کد خبر: 175093 A

درخواست معاون وزیر ورزش از مجلس؛

معاون وزارت ورزش و جوانان گفت: ما بر اساس قوانینی که از قبل بوده که تثبیت نکرده که آیا نمایندگی مجلس شغل محسوب می‌شود یا خیر این انتخابات را برگزار می‌کنیم.

معاون ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان خواستار پاسخ صریح و شفاف مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور در مورد این موضوع که آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند در انتخاب فدراسیون‌های ورزشی شرکت کنند یا خیر تا وزارت ورزش و جوانان تکلیف خود را بداند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا شعبانی بهار که ریاست مجمع انتخاباتی فدراسیون سوارکاری را بر عهده داشت، پیش از شروع رای گیری برای انتخاب رییس این فدراسیون طی سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر شبهه‌ای میان قوه مقننه و سازمان بازرسی کل کشور وجود دارد و سازمان بازرسی می‌گوید نمایندگی مجلس یک شغل به حساب می‌آید اما مجلس این اعتقاد را ندارد.

معاون توسعه همگانی وزارت ورزش و جوانان افزود: ما بر اساس قوانین، افرادی که دو شغله هستند را تاکنون به انتخابات فدراسیون‌ها راه نداده ایم و همچنین از حضور بازنشسته‌ها مگر با ارائه مجوز خودداری ‌کرده‌ایم. ما از مجلس شورای اسلامی درخواست می‌کنیم که به صورت صریح و شفاف نظر خود را در مورد این که آیا نمایندگان مجلس می‌توانند در انتخابات فدراسیون‌ها شرکت کنند یا خیر به ما اعلام کنند تا وزارت ورزش و جوانان تکلیف خود را در این باره بداند.

وی خاطر نشان کرد: امیدوار رضایی یکی از نمایندگان مجلس در این باره اعلام کرد نمایندگی در مجلس یک شغل محسوب نمی‌شود و آنها می‌توانند در انتخابات فدراسیون‌ها شرکت کنند. معاون حقوقی مجلس نیز معتقد است که نمایندگی مجلس فی النفسه یک شغل به حساب نمی‌آید و اگر آنها در کنار این کار شغل دولتی نداشته باشند عضویت آنها در فدراسیون‌های ورزشی بلامانع است. اما در مقابل، ما قوانین صریحی داریم که می‌گوید نمایندگی مجلس شورای اسلامی یک شغل است.

شعبانی بهار با بیان این که ما در این باره با نمایندگان مجلس به صورت حضوری دیدار داشتیم، اما متاسفانه تاکنون جواب مشخصی از مجلس دریافت نکرده‌ایم، گفت: در مورد این که کدام نظر درست است ما اظهار نظری نمی‌کنیم چون از عهده ما خارج و وظیفه ما نیست. ما بر اساس قوانینی که از قبل بوده که تثبیت نکرده که آیا نمایندگی مجلس شغل محسوب می‌شود یا خیر این انتخابات را برگزار می‌کنیم. بعد از اعلام نتیجه‌ آن هر چه که شد از سازمان بازرسی کل کشور و مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم در اسرع وقت تکلیف ما را در این باره روشن کنند تا ما آن را انجام دهیم.

انتخابات سازمان بازرسی کل کشور مجلس شورای اسلامی معاون وزیر نمایندگان مجلس نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت ورزش و جوانان فدراسیون مجلس شغل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر