کد خبر: 172982 A

نمی‌خواهیم باری بر دوش دولت بگذاریم؛

فراکسیون ورزش یا نفراتی را به جام‌جهانی اعزام نمی‌کند و یا اگر به این جمع بندی برسد که نیاز است تا در این رویداد جهانی حضور یابد هدفمند این کار را انجام خواهد داد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با بیان اینکه کاری به سفر حمید رسایی به جام‌جهانی نداریم، تاکید کرد: این فراکسیون در نظر دارد نفراتی را به صورت هدفمند به جام‌جهانی اعزام کند و با سفر صرفا توریستی مخالف است.

مقداد نجف‌نژاد در گفتگو با خبرنگار ایلنا‌ ضمن بیان این مطلب افزود: فراکسیون ورزش یا نفراتی را به جام‌جهانی اعزام نمی‌کند و یا اگر به این جمع‌بندی برسد که نیاز است در این رویداد جهانی حضور یابد هدفمند این کار را انجام خواهد داد و باید این حضور دستاورد مناسبی برای فوتبال کشور داشته باشد و صرف دیدن مسابقات نباید مد نظر قرار گیرد.

نجف‌نژاد با بیان اینکه این سفر باید با یک بسته آموزشی همراه باشد و بتواند دستاوردهای قابل توجهی برای فوتبال کشورمان به همراه بیاورد، افزود: هدف ما از این اعزام حمایت از تیم ملی و کسب تجربه از این رویداد جهانی است که بتواند در آستانه خصوصی‌سازی باشگاه‌ها به فوتبال ما کمک کند.

وی در پاسخ به این سوال که کدام‌ نماینده‌ها در صورت نیاز به جام‌جهانی اعزام خواهند شد، متذکر شد: تا این لحظه نفراتی را برای این سفر مشخص نکرده‌ایم. فراکسیون ورزش ۲۵۰ عضو دارد و بزرگترین فراکسیون مجلس تلقی می‌شود، اما اینکه این سهمیه به چه افرادی تعلق بگیرد هنوز مشخص نیست.

نماینده مردم بابلسر با تاکید بر اینکه نمی‌خواهیم با این حضور باری بر دوش دولت بگذاریم و هزینه‌ای را به بیت‌المال تحمیل کنیم، تصریح کرد: به هر حال این سفر هزینه‌های سنگینی دارد و فراکسیون ورزش نیز با لحاظ کردن این مسئله در حال بررسی است که چه تعداد و چه افرادی را به برزیل اعزام کند.

نجف‌نژاد در پاسخ به این سئوال که آیا زمان برای انجام تشریفات خروج از کشور از دست نرفته، اظهار داشت: حرف شما درست است؛ زمان برای این کار کمی دیر شده، اما همانطور که گفتم قصد داریم این کار هدفمند و برای حمایت از تیم ملی صورت بگیرد و در صحبتی هم که با رئیس مجلس داشتیم بر روی این موضوع تاکید کردیم امیدواریم با زمانی که در اختیار داریم در این زمینه به یک جمع بندی مناسب برسیم و ترکیبی ایده‌ال از نمایندگان مردم بتوانند با نگاه حمایتی در جام جهانی حضور یابد.

برزیل تیم ملی جام جهانی خصوصی سازی دولت رئیس مجلس فوتبال مد نماینده مردم بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر