کد خبر: 187620 A

نیمه نهایی لیگ جهانی والیبال؛

کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، آرمین تشکری و فرهاد ظریف به میدان فرستاد.

تیم ملی والیبال ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ با نتیجه سه بر صفر مقابل آمریکا مغلوب شد.

به گزارش ایلنا، تیم های ملی ایران و امریکا در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی از ساعت ۲۰ در سالن نلسون ماندلای شهر فلورانس ایتالیا مقابل هم قرار گرفتند که یانکی ها موفق شدند در ۳ ست پیاپی با امتیازات ۲۵ بر ۱۸،۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۶ بر شاگردان کواچ غلبه کنند و در حالیکه می پوشان ایران خسته و بی رمق نشان دادند به فینال لیگ جهانی راه یابند.

تیم ملی کشورمان نیز از ساعت ۲۰ فردا(یکشنبه) در دیدار رده بندی مسابقات به مصاف تیم بازنده مسابقه ایتالیا و برزیل می رود. اسلوبودان کواچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی، محمد موسوی، آرمین تشکری و فرهاد ظریف به میدان فرستاد.

ست نخست(ایران ۱۸ – آمریکا ۲۵)
در آغاز این ست بازیکنان ایران با سرویس های خوب دریافت عقب زمین آمریکا را دچار مشکل کردند و عملکرد کم اشتباهی در زدن اسپک داشتند اما تیم حریف هم با درخشش در توپ گیری و استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را به زحمت انداخت. دو تیم به صورت پایاپای پیش می رفتند تا اینکه وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آمریکا اعلام شد. سه سرویس موجی دیوید لی باعثبه دردسر افتادن دریافت کننده های ایران شد تا کواچ در امتیاز ۱۲ بر ۸ به سود آمریکا درخواست وقت استراحت کند تا فاصله دو تیم بیشتر نشود. بازیکنان آمریکا در توپ گیری بسیار خوب کار می کردند و پاسور این تیم با استفاده از برنامه های متنوع در خط حمله، دفاع روی تور ایران را از کار انداخته بود. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز ۱۷ بر ۱۳ مهدی مهدوی و رضا قرا به جای امیر غفور و سعید معروف وارد میدان شدند اما برنامه های کواچ نتیجه نداد و فاصله دو تیم به تدریج بیشتر شد و در نهایت ست اول با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به سود آمریکا به پایان رسید.

ست دوم(ایران ۲۲ – آمریکا ۲۵)
در این ست عادل غلامی به جای آرمین تشکری در میدان قرار گرفت و عملکرد خوبی در زدن اسپک و دفاع روی تور داشت. بازی تا امتیاز ۴ به صورت برابر پیش می رفت اما قرار گرفتن مکسول هولت در خط سرویس روند کار را به سود آمریکا تغییر داد و سه امتیاز پیاپی برای این تیم به دست آمد. وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۵ به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان امتیازات به نوبت به حساب آمریکا و ایران وایریز می شد. آمریکایی ها بازی کم اشتباهی ارائه می کردند و این فرصت را به ایران ندادند تا فاصله امتیازی را از بین ببرد. وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود آمریکا اعلام شد. در امتیاز ۲۰ بر ۱۹ محمد موسوی مصدوم شد و سعید مصطفی وند به جای او به میدان رفت. مهدوی و قرا هم به جای غفور و معروف وارد بازی شدند که البته پس از یک امتیاز باز هم از بازی بیرون رفتند. تعویض ها و وقت های استراحت کواچ نتیجه نداشت و ست دوم هم با امتیاز ۲۵ بر ۲۲ به سود آمریکا به پایان رسید.

ست سوم(ایران ۱۶ – آمریکا ۲۵)
در این ست هم این آمریکا بود۸که بازی را بهتر آغاز کرد و در مقابل ملی پوشان کشورمان در زدن سرویس خوب کار نکردند. آمریکایی ها عملکرد بسیار خوبی در توپ گیری و دفاع روی تور داشتند اما بازیکنان ایران در توپ گیری و دریافت ضعیف کار کردند. وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۶ به سود آمریکا اعلام شد. پس از ورود دو تیم به میدان عملکرد پر اشتباه بازیکنان ایران در زدن اسپک اختلاف را بیشتر کرد تا کواچ در امتیاز ۱۱ بر ۶ درخواست وقت استراحت کند. ورود پوریا فیاضی به جای میرزاجانپور هم نتوانست روند بازی را به سود ایران تغییر دهد و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ اعلام شد. حضور تشکری به جای مصطفی وند هم بی نتیجه بود تا ست سوم هم با امتیاز ۲۵ بر ۱۶ به سود آمریکا رقم بخورد.

ساندرز بیشترین امتیاز را در بازی ایران و آمریکا به دست آورد

بازیکن تیم ملی والیبال آمریکا با کسب ۱۷ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن مسابقه این تیم مقابل ایران را از آن خود کرد. در این مسابقه ساندرز بازیکن تیم آمریکا با ۱۷ امتیاز که ۱ امتیاز با سرویس و ۱۶ امتیاز با اسپک به دست آمد بیشترین نقش را در پیروزی تیمش بازی کرد. در تیم ایران نیز امیر غفور ۱۰ امتیاز که همگی آنها با اسپک بود کسب کرد اما نتوانست از شکست تیم ملی کشورمان جلوگیری کند.

ایتالیا ایران ایران و آمریکا بازی برزیل برنامه های متنوع تیم های ملی مهدی مهدوی نیمه نهایی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر