کد خبر: 787594 A

در پایان چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور مردان صورت گرفت

چهاردهمین دوره مسابقات قهرمانی پومسه کشور مردان در حالی به کار خود پایان داد که تیم اصفهان موفق شد کاپ قهرمانی را در خانه نگه داشته و بر سکوی قهرمانی بایستد، تهران نایب قهرمان شد و مازندران عنوان سومی را کسب کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، چهاردهمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی کشور در گروه مردان از صبح روز گذشته (پنجشنبه – 27 تیرماه) با حضور 398 پومسه‌رو از 28 استان آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، اصفهان (2 تیم) ، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمانشاه، گلستان، گیلان، لرستان، مازندران، مرکزی، هرمزگان، همدان و یزد به میزبانی هیات تکواندو استان اصفهان و در سالن "کوثر" آغاز و امروز به پایان رسید. 

این دوره از مسابقات در دو بخش انفرادی و تیمی برگزار شد که در بخش انفرادی استاندارد رقابت‌ها در رده‌های سنی کمتر از 12 سال، 12 تا 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال، 31 تا 40 سال، 41 تا 50 سال و 51 تا 60 سال و بالای 61 سال و در بخش ابداعی انفرادی در 4 رده‌سنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال و بالای 18 سال و در بخش تیمی (3 نفره) رده‌های سنی کمتر از 14 سال، 15 تا 17 سال، 18 تا 30 سال و بالای 31 سال پیگیری گردید. 

در پایان این دوره از مسابقات، مردان پومسه‌رو اصفهان با کسب 6 مدال طلا، 3 نقره، 4 برنز و 84 امتیاز توانستند عنوان قهرمانی را به نام خود ثبت نمایند. تیم تهران با 5 طلا، 3 نقره، 5 برنز و 77 امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و مازندران با یک طلا، 2 نقره و 3 برنز و 45 امتیاز سوم شد. همدان نیز با یک طلا، 3 نقره، 3 برنز و 43 امتیاز عنوان چهارمی را کسب کرد. 

تیم‌های البرز، اصفهان ب، سمنان، گیلان، فارس و خوزستان به ترتیب در رده پنجم تا دهم جدول قرار گرفتند. 

همچنین از سوی کمیته برگزاری مسابقات برترین‌های این دوره از مسابقات به شرح ذیل معرفی شدند: 

بهترین داوران: محسن حاتمی (تهران) – مهرداد تیلاوی (خوزستان) – سیدرضی مروج حریری (گیلان) 

بهترین مربی: محمد تقی حاتمی (اصفهان) 

تیم اخلاق: گیلان

بازیکن پهلوان: سیدمحمود تفاخ (خوزستان) 

فنی‌ترین بازیکن: علی سلمانی (اصفهان) 

بهترین سرپرست: حبیب الله اسماعیلیان (تهران) 

 

اسامی مدال آوران این رقابت‌ها به شرح ذیل است: 

 «پومسه استاندارد» 

رده سنی کمتر از 12 سال: 

1-امیرحسین اسماعیلی (اصفهان) 

2-بهداد نقی ئی (تهران) 

3-بهراد حیدریان (همدان) - آریا احدی (آریا احدی) 

رده سنی 12 تا 14 سال: 

1-معین عامری (سمنان) 

2- محمد طاها حیدری رستمی (مازندران) 

3-سامیار صالحی جوزانی (البرز) - حسین جعغرلو (تهران) 

رده سنی 15 تا 17 سال: 

1-ارمین اسدی (تهران) 

2-رضا بابائی (اصفهان) 

3-سیداحسان صداقت (فارس) - یاسین زندی (مازندران) 

رده سنی 18 تا 30 سال: 

1-امیررضا مهربان (تهران) 

2-محمد مهدی جمشیدی (همدان) 

3-حمیدرضا حاتمی (اصفهان) - سجاد حیدری پور (گیلان) 

رده سنی 31 تا 40 سال: 

1-علی سلمانی (اصفهان) 

2-اکبر فروزان (فارس) 

3-مهدی صمدیان تبار (همدان) - سینا خلاش قزل احمد (تهران) 

رده سنی 41 تا 50 سال: 

1- محمد تقی حاتمی (اصفهان) 

2-سید حسین موسی نیا زارع (البرز) 

3-سید حسین جاهد (تهران) - سعید خانیان (اصفهان) 

رده‌سنی 51 تا 60 سال: 

1- حسینعلی نظری (تهران) 

2- ابراهیم خاوری دانشور (گیلان) 

3- رضا فرجی (آذربایجان شرقی) - عباس رفیعی (قم) 

رده سنی بالای 61 سال: 

1-هادی ترکاشوند (اصفهان) 

2-مجتبی نظم ده (البرز) 

3-عباس رضائی (تهران) - هدایت آریانفر (مازندران) 

 «پومسه ابداعی» 

رده سنی کمتر از 14 سال: 

1- محمدرضا عزیزی (سمنان) 

2- یاسین اکبری (اصفهان) 

3- اشکان مددی (همدان) – رادین تقدیری (آذربایجان غربی) 

رده سنی 15 تا 17 سال: 

1- محمدامین گماریان (همدان) 

2- مرتضی زنده (مازندران) 

3- امیرحسین باسامی (البرز) – اشکان مقدسی (اصفهان) 

رده سنی بالای 18 سال: 

1- محمدعلی فرهنگی (مازندران) 

2- کوروش بختیار (تهران) 

3- امیرحسین سلطانی (اصفهان) – علیرضا هاشمی (خراسان رضوی) 

 «پومسه تیمی» 

رده سنی کمتر از 14 سال: 

1- اصفهان

2- همدان

3- البرز – تهران

رده سنی 15 تا 17 سال: 

1- تهران

2- اصفهان الف

3- مازندران – اصفهان ب

رده سنی 18 تا 30 سال: 

1- تهران

2- همدان

3- اصفهان الف – اصفهان ب

رده سنی بالای 31 سال: 

1- اصفهان

2- تهران

3- اصفهان ب - البرز

فدراسیون تکواندو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر