کد خبر: 794453 A

تکواندو قهرمانی کشور جوانان - بزرگسالان؛

در پایان بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان زنان، تیم البرز موفق شد مقتدرانه بر سکوی قهرمانی بایستد، مازندران نایب قهرمان شد و تهران عنوان سومی را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور جوانان و بزرگسالان در گروه زنان از صبح روز گذشته (شنبه – 12 مردادماه) با حضور 239 تکواندوکار و در قالب 29 تیم از استان‌های آذربایجان‌شرقی (2 تیم)، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان ، همدان و یزد به میزبانی هیات تکواندو استان آذربایجان شرقی و در سالن «شهید پورشریفی» تبریز آغاز و دقایقی پیش به پایان رسید.

 

در پایان این دوره از رقابت‌ها، تیم البرز با کسب 5 مدال طلا، 3 نقره و 797 امتیاز توانست مقتدرانه کاپ قهرمانی را بالای سر ببرد؛ هوگوپوشان مازندرانی با کسب 2 مدال طلا، 2 نقره، یک برنز و 393 امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستادند و تهران نیز با کسب یک مدال طلا، دو برنز و 188 امتیاز سوم شد.

 

تیم‌های اصفهان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، چهارمحال بختیاری و گیلان به ترتیب در رده چهارم تا ششم قرار گرفتند.

 

همچنین در پایان مسابقات قرآنی مهدیه حصبائی از استان آذربایجان‌شرقی عنوان نخست را کسب کرد، فهیمه دره‌کی از خراسان‌جنوبی دوم شد و زهرا خنجر از استان ایلام و مائده ارسلانی از استان مرکزی مشترکا بر سکوی سومی ایستادند.

برترین های این دوره از مسابقات از سوی کمیته برگزاری مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند:

بهترین داوران: زهرا عشیری (خوزستان) – عهدیه افسانه (چهارمحال بختیاری) – شهره اسفندیاری (اصفهان) – آزاده جوانمرد (البرز)

بهترین سرمربی: آزاده یاسایی (البرز

بهترین سرپرست: زینب توکلی (اصفهان)

فنی ترین بازیکن: زهرا شیدایی (مازندران)

بازیکن پهلوان: دنیا محمدی (تهران)

تیم اخلاق: آذربایجان شرقی

اسامی سکو نشینان جام بیست و چهارم به شرح ذیل است:

وزن اول (46- کیلوگرم):

1- نگار قدیانی (البرز)

2- نگار اسماعیلی (اصفهان)

3- یلدا احمدی نسب (چهار محال بختیاری) - مریم ملکوتی خواه (تهران)

وزن دوم (49- کیلوگرم):

1- دنیا محمدی (تهران)

2- شاپرک نجفی (البرز)

3- آیدا خورشیدی (فارس) - سارا میزبان (خورستان)

وزن سوم (53- کیلوگرم):

1- نگین ناصر بخت (البرز)

2- الهه شیدائی (مازندران)

3- مائده عالی پور (چهار محال بختیاری) - سارا احدی نیا (اصفهان)

وزن چهارم (57- کیلوگرم):

1- زهرا شیدائی (مازندران)

2- نرگس میرنورالهی (البرز)

3- مهسا پور میزای (گیلان) - آرمینا احمدی (یزد)

وزن پنجم (62- کیلوگرم):

1- تینا مدانلو (مازندران)

2- هانیه بخشی (البرز)

3- ماریا جعفری (کرمانشاه) - پریسا ادراکی (آذربایجان شرقی)

وزن ششم (67- کیلوگرم):

1- یلدا ولی نژاد (البرز)

2- زهره حسن نتایج (مازندران)

3- راضیه رنگرز زاده (خراسان‌رضوی) - صفا اجمندی (خوزستان)

وزن هفتم (73- کیلوگرم):

1- کیمیا همتی (البرز)

2- مهدیس خراسانی (اصفهان)

3- مریم حقانی (خراسان رضوی) - زینب اسدی (همدان)

وزن هشتم (73+ کیلوگرم):

1- زینب اسماعیلی وراغول (البرز)

2- نفیسه رنگرز زاده (خراسان‌رضوی)

3- زهرا پور اسماعیل (مازندران) -  شهربانو دامغانی نژاد (تهران)

تکواندو مسابقات تکواندو قهرمانی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر