کد خبر: 152207 A

زنجیره حمایت تنها به فدراسیون ختم نمی‌شود؛

مطمئناً موفقیت کاراته در رقابت‌های پیش رو، با یک کار تیمی خوب به ثمر می نشیند و قطعاً می توانیم با حضور مهدی جعفری در کنار این گروه و البته مربی بدنساز تیم، آینده خوبی را برای تیم بزرگسالان متصور باشیم.

مربی سابق تیم ملی نوجوانان کاراته درخصوص اعضای کادر فنی تیم‌های ملی کاراته گفت: با توجه به توانایی مربیان معرفی شده و یک کار تیمی خوب، می توانیم به موفقیت در بازی‌های آسیایی و جهانی خوشبین باشیم.

به گزارش ایلنا، مازیار فرید خمامی گفت: اعضای جدید تیم ملی کاراته مربیانی شایسته و بروز هستند. شهرام هروی سالیان متمادی در کنار مربیانی چون سلیمانی، بهرامی و رهنما در تیم ملی کار و تجربه زیادی کسب کرده است. کاراته برای پرورش چنین مربی‌ای هزینه کرده و حالا باید از این سرمایه به خوبی استفاده کند، در عین حال او مورد اعتماد قهرمانان، اردونشینان و اعضای تیم ملی است.

وی ادامه داد: حسین روحانی نیز با دنیایی تجربه از میادین آسیایی و جهانی، در کنار سایر مربیان با تجربه می‌تواند توانایی‌های فنی خود را در عرصه مربیگری به نمایش گذاشته و ترکیبی ایده‌آل را برای تیم ملی تشکیل دهد.

فرید خمامی اظهار داشت: در زمان سرمربیگری رهنما، من به عنوان مربی بدنساز در کنار تیم ملی بودم و اطلاع دارم که او چگونه دست مربیان را در تمرینات، امور فنی و حتی کوچینگ قهرمانان بازگذاشت و این مربیان به خوبی جواب اعتماد سرمربی را دادند و نتایج خوبی نصیب تیم کشورمان شد.

خمامی گفت: مطمئناً موفقیت کاراته در رقابت‌های پیش رو، با یک کار تیمی خوب به ثمر می‌نشیند و قطعاً می‌توانیم با حضور مهدی جعفری در کنار این گروه و البته مربی بدنساز تیم، آینده خوبی را برای تیم بزرگسالان متصور باشیم.

وی گفت: برنامه‌ریزی فدراسیون هم در موفقیت تیم ملی مهم است، چراکه فدراسیون باید ۸ تا ۱۰ تیم را در دو بخش کاتا و کومیته و در رده‌های سنی مختلف آقایان و بانوان به طور همزمان پیشتیبانی و حمایت کند در حالی که تنها سالن کبکانیان را برای انجام تمرینات در اختیار دارد. زنجیره حمایت تیم‌های ملی تنها به فدراسیون ختم نمی‌شود و بی تردید برای موفقیت کاراته کاها در میادین بین المللی، پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان و برای بازیهای آسیایی حمایت کمیته ملی المپیک هم لازم است.

وی گفت: باید توجه داشته باشیم سال آینده دو رویداد بسیار مهم؛ قهرمانی جهان و بازیهای آسیایی را پیش رو داریم که هزینه و برنامه هایمان متناسب با سطح مسابقات باشد. قطعا با آنچه که برای مثلا مسابقات قهرمانی آسیای ۲۰۱۳ انجام دادیم نمیتوانیم انتظار موفقیت چشمگیری را در مسابقات جهانی و بازیهای آسیایی داشته باشیم و باید تدارک بسیار بهتری را در نظر بگیریم.

فرید خمامی در خصوص کادر فنی تیم های ملی نوجوانان و جوانان نیز گفت: خوشبختانه اعضای معرفی شده از جمله مربیان با اخلاق بوده که رابطه خوبی هم با اهالی کاراته دارند. از طرفی نفراتی هستند که از انتقادات سازنده و پیشنهادات به گرمی استقبال کرده و اطمینان دارم که از مشورت و نقطه نظرات مربیانی که در این رده سنی تجربه دارند استفاده خواهند کرد.

وی در این باره ادامه داد: سال گذشته مسئولیت فنی این رده سنی را بر عهده داشتم و تا حد زیادی با شرایط و ویژگی های قهرمانان این گروه سنی آشنا هستم. برنامه ریزی تمرینات و برپایی اردوها باید به گونه ای باشد که به درس و تحصیل این کاراته کا لطمه ای وارد نشود. همچنین فدراسیون در جهت حمایت از تیم و برای آشنا شدن این کاراته کاها با فضای مسابقات بین المللی، بهتر است زمینه حضور این تیم را در یکی – دو مسابقه ی برون مرزی فراهم سازد.

خمامی افزود: با برنامه ریزی خوب در انتخاب قهرمانان رده سنی نوجوانان در سال گذشته، امسال شاهد موفقیت این گروه سنی در رده جوانان بودیم.

وی گفت: مطمئن هستم که اعضای کادر فنی امسال هم با وسواس و عدالت در خصوص نفرات اصلی تصمیم گیری می کنند و قطعاً فدراسیون هم نظارت کافی را در روند اردوها و انتخاب ملی پوشان خواهد داشت.

اخلاق المپیک بازی تیم ملی تیم های ملی جهان رقابت سرمایه وزارت ورزش و جوانان نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر