کد خبر: 157651 A

در اینچئون شانس کسب مدال داریم؛

در مجموع امتیازات فدراسیون جهانی ما توانستیم رتبه اول را در آسیا در رشته جاده به دست بیاوریم و باشگاه پتروشیمی هم رتبه دوم را از آن خود کند.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: با تمام وجود در مسابقات آسیایی شرکت و از حیثیت دوچرخه سواری ایران دفاع می‌کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، خسرو قمری درخصوص انتخاب فدراسیون دوچرخه سواری به عنوان بهترین فدراسیون آسیایی در رشته جاده گفت: این افتخاری بود که در ۳ ماهه پایانی سال ۲۰۱۳ و سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۴ نصیب فدراسیون دوچرخه سواری شد. در مجموع امتیازات فدراسیون جهانی ما توانستیم رتبه اول را در آسیا در رشته جاده به دست بیاوریم و باشگاه پتروشیمی هم رتبه دوم را از آن خود کند.

وی ادامه داد: در این مدت دوچرخه‌سواران ایرانی در مسابقات برون مرزی نتایج خوبی را به دست آورند. این موفقیت برای دوچرخه‌سواری هر کشوری افتخار است و ارزیابی فدراسیون جهانی نشان می‌دهد ما در رشته جاده شرایط خوبی داریم اما آنچه مهم است این است که پیست‌های در حال احداثکشور سریع‌تر به مرحله بهره‌برداری برسند تا بتوانیم در رشته پیست هم جایگاه درخور توجهی کسب کنیم. ما سال گذشته در بخش پیست در آسیا پنجم بودیم و این مقام برای ما چندان رضایت بخش نیست.

قمری افزود: امیدوارم شرکت تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی با هماهنگی فدراسیون دوچرخه‌سواری براساس اولویت بندی پیست‌هایی که از لحاظ فنی به دردمان می‌خوردند را سریع‌تر آماده کند. برخی پیست‌ها در مناطق سردسیر و برخی در مناطق گرمسیر در حال احداثهستند. ما باید هر دو نوع از پیست‌ها را داشته باشیم و پروژه‌هایی که با کمترین هزینه می‌شود تحویل استان‌ها داد سریع‌تر به پایان برسانیم. در تبریز پیستی وجود دارد که علی‌رغم هزینه‌های زیاد انجام شده شرایط خوبی ندارد و قابل استفاده نیست. باید هر چه سریع‌تر نقاط ضعف این پیست برطرف شود تا استان بتواند از آن استفاده کند. ما در سال‌های مختلف افت و خیز زیادی در دوچرخه‌سواری داشته ایم و امیدواریم در نهایت بتوانیم در مسابقات سال‌جاری جایگاه‌های خوبی را به دست آوریم.

رئیس فدارسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه مشکل اصلی دوچرخه‌سواری در رشته پیست نبود امکانات است، گفت: وقتی زیر ساخت نباشد دچار مشکل می‌شویم. در مسابقات آسیایی یا جهانی در پیست‌های سرپوشیده مسابقه می‌دهیم اما در کشور خودمان چنین پیستی نداریم و به مشکل برمی‌خوریم. برگزاری اردو در کشورهای دیگر هم هزینه‌های زیادی دارد و به صرفه است در کشور خودمان امکانات ایجاد کنیم اکنون ۱۱ پیست در حال احداثداریم و باید طبق اولویت‌بندی آنها را به مرحله بهره برداری برسانیم ما دوچرخه‌سواران خوبی داریم و اگر امکانات خوبی داشته باشیم مقام های قابل توجهی کسب می‌کنیم.

وی درخصوص برنامه‌های تیم‌های ملی دوچرخه‌سواری خاطر نشان کرد: اردوهای تیم ملی از ۱۰ اردیبهشت در رشته‌های سرعت و نیمه سرعت در رده‌های سنی جوانان و بزرگسالان در مجموعه آزادی برگزار می‌شود. در جلسه‌ای که با مربیان و ورزشکاران داشتیم نقطه نظرات وزیر ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک را به آنها اعلام کردیم ما در خردادماه در مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان شرکت می‌کنیم که حضور کیفی در آنجا خواهیم داشت چون با توجه به مشکلات مالی نفراتی را به این مسابقات ارسال می‌کنیم که بالای ۷۰ درصد شانس کسب مدال دارند. جوانان هم به مسابقات المپیک چین خواهند رفت و می‌خواهیم در این مسابقات بهترین نفرات را شناسایی کنیم و روی آنها برنامه‌ریزی داشته باشیم.

قمری درباره اینکه در بازی‌های آسیایی اینچئون تا چه اندازه شانس دریافت مدال داریم، گفت: متاسفانه در مسابقات آسیایی دو رشته در پیست نسبت به گذشته کم شده، اما اگر امکانات و مواردی مثل خرید دوچرخه و برگزاری اردوی تدارکاتی برای ما فراهم شود احتمال کسب مدال خواهیم داشت. ما درصدد هستیم با تمام وجود در مسابقات آسیایی شرکت کرده و از حیثیت دوچرخه‌سواری ایران دفاع کنیم.

المپیک ایران پتروشیمی جاده چین دوچرخه سواری روابط عمومی مسابقات قهرمانی آسیا مشکلات مالی وزیر ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر