کد خبر: 173063 A

کواچ بهترین کار را انجام داده؛

من از بازی تیم ملی مقابل ایتالیا خوشحال شدم، البته نه برای اینکه باختیم، بلکه به خاطر جوان‌هایی مثل عبادی‌پور که در این بازی‌ها به میدان رفتند.

کارشناس والیبال کشورمان معتقد است هدف تیم ملی والیبال ایران قهرمانی در بازی‌های آسیایی و حضور در المپیک است و به همین دلیل نباید از شکست شاگردان کواچ در لیگ جهانی مقابل ایتالیا ناراحت باشیم چراکه یکسری جوان به تیم ملی دعوت شده‌اند تا آینده والیبال ایران را بسازند.

گفت‌وگویایرج مظفری با خبرنگار ایلنا را در زیر بخوانید:

مقابل ایتالیا ۲ شکست متوالی را در لیگ جهانی تجربه کردیم. در این رابطه صحبت می‌کنید؟
پیش‌بینی می‌کردم چنین اتفاقی بیفتد. وقتی لیگ‌جهانی سال گذشته تمام شد گفتیم تیم‌های برنامه‌ریز، المپیک به المپیک را در نظر می‌گیرند و بعد از المپیک تیم‌شان را کم‌کم جوان می‌کنند چون می‌خواهند در المپیک بعد نتیجه بگیرند. من از بازی تیم ملی مقابل ایتالیا خوشحال شدم، البته نه برای اینکه باختیم، بلکه به خاطر جوان‌هایی مثل عبادی‌پور که در این بازی‌ها به میدان رفتند. البته ما چند بازیکن جوان دیگر مثل حامد رضایی، جواد حسین‌آبادی، جواد معنوی‌نژاد و فرهاد صالح‌افزون داریم که می‌توانستند جزو ۲۲ نفر تیم ملی باشند.

مردم از این شکست‌ها ناراحت شدند. واقعیت والیبال ما همین است؟
از رسانه‌ها خواهش می‌کنم به مردم القا کنید چه اتقاقی افتاده است. همه مردم دوست دارند تیم‌های ملی ما در تمام رشته‌ها نتیجه بگیرند، اما قبول کنیم فدراسیون ما هدف‌گذاری کرده‌ است. ما تاکنون قهرمان بازی‌های آسیایی نشده‌ایم و هنوز به المپیک نرفته‌ایم و فدراسیون گفته هدف ما این است که در المپیک جزو ۴ تیم باشیم. اگر هدف ما این است دیگر لیگ‌جهانی و مسابقات جهانی و جام کنفدراسیون‌ها برای ما هدف نیست.

یعنی در حال حاضر راه را درست می‌رویم؟
بهترین کار همین است که ۳ بازیکن ما اولین بازی‌های ملی خود را مقابل ایتالیا و در خاک این کشور به میدان رفتند. بازیکنانی مثل علیزاده، عبادی‌پور و فائزی که به غیر از فائزی آن ۲ نفر در حد خودشان خیلی خوب بودند.

بازی بعدی ما مقابل برزیل است. این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟
به نظرم برزیل ضعیف‌تر از ایتالیا است و دست‌خوش تغییرات شده، ضمن اینکه ایتالیا در اوج بود به خصوص زایتسف که واقعاً عالی بود. بازی با برزیل بستگی به کادر فنی دارد که چطور بچه‌ها را ریکاوری ذهنی کنند چون این مساله خیلی تعیین‌کننده است و با توجه به اینکه بیشترین مشکل ما در دریافت‌ها بود، از ۲ تا لیبرو استفاده کنند تا ما فشار در باخت را از علیزاده کم کنیم. نمی‌گویم علیزاده ضعیف است، اما بازیکن شماره ۸ برزیل هم خیلی خوب سرویس می‌زند. به هر حال برزیل ۳ بازی را باخته و می‌آید امتیاز جمع کند.

مسافت ایتالیا تا برزیل و خستگی راه روی کار بچه‌های ما تاثیر نمی‌گذارد؟
برای همین است که اسم ۲۲ بازیکن برای مسابقات ارسال می‌شود، چون هم خستگی و هم آسیب‌دیدگی وجود دارد. بدشانسی ما هم این بود که ۴ بازی ما خارج از ایران است، آن هم مقابل ایتالیا و برزیل که کار ما را بسیار سخت کرده است.

آسیب دیدگی المپیک ایتالیا ایران بازی برزیل تیم ملی خاک رسانه جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر