کد خبر: 164936 A

نشست کمیته برگزاری لیگ‌جهانی در ایران؛

تیم ملی والیبال ایران ۶ بازی در برابر ۳ تیم گروه خود در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌کند. نخستین جلسه این کمیته ۲۳ فروردین‌ماه سال جاری برگزار شده بود.

دومین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری مسابقات لیگ جهانی در تهران امروز شنبه در فدراسیون والیبال برگزار شد که حل شدن مشکل تهویه سالن ۱۲ هزار نفری و پخش اچ دی مسابقات از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

به گزارش ایلنا، دومین جلسه هماهنگی کمیته برگزاری دیدارهای لیگ جهانی در ایران، صبح امروز با حضور رییس فدراسیون والیبال، مسئولین فنی صدا و سیما که مسئولیت پخش اچ‌دی مسابقات را بر عهده دارند، کابلی مدیر مجموعه ورزشی آزادی، دبیرکل و نایب رییس فدراسیون والیبال، نماینده حراست مجموعه آزادی و دیگر روسای کمیته‌ها و بخش‌های مرتبط برگزار شد.

رییس فدراسیون والیبال ضمن خوشامدگویی به حاضران در خصوص برگزاری مسابقات، مقررات فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) و الزامات موجود در گروه یک رقابت های لیگ جهانی صحبت کرد.

محمدرضا داورزنی همچنین درباره پخش زنده با کیفیت اچ‌دی و فیلمبرداری این رقابت‌ها به نکاتی اشاره کرد و گفت: سال گذشته درخصوص تهویه سالن و کیفیت پخش اچ‌دی به فدراسیون جهانی گزارشاتی داد شده بود که FIVB به آنان اهمیت می‌دهد و امسال باید کاری کنیم که حتما این مشکلات برطرف شود. باید با بررسی شرایط، استانداردهای مطابق با لیگ جهانی را فراهم سازیم و کارنامه ای موفق برای جمهوری اسلامی ایران در برگزاری لیگ جهانی والیبال ثبت کنیم.

وی تصریح کرد: باید تلاش کنیم علاوه بر حضور قدرتمند تیم ملی ایران در لیگ جهانی، در زمینه میزبانی نیز قدرتمند حاضر شویم که این دو تنها با عزم ملی و کار گروهی میسر خواهد شد.

همچنین داورزنی در خصوص عملکرد موفقیت آمیز سال گذشته بلیت فروشی به روش اینترنتی و ارتقای سطح آن در سال جاری، ایجاد فضای مناسب برای فعالیت رسانه ها و موارد دیگر توضیحاتی داد.

در ادامه مدیر مجموعه ورزشی آزادی نیز درباره آماده سازی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی برای شش بازی تیم ملی والیبال ایران در تهران گفت: مشکل تهویه سالن به طور کلی حل خواهد شد. سال گذشته بلیت فروشی عالی انجام شد و از این نظر مشکلی نداشتیم.

کابلی تصریح کرد: من در این نشست اطمینان می‌دهم یک هفته قبل از بازی نخست ایران در این سالن، تمامی موارد مورد نیاز این سالن آماده باشد.

بهزاد کاویانی تهیه کننده شبکه سوم صدا و سیما نیز در این نشست گفت: پخش اچ دی این رقابت‌ها قطعی است، مشکلات سال گذشته حتما برطرف خواهد شد و تصاویر زنده این رقابت‌ها با کیفیت عالی پخش می‌شود.

همچنین درخصوص نور سالن ۱۲ هزار نفری مقرر شد تمهیداتی برای افزایش آن در نظر گرفته شود و درخصوص ایجاد جایگاه دوربین‌ها در سالن مطابق با استانداردهای تعریف شده در جلسه‌ای جداگانه تصمیم گیری شود.

رقابت‌های گروه یک لیگ جهانی والیبال با حضور ۸ تیم در دو گروه A(ایران، ایتالیا، برزیل و لهستان) و گروه B(بلغارستان، ایالات متحده، روسیه و صربستان) به مدت ۴۵ روز پیگیری خواهد شد.

نخستین بازی تیم ملی والیبال ایران روز جمعه نهم خردادماه با تیم ملی والیبال ایتالیا در شهر تریستای این کشور برگزار می‌شود و آخرین بازی ملی‌پوشان ایران در دور مقدماتی روز یکشنبه ۱۴ تیرماه برابر ملی‌پوشان لهستان خواهد بود.

تیم ملی والیبال ایران ۶ بازی در برابر ۳ تیم گروه خود در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار می‌کند. نخستین جلسه این کمیته ۲۳ فروردین‌ماه سال جاری برگزار شده بود.

ایتالیا ایران بازی بلغارستان تیم ملی ایران رسانه روسیه لهستان مجموعه ورزشی آزادی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر