کد خبر: 173054 A

کمیته پیشکسوتان و ورزشکاران تشکیل می‌شود؛

مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در قزوین با نام زنده‌یاد علیرضا سلیمانی قهرمان جهان و پهلوان‌باشی کشتی ایران برگزار می‌شود.

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: اعزام تیم های ملی در تمامی رده های سنی به رقابت های آسیایی و جهانی بر مبنای فرآیند انتخاب تیم های ملی است.

به گزارش ایلنا، علیرضا رضایی با بیان این مطلب افزود: در رشته کشتی‌فرنگی در ۲ وزن ابهاماتی ایجاد شده، در وزن ۶۶ کیلوگرم پژمان پشتام در غیاب رامین طاهری که امسال به مدال برنز قهرمانی بزرگسالان آسیا دست یافت به مقام نخست مرحله نهایی انتخابی تیم ملی دست یافت.

وی ادامه داد: با توجه به اعزام پژمان پشتام به جام قهرمانان ترکیه، وی در این مسابقات به مقام پنجم رسید و کادر فنی با توجه به اینکه از عملکرد وی رضایت نداشت تصمیم گرفت یک مسابقه انتخابی بین طاهری و پشتام چند روز پیش از اعزام به مغولستان انجام شود که طاهری در دو مسابقه به برتری دست یافت.

رضایی تصریح کرد: در وزن ۱۲۰ کیلوگرم، ابتدا رزمپوش نفر دوم انتخابی راهی جام فدراسیون آذربایجان شد که آنجا به مقام قهرمانی دست یافت و کادر فنی سپس برای بررسی مبارزات دو نفر برتر انتخابی در یک رقابت بین المللی در یک فاصله کوتاه، نظری و رزم‌پوش را راهی جام قهرمانان ترکیه کرد که رزم‌پوش با یک شکست نایب قهرمان شد و نظری با ۲ شکست به مقام پنجم رسید. در نهایت رزم‌پوش برای آسیایی انتخاب شد.

وی خاطر نشان کرد: بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در مورد مسائل کشتی، شورای فنی تیم‌های ملی است که در این زمینه شورا مجوز لازم را به کادر فنی داده و در ۶ وزن دیگر نفرات برتر انتخابی راهی آسیایی مغولستان شده‌اند.

رضایی در بخش دیگر مصاحبه خود با تبریک روز جانباز به تمامی جانبازان ایران اسلامی عیادت امروز کشتی‌گیران از این عزیزان را وظیفه جامعه کشتی و کشتی‌گیران دانست.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد در ادامه با اشاره به اینکه فدراسیون کشتی از چند ماه گذشته همه مسابقات خود را به نام یکی از قهرمانان و مدال آوران این رشته برگزار می‌کند و احترام به بزرگان و قهرمانان کشتی وظیفه ماست، اظهار داشت: جام بین‌المللی کودک به نام استادان محمود ملاقاسمی و علی‌آبادی برگزار و از آنها تجلیل شد، ضمن اینکه جام بین‌المللی شاهد نیز به نام یادبود جانباز سرافراز ۸ سال دفاع مقدس مراد علی شیرانی انجام شد.

دارنده مدال نقره المپیک آتن با اشاره به اینکه وظیفه سخنگو پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه‌ها است، افزود: در جام‌های یادگار امام و تختی نیز با دعوت از تمامی مدال‌آوران المپیک و طلایی‌های جهان و تعدادی از آنها که در مراسم حضور داشتند، قدردانی کردیم و این برنامه با قدرت در آینده ادامه می‌یابد، ضمن اینکه مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در قزوین با نام زنده‌یاد علیرضا سلیمانی قهرمان جهان و پهلوان‌باشی کشتی ایران برگزار می‌شود.

دارنده مدال برنز جهان با اشاره به برگزاری انتخابات کمیته پیشکسوتان و کمیته ورزشکاران در روز ۲۲ خردادماه گفت: تشکیل این کمیته به منظور ساماندهی به امور این عزیزان در ابعاد مختلف است و زمان ثبت‌نام برای حضور در این کمیته و کمیته ورزشکاران به دلیل تعطیلی‌های موجود تا روز ۱۸ خردادماه تمدید شده و اسامی نفرات واجد شرایط تا روز ۲۰ خردادماه رسما از طریق سایت فدراسیون اعلام خواهد شد.

المپیک ایران پیشکسوتان ترکیه تیم های ملی کشتی جانبازان جهان رقابت کشتی کشتی فرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر