کد خبر: 107104 A

جوانان مستعد را به تایلند می بریم

رییس انجمن کریکت با تاکید بر اینکه " لیگ " بهترین میدان برای شناسایی بهترینها و قدرتمندی تیمهای ملی است، گفت: دور رفت از نخستین دوره مسابقات لیگ آقایان، آبانماه سالجاری به میزبانی زاهدان برگزار خواهد شد.

رییس انجمن کریکت با تاکید بر اینکه " لیگ " بهترین میدان برای شناسایی بهترینها و قدرتمندی تیمهای ملی است، گفت: دور رفت از نخستین دوره مسابقات لیگ آقایان، آبانماه سالجاری به میزبانی زاهدان برگزار خواهد شد.
به گزارش ایلنا، افشین حیدری افزود: انجمن کریکت برای راه اندازی لیگ تلاش زیادی انجام داد و برنامه ریزی خوبی را تدوین کرد تا بتواند این رشته مهیج و پرطرفدار را بیش از پیش بسط و گسترش دهد.
وی در ادامه اظهار داشت: پیشتر بازیکنان را از آشنایی قبلی انتخاب می کردیم اما اکنون با راه اندازی لیگ، قصد داریم چهره های مستعد و با آتیه(مردان و زنان) را از دل این مسابقات معتبر شناسایی کنیم و به اردوهای تیمهای ملی دعوت نماییم.
در جریان رقابتهای لیگ آقایان و بانوان، اعضای کمیته فنی با دقت تمام بازیکنان را زیر نظر می گیرند و همین شرایط باعثمی شود تا اراده و روحیه نفرات تیمها مضاعف شود و آنها با انرژی بیشتر قدم به رقابتهای لیگ بگذارند.
رییس انجمن کریکت درخصوص مرحله رفت نخستین دوره لیگ بانوان کشور گفت: باوجود آنکه لیگ بانوان، نوپاست و هنوز جا نیفتاده، ولی انگیزه و جدیت بازیکنان در این مسابقات مایه امیدواری شد که آرزو داریم این فاکتورهای مثبت در دور برگشت و دوره آتی لیگ بانوان نیز حاکم شود.
وی با اشاره به کسب مقام ششمی توسط تیم ملی کریکت بانوان کشورمان در آسیا گفت: مرحله برگشت لیگ بانوان اواخر آبانماه امسال در کرمان برگزار می شود و امید است که تیمها با وضعیتی به مراتب قوی تر از دور رفت به میدان بیایند تا عنوانی بهتر در عرصه قاره کسب کنیم.
حیدری در خصوص لیگ آقایان گفت: مرحله رفت آبانماه در زاهدان با حضور حداقل ۱۰ تیم از ۴ تا ۱۳ آبان بمناسبت " روز دانش آموز " برگزار خواهد شد، البته تصمیم داریم دور برگشت لیگ آقایان را آذرماه برگزار کنیم که هنوز میزبان آن مشخص نشده است.
وی ادامه داد: به تیمها اعلام شده که حتما از سه بازیکن زیر ۱۹ سال در رقابتهای لیگ استفاده کنند که این مسئله باعثمی شود تا هم جوانگرایی شود و هم اینکه بهترین بازیکنان جوان را برای حضور در مسابقات زیر ۱۹ سال آسیا(اواخر آذر ۹۲ - تایلند) مد نظر بگیریم.
حیدری با تاکید بر اینکه بازیکنان در لیگ آبدیده می شوند، افزود: ملاک انتخاب در تیم ملی، حضور موثر بازیکنان در لیگ است و ما هم در بخش بانوان و هم در بخش آقایان به این مهم عنایت خواهیم داشت. البته توقع داریم مسوولان و همچنین رسانه ها نیز به این رشته توجه بیشتری داشته باشند تا لیگ را در آینده با قدرت و توان مضاعف به پیش ببریم و در نهایت قطار کریکت را بر ریل موفقیت حرکت دهیم.

۱۳ آبان انرژی تایلند تیم ملی دانش آموز رسانه مد مردان و زنان لیگ جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر