کد خبر: 216806 A

والیبال قهرمانی جوانان آسیا - بحرین؛

تیم والیبال جوانان ایران امشب در دیدار نهایی هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برای کسب پنجمین مدال طلای خود در این رقابت ها به مصاف چین می رود.

تیم والیبال جوانان ایران امشب در دیدار نهایی هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا برای کسب پنجمین مدال طلای خود در این رقابت ها به مصاف چین می رود.

به گزارش ایلنا، والیبال جوانان ایران تجربه حضور در سیزده دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا را در پرونده کاری خود دارد که چهار عنوان قهرمانی، دو نایب قهرمانی و دو مقام سومی ره آورد آنان از این رقابت ها است.

کشور کره جنوبی با ۶ قهرمانی، دو نایب قهرمانی و یک مقام سومی پرافتخارترین کشور این رقابت ها است و ایران در جایگاه دوم این رده بندی قرار دارد.

کشورهای ژاپن(۳طلا، ۵ نقره و ۲ برنز)، چین(۳ طلا، ۳ نقره و ۵ برنز) و هند(۲ نقره و ۳ برنز) در رتبه های سوم تا پنجم افتخار آفرین های مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا قرار دارند.

تیم والیبال جوانان ایران در بازی نیمه نهایی هفدهمین دوره قهرمانی جوانان پسر آسیا در بحرین موفق به شکست میزبان در حضور هزاران تماشاگر خودی شد.

بحرین تا قبل از مسابقه با ایران در هیچ بازی شکست نخورده بود و برای شکست ایران با تشویق هزاران تماشاگر پر سر و صدا بازی را آغاز کردند اما در نهایت بحرین سه بر یک مغلوب ایران شد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی دو تیم کره جنوبی و چین رو در روی هم قرار گرفتند که چین سه بر یک به پیروزی رسید و به دیدار نهایی راه یافت.

برنامه مرحله نهایی هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر آسیا به قرار زیر است:

شنبه سوم آبان ماه به وقت تهران:

ساعت ۱۶:۳۰
بحرین - کره جنوبی(برای کسب عنوان سومی)

ساعت ۱۹:۰۰
چین – ایران(برای کسب مقام قهرمانی)

والیبال جوانان ایران در سال ۲۰۰۸ نیز در دیدار نهایی این رقابت ها به مصاف چین رفت و با شکست حریف قهرمان شد.

ایران بازی بحرین چین رقابت سر و صدا عنوان قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا نیمه نهایی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر