کد خبر: 172832 A

لیگ جهانی والیبال؛

سومین دیدار ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴ برابر برزیل پر افتخار ترین تیم والیبال دنیا جمعه شانزدهم خرداد در سائوپائولو خواهد بود.

تیم ملی والیبال کشورمان در دومین مسابقه خود در لیگ جهانی ۲۰۱۴ مقابل ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد.

به گزارش ایلنا، تیم ملی کشورمان که از ساعت ۲۲:۳۰ یکشنبه(به وقت تهران) در سالن المیپک شهر ورونا به مصاف ایتالیا رفته بود در سه ست و با امتیازات ۲۷ بر ۲۵،۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۲۲ مغلوب حریف خود که همانند سه مسابقه قبل پرفروغ بود، شد.
اسلوبودان کواچ برای این مسابقه سعید معروف، شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور و عبدالرضا علیزاده را به عنوان ترکیب اولیه برگزیده بود. مهدی مهدوی، امیر غفور، سامان فائزی، علیرضا مباشری و مجتبی میزراجانپور نیز بازیکنان ذخیره ایران در این بازی بودند. مائورو بروتو سرمربی تیم ملی والیبال ایتالیا در این مسابقه هم تیم خود را با ترکیب بازی قبل به میدان فرستاد و جیری کوار، سیمونه پارودی، ایوان زایتسف، دراگان تراویسا، متئو پیانو، امانوئل بیرارلی و سالواتوره روسینی را به بازی گرفت. به این ترتیب تیم ملی ایران همانند سال قبل لیگ جهانی را با ۲ شکست آغاز کرد تا خود را برای ده مسابقه باقی مانده آماده کند.

ست نخست(ایران ۲۵ – ایتالیا ۲۷)
در آغاز این بازی هم مانند بازی قبل، ضعف دریافت مشکل اصلی ایران بود. ایتالیایی ها دو امتیاز در آغاز ست با سرویس به دست آوردند تا این ضعف در تیم ایران بیشتر به چشم بیاید. وقت استراحت فنی اول این ست در امتیاز ۸ بر ۵ به سود ایتالیا اعلام شد. در ادامه مسابقه بازیکنان ایران در دفاع روی تور هم عملکرد خوبی نداشتند. ایتالیا نیز در این ست بازی پر اشتباهی به نمایش گذاشت و چندین بار سرویس های بازیکنان این تیم خطا شد اما بازیکنان ایران از این فرصت ها به خوبی استفاده نکردند تا وقت استراحت فنی دوم هم در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود ایتالیا اعلام شود. به همان نسبت که ایتالیایی ها سرویس های بدتری نسبت به بازی قبل می زدند بازیکنان ایران در زدن سرویس عملکرد بهتری داشتند. دو سرویس موجی خوب از سعید معروف زمینه کسب دو امتیاز برای ایران را فراهم کرد تا سرانجام تیم ملی کشورمان برای نخستین بار در این مسابقه در امتیاز ۱۸ بر ۱۷ از حریف پیش بیفتد و مائورو برتو سرمربی این تیم نخستین وقت استراحت بازی را درخواست کند. پس از ورود دو تیم به زمین چند اشتباه از بازیکنان ایران باعثشد ایتالیا سه امتیاز پیاپی کسب کند و این بار اسلوبودان کواچ در امتیاز ۲۰ بر ۱۸ به سود ایتالیا درخواست وقت استراحت کند. نتیجه این وقت استراحت تغییر روند بازی و تساوی دو تیم در امتیاز ۲۰ بود. بازی در ادامه به صورت پایاپای پیش رفت تا اینکه در تساوی ۲۲ برای هر دو تیم مهدی مهدوی به جای سعید معروف به میدان آمد تا در دفاع روی تور ایران را تقویت کند. در این امتیاز شهرام محمودی در خط سرویس قرار گرفت و بر خلاف بیشتر مواقع به جای سرویس پرشی، سرویس موجی زد و یک امتیاز حساس کسب کرد تا ایران یک بار دیگر از حریف پیش بیفتد. معروف پس از کسب یک امتیاز دیگر برای ایتالیا به جای خود بازگشت. لوکا وتوری هم برای ایتالیا به جای متیو پیانو وارد میدان شد اما سرویس این بازیکن با دریافت و اسپک خوب بازیکنان ایران پاسخ داده شد. در حالی که دو تیم در امتیاز ۲۴ مساوی بودند کواچ دومین وقت استراحت خود در این ست را درخواست کرد. دو اشتباه از بازیکنان ایران در زدن سرویس و دریافت توپ این فرصت را به ایتالیا داد تا ست نخست را با امتیاز ۲۷ بر ۲۵ به سود خود رقم بزند. در این ست ایتالیا بازی پر اشتباهی داشت و ۱۰ امتیاز ایران با اشتباهات حریف به دست آمد اما ملی پوشان کشورمان نتوانستند از اشتباهات این تیم برای رسیدن به پیروزی استفاده کنند. جیری کوار دریافت کننده ایتالیا در این ست هم مانند بازی قبل عملکرد خیره کننده ای داشت و از هشت اسپک خود شش امتیاز گرفت. این بازیکن یک امتیاز با دفاع روی تور و یک امتیاز نیز با سرویس کسب کرد.

ست دوم(ایران ۱۸ – ایتالیا ۲۵)
در آغاز ست دوم ایوان زایتسف عملکرد بسیار خوبی داشت و امتیازات حساسی را از توپ های بسیار مشکل به دست آورد. در مقابل، بازیکنان ایران در دریافت و توپ گیری بسیار ضعیف عمل کردند تا وقت استراحت فنی اول در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ایتالیا اعلام شود. اشتباهات ایران فاصله میان دو تیم را به تدریج بیشتر کرد تا کواچ در امتیاز ۱۴ بر ۹ به سود ایتالیا درخواست وقت استراحت و در امتیاز ۱۴ بر ۱۰ به سود این تیم دست به تغییر مهدی مهدوی و امیر غفور به جای شهرام محمودی و سعید معروف بزند اما این اقدامات نیز نتیجه نداشت و وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۰ به سود ایتالیا اعلام شد. کواچ در امتیاز ۱۷ بر ۱۱ یک تعویض دیگر داشت و این بار سامان فائزی را به جای عادل غلامی به بازی فرستاد. چهارمین تعویض کواچ در این ست در امتیاز ۲۱ بر ۱۲ بود که مجتبی میرزاجانپور به جای میلاد عبادی پور وارد میدان شد. در حالی که تقریبا تیم ذخیره ایران در حال بازی بود چهار امتیاز پیاپی برای کشورمان به دست آمد تا مائورو بروتو برای جلوگیری از نزدیک شدن امتیازات ایران درخواست وقت استراحت کند. ادامه مسابقه نیز با بازی برتر ایتالیا همراه بود تا ست دوم نیز با امتیاز ۲۵ بر ۱۸ به سود این تیم به پایان برسد. ایوان زایتسف ستاره میدان در این ست بود و از ۹ اسپک به ۶ امتیاز رسید.

ست سوم(ایران۲۲ – ایتالیا۲۵)
در ست سوم معروف، محمودی و عبادی پور به جای خود بازگشتند اما فائزی به جای غلامی در میدان باقی ماند. زمانی که ایتالیا با ضربه ایوان زایتسف به امتیاز ۶ رسید، تیم ایران به رای داور اعتراض کرد اما بررسی فیلم بازی با سیتم ویدئو چلنج هم با وجود اینکه زمان زیادی برد نتوانست رای داور را عوض کند. با این وجود پس از این اتفاق روند بازی تغییر کرد و ایران با به دست آوردن چند امتیاز از حریف پیش افتاد. وقت استراحت فنی اول این ست هم با نتیجه ۸ بر ۷ به سود ایران اعلام شد، اتفاقی که برای نخستین بار در این مسابقه رخ داد. پس از ورود دو تیم به میدان ایتالیایی ها بازی برتری ارائه کردند تا فاصله امتیازی خود را با ایران بیشتر کنند. در امتیاز ۱۴ بر ۱۱ به سود این تیم، عادل غلامی به جای سامان فائزی به میدان آمد اما سرویس او به تور خورد تا مشکلی بر مشکلات تیم ایران اضافه شود. وقت استراحت فنی دوم در امتیاز ۱۶ بر ۱۲ به سود ایتالیا اعلام شد. دو خطا در زدن اسپک از بازیکنان ایران، دو امتیاز دیگر به حریف تقدیم کرد تا اسلوبودان کواچ برای تغییر در روند بازی درخواست وقت استراحت کند. پس از ورود دو تیم به میدان، سرویس های خوب شهرام محمودی و درخشش محمد موسوی در دفاع روی تور چهار امتیاز برای ایران به ارمغان آورد تا سرمربی ایتالیا در امتیاز ۱۸ بر ۱۷ به سود این تیم درخواست وقت استراحت کند. در ادامه مسابقه ضعف دریافت و عملکرد پر اشتباه در زدن اسپک یک بار دیگر کار دست بازیکنان ایران داد تا فاصله امتیاز دو تیم بیشتر شود. کواچ در امتیاز ۲۲ بر ۱۸ به سود ایتالیا یک وقت استراحت دیگر درخواست کرد تا آخرین تلاش های خود برای فرار از شکست را به کار برد اما این اقدامات نیز نتیجه نداد و در نهایت ست سوم نیز با پیروزی ۲۵ بر ۲۲ ایتالیا به پایان رسید.

در پایان این دیدار زایسف با کسب ۱۷ امتیاز موفق ترین بازیکن ایتالیایی ها لقب گرفت. در تیم ملی کشورمان نیز عبادی پور موفق به کسب ۱۱ امتیاز شد.

سومین دیدار ایران در لیگ جهانی ۲۰۱۴ برابر برزیل پر افتخار ترین تیم والیبال دنیا جمعه شانزدهم خرداد در سائوپائولو خواهد بود.

ایتالیا ایران بازی برزیل تیم ملی تیم ملی ایران زمین سرمربی تیم ملی مهدی مهدوی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر