کد خبر: 153820 A

با صلح و دوستی قهرمان جام جهانی ۲۰۱۴ می شویم؛

مایه گریه و تاسف است که عید همگانی به واسطه رنگ باختن بسیاری از ارزش ها مثل همدردی و همزیستی است و عید برای عده ای مایه تفاخر و برای عده ای مایه رنج و عذاب است

ایلنا - مدیر عامل سابق باشگاه تراکتورسازی تبریز که در حوزه سینما هم فعالیت دارد، سالی معمولی را پشت سر گذاشته، اما قصد دارد در سال ۹۳ فیلم سینمایی پاییز را بسازد که موضوعی خاص در ارتباط با دفاع مقدس دارد.

گفتگوی ناصر شفق با خبرنگار ایلنا را در زیر می خوانید:

سال ۹۲ چطور گذشت؟

یک سال معمولی بود. در مقطعی از سال خوب بود و در مقطعی هم خیلی خوب نبود، اما در مجموع راضی هستم، یعنی راضی به رضای خدا هستیم. صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی خبر خیلی خوبی بود و پیروزی های تیم والیبال و کشتی هم خیلی خوب بود. درخشش تیم ملی نوجوانان فوتبال و کشتی هم خیلی خوب بود و درخشش تیم ملی نوجوانان فوتبال در امارات هم باعثشد تا از نظر ورزش سال خوبی باشد.

برای سال ۹۳ برنامه خاصی دارید؟

اگر خدا بخواهد فیلم سینمایی پاییز را می سازم که یک قصه اجتماعی است با نگاهی به خاطرات دفاع مقدس و قهرمان قصه یک دختر خانم سنی مذهب خواهد بود که حافظ کل قرآن است.

نوروز برای شما چه حال و هوایی دارد؟

یک شعر قدیمی به زبان آذری است که مفهوم بسیار عمیقی دارد و این شعر در نوروز همیشه به ذهنم می آید که می گوید:(اولدون فقرا عزاسی نوروز) یعنی کسانی که فقیر هستند، نه تنها جشن نمی گیرند بلکه عزا هم دارند و من همواره احساس می کنم وقتی خانواده ای را می بینم که بچه هایش با حسرت به خرید بقیه نگاه می کنند، همواره برایم زجر آور است. این بدترین حالت و مایه گریه و تاسف است. عید برای عده ای مایه تفاخر و برای عده ای مایه رنج و عذاب است، یعنی حکایت مردی که شرمنده خانواده است و رنج و محنت عده ای فراتر از لبخند های عده ای است که با تفاخر عید را جشن می گیرند و اگر جه عید نوروز سنت پسندیده ای است اما جشن واقعی زمانی است که مردم در رفاه و آرامش باشند.

خاطره جالبی از نوروز دارید؟

یک بار قبل از انقلاب برای مسابقات کشتی رفته بودیم که رقابت ها آخر اسفند برگزار شده بود و می خواستیم به شهرمان برگردیم که ماشین خراب شد و سال تحویل را در کوه های بین ارومیه و سلماس بودیم. بیشترین ایام نوروز که لذت بردم؛ ایام دفاع مقدس و در جنگ بودیم و همسفره بودن با بچه های دفاع مقدس وجود داشت. یک دوستی به وسعت آسمان ها بین رزمندگان وجود داشت که با سرب گلوله سین های مختلفی که کم داشتیم را سر سفره هفت سین درست می کردیم. واقعاً یک دنیا لذت داشت که هیچ گاه آن را پشت جبهه حس نکردم به خصوص در عملیات فتح المبین که باعثآزادی بسیاری از مناطق خوزستان عزیز شد.

یک دروغ ۱۳ می گویید؟

صلح و دوستی در فوتبال ایران برقرار می شود و با همین صلح و دوستی در جام جهانی ۲۰۱۴ قهرمان می شویم.

انقلاب تیم ملی فوتبال ایران جام جهانی خانواده سفره هفت سین شعر صعود به جام جهانی فوتبال کشتی گریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر