کد خبر: 151909 A

می‌خواهم رکورد جدیدی را ثبت کنم؛

برنامه دیگر من ۱۰۰ کیلومتر شنا خواهد بود که یا در جزیره قشم و یا در بندر چابهار انجام خواهد شد که اگر موفق به انجام این کار شوم، رکوردی جهانی بر جای خواهم گذاشت.

رکورددار شنای آب‌های آزاد بانوان ایران گفت: اگر رکورد قبلی‌ام ثبت شود، نذر کرده‌ام دو زندانی زن را آزاد کنم.

به گزارش ایلنا، " الهام سادات‌اصغری " شناگر خوب کشورمان، خردادماه امسال بود که ۱۸ کیلومتر را در مدت زمان ۹ ساعت شنا کرد و یک رکورد ملی بر جای گذاشت، اما این رکورد توسط مسئولان وقت وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون شنا ثبت نشد. حالا او می‌خواهد در آینده‌ای نزدیک، مسافت‌های بیشتری را شنا کند که البته در این میان به دنبال اهداف انسان‌دوستانه و زیست محیطی نیز است.

الهام سادات‌اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد جدیدترین حرکت ورزشی–فرهنگی خود خاطرنشان کرد: بعد از رکوردی که در ۱۸ کیلومتر بر جای گذاشتم، روز ۱۶ آبان امسال بود که مسافت بین میانکاله و جزیره آشوراده را آن هم در دمای ۸ درجه شنا کردم. این برنامه برای حمایت از " فک خزری " که به علت آلودگی آب و همچنین صید بی‌رویه به ویژه از سوی صیادان کشور روسیه در حال انقراض است، انجام شد.

این فعال محیط زیست ادامه داد: من حامل نماد محیط زیست بودم و با این کار خودم زنگ خطر را برای کشورهای پیرامون دریای خزر و همچنین دوستداران محیط زیست به صدا درآوردم.

اصغری با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید توجه به ورزش بانوان و همچنین فعالیت‌های ورزشکاران در حمایت از محیط زیست بسیار دلگرم کننده است، اظهار داشت: در ماه‌های اخیر، حمایت‌های معصومه ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست من را در پیشبرد اهدافم بسیار کمک کرد و به همین جهت وی را همچون مادری دلسوز برای خودم و حامی دلگرم کننده‌ای برای تحقق اهدافم می‌دانم.

رکورددار شنای آب‌های آزاد بانوان ایران در ادامه درخصوص برنامه‌های آینده خود گفت: در نظر دارم طی روزهای ۲۵ تا ۳۰ فروردین‌ماه ۹۳ به صورت ساعتی شنا کنم، یعنی یا ۱۲ ساعت و یا ۲۴ ساعت به طور مداوم شنا کرده و در این زمینه نیز رکوردی جدید بر جای بگذارم.

وی تصریح کرد: این برنامه با عنوان " نوروز ملی " و جهت مقابله با اقدامات برخی از کشورهایی که می‌خواهند نوروز را به نام خود ثبت کنند، انجام خواهد شد که ان‌شاءالله پس از هماهنگی‌ها و اخذ مجوزهای لازم، این حرکت ملی را انجام خواهم داد.

این فعال محیط زیست ادامه داد: برنامه دیگر من ۱۰۰ کیلومتر شنا خواهد بود که یا در جزیره قشم و یا در بندر چابهار انجام خواهد شد که اگر موفق به انجام این کار شوم، رکوردی جهانی بر جای خواهم گذاشت، به همین دلیل مکاتباتی با نماینده کتاب رکوردهای جهانی گینس انجام شده که این رکورد من در گینس ثبت شود.

اصغری به رویکرد مثبت ربابه شهریان نسبت به ورزش بانوان ایران و حمایت‌های وی از اقدامات ورزشی – فرهنگی خود اشاره کرد و یاد آور شد: خانم شهریان در مدت حضور خود در معاونت ورزش بانوان وزارت ورزش، نشان داده‌اند واقعا در دولت جدید، نگاه تازه و امید بخشی به ورزش خانم‌ها وجود دارد. وی در این مدت از تمامی کارهای من حمایت کرده‌اند که جای تقدیر و تشکر دارد.

رکورددار شنای آب‌های آزاد بانوان کشورمان با یک خبر انسان‌دوستانه صحبت‌های خود را به پایان برد: نذر امام حسین(ع) کرده‌ام در صورتی که رکورد قبلی‌ام ثبت شود، دو زندانی زن که مرتکب جرائم غیرعمدی شده‌اند را از زندان آزاد کنم.

آب های آزاد امام حسین دریای خزر دوستداران محیط زیست دولت زندان قشم وزارت ورزش وزارت ورزش و جوانان چابهار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر