کد خبر: 138456 A

این مجمع با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و تمامی اعضای مجمع برگزار شد

چهل و یکمین مجمع عمومی(انتخاباتی) کمیته ملی المپیک بعد از ظهر دیروز در سالن اجتماعات آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد که طی آن رئیس، نواب رئیس، دبیر کل، خزانه‌دار و اعضای هیات اجرایی آن با رای اعضای مجمع انتخاب شدند.

به گزارش ایلنا، این مجمع با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و تمامی اعضای مجمع برگزار شد که در ابتدا بهرام افشارزاده دبیر کل سابق و مهدی کرباسیان خزانه‌دار سابق کمیته ملی المپیک به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده کمیته در گذشته پرداختند و سپس کار انتخابات آغاز شد.

پس از انجام رای گیری، کیومرثهاشمی به عنوان رییس کمیته ملی المپیک انتخاب شد، شاهرخ شهنازی دبیر کل شد، رباب شهریان و علیرضا دبیر سمتهای نواب رئیس اول و دوم را از آن خود کردند، محمدعلی شجاعی خزانه‌دار شد و محمدرضا پولادگر، محمود مشحون، علی کفاشیان، رسول خادم، محمد علیپور و فضل‌الله باقرزاده به عنوان اعضای هیات اجرایی انتخاب شدند.

در ابتدای مجمع انتخابی رای گیری برای ریاست کمیته انجام شد که کیومرثهاشمی با کسب ۴۲ رای سکاندار ریاست کمیته ملی المپیک شد. مهدی قدمی ۹ رای و محمد جعفر کامبوزیا نیز ۷ رای به دست آوردند. دو رای نیز باطل بود.

برای پست ریاست ۱۰ نفر اعلام کاندیداتوری کرده بودند که پیش از آغاز رای‌گیری ۷ نفر(محمد علی‌آبادی، محمدرضا داورزنی، محمود خسروی‌وفا، فضل‌الله باقر‌زاده، علی مرادی، مهدی کرباسیان و مهرزاد حمیدی) کناره‌گیری کردند.

سپس رای‌گیری برای دبیر کلی کمیته صورت گرفت که از بین علی مرادی، شاهرخ شهنازی و محمدرضا داورزنی، شهنازی و داورزنی به دور دوم راه یافتند که در نهایت شاهرخ شهنازی عضو هیات اجرایی و رئیس آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک با ۳۴ رای ماخوذه توانست به عنوان دبیر کلی کمیته ملی المپیک دست یابد. داورزنی ۲۶ رای آورد.

در ادامه رای‌گیری تعیین نواب رئیسان برگزار شد که در دور دوم این انتخابات، رباب شهریان با ۳۹ رای به عنوان نایب رئیس اول و علیرضا دبیر با ۳۱ رای به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

در دور اول رای گیری نایب رییسی، علیرضا دبیر ۲۴ رای، رباب شهریان، مهدی قدمی و محمود خسروی‌وفا ۱۶ رای، مهرزاد حمیدی ۱۲ رای، پورکاظمی ۱۰ رای، ‌ مهدی علی‌نژاد ۹ رای، باران‌چشمه ۸ رای، سید مهدی هاشمی و فریده هادوی هر کدام ۳ رای کسب کردند.

در رای گیری خزانه داری کمیته پولادگر، خادم، شهنازی، کرباسیان و دبیر از حضور در انتخابات پست خزانه‌داری انصراف دادند تا رستگار، زارع‌پور، شجاعی و کامبوزیا شانس خود را برای کسب کرسی خزانه‌داری امتحان کنند.

در دور اول این انتخابات شجاعی با ۲۹ رای بیشترین رای را کسب کرد اما زارع‌پور و رستگار هر دو با ۱۰ رای با هم مساوی شدند. کامبوزیا نیز ۷ رای را به خود اختصاص داد. در انتخابات این پست دو رای باطل شد. سپس برای تعیین فردی که به همراه شجاعی به دور دوم برود، قرعه کشی انجام شد که نام رستگار بیرون آمد تا به همراه شجاعی به دور دوم برود. اما قبل از انجام دور دوم، رستگار اعلام کرد که به نفع شجاعی کنار می‌رود تا دیگر انتخابات دور دوم برگزار نشود و شجاعی عهده‌دار سمت خزانه‌داری شود.

آخرین رای‌گیری مربوط به انتخابات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بود که با کشیده شدن انتخابات به دور دوم ترکیب ۶ نفره این هیات تکمیل شد.

در رای گیری هیات اجرایی محمدپولادگر و محمود مشحون در دور اول انتخابات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک رای آوردند، دور دوم انتخابات برای تعیین ۴ رییس فدراسیون دیگر برای حضور در هیات اجرایی برگزار شد که علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال، رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، محمد علیپور رییس فدراسیون انجمن‌های ورزشی و فضل‌الله باقرزاده رییس فدراسیون شمشیربازی با کسب آرای لازم، به عضویت هیات اجرایی کمیته ملی المپیک درآمدند.

محمود مشحون و محمدرضا پولادگر با ۳۲ رای(در دور اول) و علی کفاشیان ۳۸ رای، فضل الله باقرزاده ۳۰ رای، محمد علیپور ۲۸ رای و رسول خادم ۲۷ رای(دور دوم) به دست آوردند.

المپیک انتخابات حضور در انتخابات سالن اجتماعات علی کفاشیان فدراسیون فوتبال فدراسیون کشتی محمد علی آبادی مهدی هاشمی رای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر