کد خبر: 175209 A

سجادی خبر داد:

مقرر شد براساس این تفاهم نامه اعتبارات تخصیصی براساس گزارش عملکردی که توسط فدراسیونها در پایان هر ۳ ماه ارائه خواهند کرد به آنها تعلق بگیرد.

معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال جاری رقمی نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان به هیاتهای ورزشی تخصیص می‌یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان، سید نصرالله سجادی با اشاره به برگزاری جلسات مربوط به امضاء تفاهم نامه همکاری میان این وزارتخانه با فدراسیون‌های ورزشی گفت: طی هفته جاری با ۳۳ فدراسیون نشست‌هایی را برگزار و در خصوص تخصیص اعتبار براساس برنامه‌های آنها گفت‌وگو کردیم.

وی با مورد توجه قرار دادن مفاد تفاهنامه متذکر شد: در این جلسات تقویمی که فدراسیون‌ها در پایان سال ۹۲ به معاونت ورزش قهرمانی و حرفه‌ای ارائه کردند، مورد بررسی قرار گرفت و سپس مقرر شد براساس این تفاهم نامه اعتبارات تخصیصی براساس گزارش عملکردی که توسط فدراسیونها در پایان هر ۳ ماه ارائه خواهند کرد به آنها تعلق بگیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان افزود: برای بهبود روند اجرای بندهای این تفاهم‌نامه برای هر فدراسیون یک ناظر انتخاب کرده‌ایم که در طول سال ۹۳ از برنامه‌های اصلی فدراسیون مثل مسابقات، اردوهای تدارکاتی و فعالیت‌های آموزشی آنها بازدید کند و نتایج بازدیدها هم در فرم‌هایی که توسط کارشناسان این معاونت تهیه شده درج خواهد شد.

وی ادامه داد: همانطور که پیش از این نیز متذکر شدم و در تفاهمنامه همکاری با فدراسیونها نیز قید شده است فدراسیونها موظف هستند گزارش عملکرد خود را از ابتدای سال جاری هر ۳ ماه یکبار به این معاونت ارسال کنند.

سجادی همچنین خاطرنشان ساخت: از جمله نکات مهمی که در این تفاهم نامه در قید شده این است که در سال جاری فدراسیون‌ها می بایست ۱۰ درصد بودجه اختصاصی را به کارکنان و ۱۵ درصد از مجموع اعتبارات را به هیاتهای ورزشی تخصیص دهند. این اعتباری که از سوی فدراسیون‌ها به هیات‌ها داده خواهد شد علاوه بر اعتباری تخصیصی از طرف وزارتخانه و معاونت توسعه ورزش قهرمانی خواهد بود.

معاون وزیر ادامه داد: مجموع اعتباری که به این منظور از سوی وزارتخانه برای هیات های ورزشی در سال ۹۳ درنظر گرفته شده۲۵ میلیارد تومان است که فکر می‌کنم با توجه به اینکه فدراسیون‌ها نیز موظف شده اند ۱۵ درصد از اعتبارات خود را به این بخش از ورزش اختصاص دهند در سال جاری رقمی نزدیک به ۴۰ تا ۴۵ میلیارد تومان به هیاتهای ورزشی استانی اختصاص می یابد.

وی افرود: ۱۱ فدراسیون باقی مانده نیز در طول هفته جاری و هفته به این معاونت خواهند آمد و در مورد مواد این تفاهم نامه و اجرای ان به گفت وگو خواهیم پرداخت.

بودجه معاون وزیر وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه فدراسیون ورزشی نامه هیات تفاهم تخصیص
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر