کد خبر: 155358 A

چرا از ۳۵ اردونشین فقط ۳ نفر اعزام شدند؟!

در خوش بینانه ترین حالت در اینچئون یک یا ۲ مدال می گیریم / مساله اصلی جودوی ما صرفا مدال نیست، بلکه نداشتن برنامه و عدم آینده نگری است.

کارشناس جودوی ایران گفت: حضور در مسابقات گرجستان و شرکت در اردوی مشترک این کشور، هیچ فایده ای برای جودوی ایران ندارد.

به گزارش ایلنا، تیم ۳ نفره جودوی کشورمان اواخر اسفند سال ۹۲ راهی تفلیس شد تا هم در مسابقات جایزه بزرگ گرجستان حضور یابد و هم در اردوی مشترک در این کشور شرکت کند. نتیجه تلاش جودوکاران ما تنها کسب یک مدال برنز توسط جواد محجوب بود و حال چند روزی است ملی پوشان ایران اردویی مشترک با جودوکاران کشور میزبان برپا کرده اند.

امیر قمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص نتایج تیم ۳ نفره کشورمان در رقابت های جایزه بزرگ گرجستان اظهار داشت: روی صحبت من تنها مسابقات گرجستان نیست. حرف بنده این است که اساسا چنین اعزام هایی هیچ فایده ای برای جودوی ایران ندارد.

وی افزود: از ۳ نفری که به گرجستان اعزام شدند، محجوب و قاسمی نژاد تاکنون بیش از ۵۰ سفر برون مرزی داشته اند و طبیعتا تجربه بالایی دارند. به نظر من آنها در هر اعزام می بایست طلا بگیرند.

مربی سازنده جودوی شهرری ادامه داد: نه مسابقات گرجستان و نه اردوی مشترک در این کشور، هیچ بار فنی ندارند. خود کشور گرجستان ۳۰۰ جودوکار قابل ندارد. البته مسئولان فدراسیون تنها به خاطر ارزان بودن سفر به گرجستان، همواره در مسابقات این کشور شرکت می کنند و یا در آنجا اردو می زنند.

قمی با اشاره به این که در چنین برنامه های برون مرزی بحثمدال آوری ملی پوشان اولویت ندارد، تصریح کرد: مهم کسب مدال نیست، بلکه مساله اصلی این است که در جودوی ما به کارهای زیربنایی توجهی نمی شود. چون آینده نگری در برنامه های فدراسیون جایی ندارد.

وی افزود: در اردوی تیم ملی حدود ۳۵ جودوکار حضور داشتند، اما تنها ۳ نفر به گرجستان اعزام می شوند. اگر آقایان واقعا به دنبال آینده نگری و پشتوانه سازی هستند، پس چرا با ترکیب کامل در رقابت های گرجستان شرکت نکردند؟

مربی تیم ملی جودوی ایران در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی در ادامه در مورد صحبت های اخیر رئیس فدراسیون مبنی بر ایجاد نظم و انضباط در اردوهای تیم ملی گفت: وی از کدام نظم حرف می زند؟ شنیده ام از بین حدودا ۳۵ جودوکار دعوت شده تنها ۸ نفر در اردو حضور دارند.

کارشناس جودوی ایران خاطرنشان کرد: رئیس فدراسیون ۷ سال در ایتالیا مشغول تحصیل بود و به همین جهت از وضعیت جودوی ایران اطلاعی نداشت، اما مسئولان ورزش او را به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب کردند. آیا چنین فردی که از شرایط جودوی کشور باخبر نیست، می تواند فدراسیون را اداره کند؟

قمی در پایان در پاسخ به این سوال که جودوی ایران در بازی های آسیایی اینچئون چند مدال کسب خواهد کرد، اظهار داشت: در خوش بینانه ترین حالت، یک یا ۲ مدال می گیریم. با این حال همان طور که گفتم مساله اصلی جودوی ما صرفا مدال نیست، بلکه نداشتن برنامه و عدم آینده نگری است.

اردوی تیم ملی المپیک ایتالیا ایران بازی تیم ملی رئیس فدراسیون رقابت گرجستان طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر