کد خبر: 189746 A

با سطح ایده آل فاصله داریم؛

مربیان و خیلی از بازیکنان امید دارند در بازی هایی آسیایی رکوردهای خوبی بزنند و سطح شنای ایران را یک پله بالاتر ببریم ولی باز هم یک مقدار با سطح ایده آل فاصله داریم.

ملی پوش تیم شنای ایران گفت: اردوی آمادگی مجارستان بسیار مفید بود و در جریان آن با قهرمان المپیک مسابقه دادم و تمرینات بزرگان جهان را از نزدیک مشاهده کردم که برایم تجربه ارزشمندی بود.

به گزارش ایلنا، امیرمحمد شجاعی فر ملی پوش تیم شنای ایران در مورد اردوی مجارستان اظهار داشت: این اردو یکی از کامل ترین برنامه هایی بود که تا به حال تیم ملی پشت سر گذاشته است. همه شرایط لازم برای یک اردوی خوب و مناسب جهت آماده سازی تیم فراهم بود. ما ۱۶ روز در اردوی مجارستان بودیم. این اردو هم از لحاظ اقامت، محل استراحت، تغذیه و رفت و آمد خیلی خوب بود. تمام برنامه هایی که کادر فنی و فدراسیون برای این اردو در نظر گرفته بودند به خوبی اجرا شد. در مجموع یک برنامه فوق العاده برای تیم ملی بود و تنها سفری بود که همه بازیکنان و کادر فنی راضی بودند.

وی در مورد برنامه های تمرینی در اردوی مجارستان گفت: قبل از شروع اردو و مسابقات که در تهران بودیم، تمرینات آمادگی خیلی سنگین بود. زمانی که به اردو رفتیم مربیان همان تمرینات و فشار سنگین را روی بازیکنان نگه داشتند. ما در ایران روزهای زوج دو جلسه تمرین در آب داشتیم و یک جلسه تمرین هم در بیرون آب و بدنسازی می کردیم. همین برنامه تمرینی را در اردوی مجارستان همراه با شادابی و کیفیت بالاتر پیگیری کردیم.

ملی پوش شنای ایران در مورد تاثیر این اردو در پیشرفت تیم ملی بیان کرد: این اردو خیلی در پیشرفت تیم موثر بود و در آینده تاثیر آن بیشتر مشخص می شود. همین که محل تمرین تغییر کرد، حال و هوای تیم عوض شد و بازیکنان تیم در یک مسابقه خیلی بزرگ شرکت کردند خیلی در پیشرفت تیم تاثیرگذار است. همچنین در کنار خیلی از قهرمانان بزرگ دنیا در مسابقات شرکت کردیم. حتی تمرینات شناگران بزرگ را دیدیم. در رشته خودم دنیل گیورتا قهرمان المپیک شنا می کرد.

وی افزود: سطح مسابقات فوق العاده بالا بود. در رشته خودم تیم ایتالیا چهار شناگر مطرح را به این مسابقات آورده بود. تیم هایی مثل لهستان و یونان هم شرکت کرده بودند که همین موجب شده بود، سطح مسابقات خیلی بالا برود. چون چند ماه دیگر مسابقات قهرمانی جهان برگزار می شود و همچنین مسابقات مجارستان در اروپا یکی از مسابقات معتبر به شمار می آید تیم های بزرگ با نهایت آمادگی در آن شرکت می کنند.

شجاعی فر در مورد رکوردهای ملی پوشان اشاره کرد: این مسابقات برای تیم ملی ما حکم تمرین را داشت و کادر فنی از قبل پیش بینی کرده بودند که شرایط مسابقات چطور است و به نوعی چه نتایجی رقم خواهد خورد. ما در فصل تمرینات بودیم، مسلما در این وضعیت بازیکنان نمی توانند شادابی لازم را داشته باشند. این اولین بار بود که در یک مسابقه خیلی حرفه ای شرکت می کردیم و نتایج قابل پیش بینی بود.

وی در مورد شرایط تیم تا اعزام به بازی های آسیایی بیان کرد: تا بازی های آسیایی ما دو فصل مهم تمرینات را در پیش داریم که باید آن ها را انجام بدهیم. مهم ترین بخش تمرینات برای ورزشکاران است و تمرینات تا آخر این ماه خیلی سنگین تر می شود و به سرعت و استقامت خودمان خیلی کمک می کند. بعد از آن کارهای بدنی است که خیلی مهم است و مطمئنم که شرایط مان بهتر می شود و تا بازی های آسیایی رکوردهای بازیکنان تیم ملی خیلی بهبود خواهد یافت. اگر مشکل خاصی پیش نیاید در بازی های آسیایی به آن چیزی که مد نظرمربیان و بازیکنان است، خواهیم رسید.

امیر محمد شجاعی فر در مورد اشتباهات در استارت گفت: دلیل این موضوع آن است که ما قبل از آن در مسابقه ای شرکت نکرده بودیم. آخرین مسابقه ما قبل از این اردو یک سال پیش بود. شرکت در مسابقه برای ما مهم بود و حتی ترس و استرس در وجودمان بود. به همین دلیل گاهی دچار خطا شدیم.

ملی پوش تیم شنای ایران در مورد اینکه مردم و مسئولان چه انتظاری باید از تیم ملی داشته باشند، گفت: تیم ملی از دی ماه سال پیش در حال تمرین کردن است. تا الان بازیکنان به تمرینات خود ادامه می دهند و تمام تلاش شان این است که در مسابقات آسیایی نتایج خوبی را کسب کنند ولی این را می گویم که نباید هدف مان را خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک در نظر گرفت. نباید هدف مان این قدر کوچک باشد که بگوییم در بازی های آسیایی هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و نه اینکه هدف مان را آنقدر بزرگ در نظر بگیریم که بگوییم آنجا همه مدال ها را کسب می کنیم و همه رکوردها را خواهیم زد. ولی به نظرم ما می توانیم در چند تا رشته ها در بازی هایی آسیایی به فینال برسیم.

وی در پایان گفت: مربیان و خیلی از بازیکنان امید دارند در بازی هایی آسیایی رکوردهای خوبی بزنند و سطح شنای ایران را یک پله بالاتر ببریم. ولی باز هم یک مقدار با سطح ایده آل فاصله داریم. از وقتی کادر فنی تیم ملی کامل و کشتکار سرمربی شد، ما خیلی خوب در حال پیشرفت کردن هستیم و اگر همین کار ادامه پیدا کند بدون شک در آینده ای نه چندان دور نتایج عالی تر کسب خواهیم کرد.

استرس المپیک ایتالیا ایران بازی تغذیه رقابت کادر فنی تیم ملی لهستان یونان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر