزار تن از شهروندان تهرانی با حضور وزیر بهداشت دولت یازدهم ساعت ۹ در بوستان ولایت به پیاده روی پرداختند و در پایان با برگزاری مراسم قرعه کشی به نفرات برگزیده یک دستگاه دوچرخه اهداء شد.

همزمان با این رقابت ها، در الگلی پارک شهر تبریز و پارک آزادی شهر شیراز مسابقات پیاده روی برگزار شد.

گفتنی است هم ‌اکنون در جهان حدود ۴۰۰ میلیون نفر به دیابت مبتلا هستند، که پیش ‌بینی می ‌شود این رقم در سال ۲۰۳۵ به بیش از ۶۰۰ میلیون نفر افزایش ‌‌یابد. در ایران نیز بیش از ۱۰% جمعیت بالغ را دیابتی‌ ها تشکیل می ‌دهند که نیمی از آن‌ ها از دیابت خود بی‌ اطلاعند. حال آنکه دیابت هر سال سبب مرگ بیش از ۵ میلیون نفر می‌ شود و هزینه درمان دیابت و عوارض آن بیش از ۵۵۰ میلیارد دلار در سال است. بیشترین هزینه‌ های دیابت صرف درمان عوارض آن شامل مشکلات قلبی، عروقی، چشم، کلیه و پا می ‌شود.

این عوارض با تشخیص به موقع و درمان مناسب دیابت قابل پیشگیری است. با " ترویج شیوه زندگی سالم " می‌ توان بیش از ۷۰ درصد موارد ابتلا به دیابت را پیشگیری کرد. این درصد، ‌ برابر پیشگیری از ۱۵۰ میلیون مورد ابتلای جدید به دیابت در سال ۲۰۳۵ خواهد بود. این مسابقات با همکاری انجمن دیابت ایران، شهرداری تهران، سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران، شرکت توسعه و نوسازی عباس آّباد، شرکت نو ونوردسک پارس و پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه تهران برگزار می‌شود و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

استان کشور اصفهان ایران پیاده روی دانشگاه تهران درمان دوچرخه سواری دولت مرگ مسابقات دوچرخه سواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر