کد خبر: 201344 A

مقابل آمریکا بی نقص بودیم و بردیم؛

نمی‌خواهم وارد قضایای سیاسی شوم و فقط ورزشی صحبت می‌کنم اما مردم ما از این برد خیلی خوشحال شدند به خصوص که بحثتحریم‌ها هست مردم ما خوشحال شدند و روحیه گرفتند

بازیکن سابق تیم ملی والیبال کشورمان معتقد است که شاگردان کواچ موقعیت بسیار خوبی در مسابقات لهستان به دست آورده‌اند تا روی سکوی جهانی قرار بگیرند و باید قدر این فرصت را بدانند و به خوبی از آن استفاده کنند.

گفت و گوی محمد ترکاشوند با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:
آمریکا را شکست دادیم این بازی چطور بود؟
بچه‌های ما بازی بی‌نقصی را به نمایش گذاشتند به خصوص در دو ست اول با سرویس‌های هدفمند خود بازیکن شماره ۳ آمریکا را از کار انداختند و او را خنثی کردند تا نتواند خودنمایی کند چون بار حملات آمریکایی‌ها روی او بود. بچه‌ها در دریافت‌ها هم خوب عمل کردند اما عمده کار ما روی سرویس بود که خوب عمل کردیم.

چرا گیم سوم و چهارم را باختیم؟
قبل از گیم سوم ۱۰ دقیقه استراحت دادند و بازیکنان ما فکر کردند آمریکا را سه بر صفر برده‌اند. مربی آمریکا تغییراتی در ترکیب تیمش داد که باعثشد اسیر سرویس‌های آمریکایی‌ها شویم و غفور را هم از کار انداختند و خوب او را دفاع کردند. در گیم پنجم بچه‌های ما محکم بازی کردند و نبض بازی را در دست گرفتند و هر چند بازی پایاپای بود اما سعید معروف در امتیازهای آخر عالی بود و در آن شرایط حساس توانست با پاس های خوب و جا خالی که انداخت دفاع آمریکا را به هم ریخت و توانستیم بازی را ببریم.

این پیروزی فقط به لحاظ ورزشی برای ما مهم و ارزشمند بود؟

نمی‌خواهم وارد قضایای سیاسی شوم و فقط ورزشی صحبت می‌کنم اما مردم ما از این برد خیلی خوشحال شدند به خصوص که بحثتحریم‌ها هست مردم ما خوشحال شدند و روحیه گرفتند. ما ۴ بازی دوستانه با آمریکا در خاک این کشور داشتیم که هم ترس بچه‌های ما ریخت و هم با شیوه بازی آنها کاملا آشنا شدیم. به نظر من آمریکایی‌ها به خاطر این بازی‌های دوستانه ضرر کردند.

بازی با فرانسه را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟

بچه‌ها نباید فرانسه را دست‌کم بگیرند چون همه ما را قدرت والیبال دنیا می‌دانند. فرانسه والیبال را بلد است و ایتالیا به سختی آنها را سه بر دو برد و اگر در خواب دو بازی قبل بمانیم و غرور کاذب سراغ ما بیاید که بازی راحتی نداریم و به مشکل می‌خوریم و کارمان سخت می‌شود. ان‌شاءالله بچه‌های ما حرفه‌ای عمل کنند و محکم و کم‌اشتباه مقابل فرانسه ظاهر شوند ضمن اینکه یک فرصتی هم به بازیکنان ذخیره بدهند تا خودشان را نشان دهند چون اگر فقط روی نیمکت باشند در لحظات حساس که به آنها نیاز هست نمی‌توانند خودشان را نشان بدهند.

فکر می‌کنید در لهستان می‌توانیم روی سکو برویم؟

کار سختی است، واقعا دشوار است. درست است که آمریکا و ایتالیا را برده‌ایم اما تیم‌های قدرتمندی در مسابقات هستند. ما می‌توانیم روی سکو جهانی برویم. الان یک موقعیت عالی برای ما به وجود آمده و حیف است که از آن استفاده نکنیم. الان تیم ما در یک آمادگی، صلابت و شادابی بالایی است و می‌تواند بین ۴ تیم برتر جهان برود که اگر این اتفاق بیفتد در رشته‌های گروهی ما تاثیرگذار خواهد بود و رشته‌های گروهی دیگر ما هم به خودباوری می‌رسند.

ایتالیا بازی تیم ملی جهان خاک خواب فرانسه لهستان والیبال آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر