کد خبر: 165078 A

رده‌بندی برترین‌های سابر اعلام شد؛

در رده‌بندی منتشر شده تیم‌هایی مانند لهستان، مکزیک، هنگ کنگ، انگلستان، چین، ژاپن، اسپانیا، قزاقستان و مصر که هر یک به نوعی از قدرت‌های شمشیربازی در جهان به حساب می‌آیند در جایگاه‌هایی پایین‌تر از ایران قرار گرفته‌اند.

فدراسیون بین المللی شمشیربازی آخرین رده بندی بهترین‌ تیم‌های اسلحه سابر را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون بین المللی شمشیربازی با لحاظ کردن وضعیت تمام کشورهای عضو این فدراسیون و البته فعال در اسلحه سابر، رده‌بندی بهترین‌های این اسلحه را معرفی کرد.

بر اساس رده‌بندی جدید منتشر شده که دومین رده‌بندی در سال ۱۳۹۳ به حساب می‌آید، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که در رده‌بندی پیشین در رده چهاردهم قرار داشت، با ۲ پله صعود جهانی برای نخستین بار جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده است. همچنین در میان تیم‌های آسیایی ایران صاحب رنکینگ دوم شده است.

شمشیربازی اسلحه سابر ایران با مجموع ۱۵۸ امتیاز جایگاه دوازدهم جهان را به خود ا ختصاص داده است. این در حالی است که در رده‌بندی منتشر شده تیم‌هایی مانند لهستان، مکزیک، هنگ کنگ، انگلستان، چین، ژاپن، اسپانیا، قزاقستان و مصر که هر یک به نوعی از قدرت‌های شمشیربازی در جهان به حساب می‌آیند در جایگاه‌هایی پایین‌تر از ایران قرار گرفته‌اند.

بر اساس رنکینگ منتشر شده از سوی فدراسیون بین المللی شمشیربازی و در میان تیم‌های آسیایی، ایران بعد از کره جنوبی که با ۳۲۸ امتیاز سومین تیم برتر جهان به حساب می‌آید در جایگاه دوم قرار گرفته است. این موفقیت به دنبال حضور شمشیربازان اسلحه سابر در رقابت‌هایی جهانی همچون یونان به دست آمده و حفظ آن می‌تواند تاثیر زیادی در عملکرد تیم اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون داشته باشد.

بر اساس رنکینگ فدراسیون بین المللی شمشیربازی ۲ تیم روسیه(۳۸۸ امتیاز) و ایتالیا(۳۲۸ امتیاز) در رده‌های اول و دوم بهترین‌های جهان قرار دارند.

اسپانیا ایران جهان چین ژاپن قزاقستان کره جنوبی لهستان مصر مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر