کد خبر: 117221 A

مسابقات آسیایی تیراندازی با کمان؛

مسابقات آسیایی تیراندازی با کمان امروز با بازی‌های تیمی ادامه پیدا می‌کند.

کمانداران کامپوند تیراندازی با کمان با کسب چند مدال در دو روز اول مسابقات آسیایی چین تایپه، ‌ شروع درخشانی در مسابقات داشتند.

به گزارش ایلنا، مسابقات آسیایی تیراندازی با کمان از روز گذشته با حضور ۱۴ کماندار ایرانی آغاز شد و تیم‌های کامپوند زنان و مردان بهترین نتایج دو سال اخیر تیراندازی با کمان ایران را به دست آوردند.

در شروع این مسابقات بهزاد پاکزاد تنها نماینده ریکرو مردان که در مرحله مقدماتی سی‌ام شده بود با نتیجه ۶ بر ۵ از حریف مغولستانی در مرحله یک بیست و چهارم شکست خورد و حذف شد. ساره اسدی نیز در ریکرو زنان با حریف مالزیایی روبرو شده و با نتیجه ۶ بر صفر این بازیکن را شکست داد. اسدی باید در مرحله یک شانزدهم با حریف کره ای روبرو شود. تیم میکس ریکرو نیز با حضور این دو بازیکن در مرحله مقدماتی یازدهم شد و باید امروز با حریف مغولستانی روبرو شود.

درخشش پسران کامپوند

هر ۳ پسر کامپوندباز ایران در مرحله مقدماتی انفرادی جزء ۱۰ نفر اول رنکینگ قرار گرفتند. امیر کاظم‌پور در این مرحله دوم، ‌ حمزه نکوئی پنجم و اسماعیل عبادی هشتم شدند اما این ۳ بازیکن در بخش تیمی ابتدا ۲۳۲ بر ۲۱۹ حریف قطری را شکست دادند و در مرحله نیمه نهایی ۲۳۱ بر ۲۲۶ از کره شکست خوردند اما در دیدار رده بندی موفق به برد ۲۳۰ بر ۲۲۸ برابر چین تایپه شدند و به مدال برنز مسابقات رسیدند.

مدال نقره کامپوند بانوان

در دور یک شانزدهم قاسم پوربا شبنم سرلک، هم تیمی قدیمی خود روبرو شد. مینو عابدی که در مرحله مقدماتی سوم شده بود نیز در مرحله یک شانزدهم با حریفی از هنگ‌کنگ مسابقه می‌دهد. سرلک و قاسمپور در دور مقدماتی پانزدهم و هجدهم شده بودند. اما دختران کامپوندی در بخش تیمی ابتدا اندونزی را با نتیجه ۲۲۴ بر ۲۲۱ شکست دادند و سپس کره را ۲۳۰ بر ۲۲۷ بردند تا به فینال بازی‌ها برسند. قاسمپور، سرلک و عابدی در این مرحله با نتیجه ۲۲۴ یز ۲۱۷ از چین تایپه شکست خورده و مدال نقره را به دست آوردند. تیم میکس کامپوند نیز با حضور امیر کاظم پور و مینو عابدی در مرحله مقدماتی سوم شده و تا دور یک چهارم نهایی پیش رفتند.

اولین حضور آسیایی نوجوانان

نوجوانان ایران نیز برای دستیابی به سهمیه المپیک نوجوانان با حریفان آسیایی وارد رقابت شدند. پوریا خلیل‌نژاد، ‌ صدرا جمالی خبیر و علیرضا ولی‌زاده در این مسابقات تا مرحله یک هشتم پیشروی کرده و باید در این مرحله با حریفان هنگ‌کنگی، قزاق و ژاپنی روبرو شوند. در بخش دختران نیز زهرا بنی‌خانی از حریف هنگ کنگی شکست خورده و حذف شد. دلیار فرهمند تا مرحله یک هشتم پیش رفته و حریف بازیکن بنگلادشی شد. سروین فرج‌زاده سومین دختر نوجوان در مرحله یک شانزدهم از حریف مغولستانی شکست خورد.

مسابقات آسیایی تیراندازی با کمان امروز با بازی‌های تیمی ادامه پیدا می‌کند.

ایران بازی تیراندازی چین رقابت زنان زهرا مردان نیمه نهایی اندونزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر