کد خبر: 106955 A

بازی‌های همبستگی‌کشورهای اسلامی(۲۶)؛

تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار خود در رقابت های بازی های کشورهای اسلامی به راحتی از سد کویت گذشت.

تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار خود در رقابت های بازی های کشورهای اسلامی به راحتی از سد کویت گذشت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به اندونزی، در نخستین دیدار از رقابت های والیبال بازی های همبستگی کشورهای اسلامی تیم ملی والیبال کشورمان مقابل تیم کویت قرار گرفت که موفق شد این رقیب نه چندان قدرتمند خود را با نتیجه ۳ بر صفر از پیش رو بردارد در گام نخست برای دیگر رقبا زنگ هشدار را به صدا در آورد.

ملی پوشان ایران در این دیدار سفیدپوش بودند و کویتی ها نیز با لیاس های قرمز رنگ پا به این رقابت ها گذاشته بودند. تیم ملی کشورمان نخستین ست را با نتیجه ۲۵ بر ۱۰ به سود خود به پایان برد. دفاع ضعیف قطری ها و همچنین سرویس های خوب ملی پوشان ایران باعثشد حریف حرف چندانی در زمین مسابقه بای گفتن نداشته باشد و به راحتی تسلیم شد.

در ست دوم هم برتری از آن شاگردان حسین معدنی بود. کویتی ها اگرچه کمی به خود آمده بودند ولی این ایران بود که تیم برتر میدان بود و به راحتی در دفاع و روی تور موفق عمل می کرد. وقت استراحت نخست ۸ بر یک به سود سفیدپوشان ایران بود تا حاکی از برتری مطلق شاگردان معدنی داشته باشد. این ست نیز در پایان با نتیجه ۲۵ بر ۱۲ به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید تا نتیجه ۲ بر صفر شود.

در ست سوم، کویتی ها به دنبال اعاده حیثیت بودند و به همین دلیل با تغییر وارد میدان شدند و در امتیازهای ابتدایی پا به پای ملی پوشان ایران پیش می رفتند ولی وقت استراحت نخست دو تیم با نتیجه ۸ بر ۴ به سود سفیدپوشان ایران به پایان رسید. در ادامه کویتی ها کمی بهتر کار کردند ولی ایران اجازه خودنمایی به آنها نمی دادند. وقت استراحت دوم دوم در این ست با نتیجه ۱۶ بر ۱۰ به پایان رسید. در ادامه مصدومیت شدید بازیکن کویتی چند دقیقه ای بازی را با وقفه مواجه کرد که بعد از شروع مجدد بازی کویتی ها کمی کار را بهتر آغاز کردند تا امتیازات از دست رفته را جبران کنند ولی راه به جایی نبردند و در نهایت این بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید.

تیم ملی کشورمان فردا در دومین دیدار خود در این رقابت ها از ساعت ۱۴ به مصاف ترکیه خواهد رفت.

ایران بازی بازی های کشورهای اسلامی ترکیه رقابت زمین کشورهای اسلامی کویت والیبال اندونزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر