کد خبر: 179487 A

کاراته دانشجویان جهان - مونته نگرو؛

تیم ملی کاراته دانشجویان ایران با کسب ۸ مدال شامل ۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز برای نخستین بار نایب قهرمان نهمین دوره رقابت های کاراته دانشجویان جهان شد.

تیم ملی کاراته دانشجویان ایران با کسب ۸ مدال شامل ۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز برای نخستین بار نایب قهرمان نهمین دوره رقابت های کاراته دانشجویان جهان شد.

به گزارش ایلنا، آخرین روز از رقابت‌های کاراته دانشجویان جهان با کسب یک نشان طلا برای تیم کمیته مردان ایران و کسب مقام نایب قهرمانی مجموع زنان و مردان در مونته نگرو دنبال شد.

در مسابقات روز پایانی تیم کمیته مردان ایران با کسب ۳ برد متوالی به دیدار پایانی کومیته تیمی راه یافت. این تیم در دور نخست این پیکارها با نتیجه ۳ بر صفر برابر تیم چین تایپه به پیروزی رسید. در ادامه مقابل تیم برزیل نیز ۳ بر صفر به برتری دست یافت و سپس در دور نیمه نهایی با حساب ۴ بر ۱ تیم جمهوری آذربایجان را از پیش رو برداشت.

تیم دانشجویان ایران برای تصاحب مدال طلای کومیته تیمی مردان با ترکیب سجاد گنج زاده، علی فداکار، امیر مهدی زاده، سعید احمدی، ابراهیم حسن بیگی و ذبیح اله پورشیب، به مصاف تیم مقدونیه رفت و توانست با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی برسد و به مقام قهرمانی و مدال طلا این مسابقات را از آن خود کند.

پیش از این تیم کاراته دانشجویان ایران موفق به کسب ۲ مدال طلا(امیر مهدی زاده و سحر کرجی)، یک نقره(رزیتا علیپور) و ۴ برنز(کومیته تیمی زنان، حمیده عباسعلی، ذبیح اله پورشیب و سجاد گنج زاده) از این رقابت ها شده بود.

در پایان این دوره از مسابقات ژاپن با با کسب ۵ طلا، ۳ نقره و ۲ برنز در صدر جدول توزیع مدال ها قرار گرفت و ایران نیز با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز دوم شد، مصر هم با ۲ طلا، ۳ نقره و یک برنز سوم شد.

نهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی دانشجویان جهان با حضور با حضور ۳۱۹ کاراته‌کا از ۴۷ کشور به میزبانی مونته نگرو از ۲۸ خرداد تا یکم تیرماه در مونته نگرو برگزار شد.

برزیل جدول جهان دانشجویان ایران رقابت زنان سعید احمدی مدال طلا مردان طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر