کد خبر: 773461 A

قدیمی‌ترین تورنمنت دنیا در سرزمین قهوه‌های تلخ

سوت آغاز مسابقات جام ملت‌های آمریکای جنوبی 2019 بامداد امروز در برزیل به صدا درآمد؛ قدیمی ترین تورنمنت بین المللی فوتبال در تاریخ دنیا 16 تیرماه به پایان می‌رسد.

به گزارش ایلنا، چهل و ششمین دوره مسابقات جام ملت های آمریکا جنوبی موسوم به کوپا آمریکا از چهاردهم ژوئن 2019 (جمعه 24 خرداد 1398) به میزبانی برزیل آغاز شد. تیم فوتبال برزیل در افتتاحیه این مسابقات با سه گل بولیوی را از پیش رو برداشت تا استارت قدرتمندی داشته باشد. فینال بازی‌ها در روز 7 جولای(16 تیرماه 1398) در ریودوژانیرو برگزار خواهد شد و بازی رده بندی یک روز قبل از آن در ورزشگاه ماراکانا برپا می‌شود.

1

قهرمان این دوره از مسابقات به جام کنفدراسیون‌ها 2021 صعود می‌کند. شیلی مدافع عنوان قهرمانی این مسابقات است. همبازیان الکسیس سانچز در سال 2015 آرژانتین را در فینال شکست دادند و به این عنوان ارزشمند دست پیدا کرده بودند. اولین دوره رقابت های جام ملت های آمریکای جنوبی، در سال 1916 برگزار شد. تیم ملی فوتبال اروگوئه با 15 قهرمانی در این مسابقات رکورددار است و بعد از این تیم آرژانتین با 14 قهرمانی پرافتخارترین است.

114

قرعه کشی این مسابقات بهمن ماه سال گذشته برگزار شد و تیم‌های قطر(میزبان جام جهانی 2022) و ژاپن(قهرمان جام ملت‌های آسیا 2019) که به عنوان مهمان افتخاری در این مسابقات حضور دارند، در کنار شیلی، مدافع عنوان قهرمانی و سایر تیم های مدعی رقبای خود را شناختند.

118

این نخستین باری است که برزیل در قرن معاصر به عنوان میزبان این رویداد معرفی می شود. سلسائو  که چهار قهرمانی در این تورنمنت(1919, 1922, 1949, 1989) را در تجربه کرده، چهارمین میزبانی خود را تجربه می‌کند. آرژانتین با 9 بار میزبانی این بازی‌ها رکورد دار است. برزیل که چهار قهرمانی در جام جهانی را تجربه کرده علاقه زیادی دارد تا جام را در خانه نگه دارد.

این اولین کوپا آمریکایی خواهد بود که هیچ تیمی از کونکاکاف در آن حضور نخواهد داشت. در این دوره از مسابقات دوازده تیم در چارچوب سه گروه چهار تیمی به مصاف یکدیگر خواهند رفت: برزیل، آرژانتین، شیلی، بولیوی، کلمبیا، اکوادور، ژاپن، پاراگوئه، قطر، پرو، اروگوئه و ونزوئلا 

113

3 گروه این مسابقات به شرح زیر است:

گروه A

برزیل - بولیوی - ونزوئلا -پرو

گروه B

آرژانتین - کلمبیا - پاراگوئه - قطر

گروه C

اروگوئه - اکوادور - ژاپن - شیلی

* دو تیم برتر هر سه گروه، به مرحله یک چهارم نهایی راه پیدا می کنند. همچنین از بین سه تیم سوم، دو تیم که شرایط بهتری دارند، صعود می کنند تا 8 تیم مرحله یک چهارم نهایی تکمیل شود. تیم اول گروه A، به مصاف تیم سوم گروه B یا C می رود. تیم دوم گروه A به مصاف تیم دوم گروه B می رود. تیم اول گروه B به مصاف تیم دوم گروه C می رود. همچنین تیم اول گروه C به مصاف تیم سوم گروه A یا B می رود.

 

* تاریخ برگزاری مسابقات

112

مرحله گروهی: 14 ژوئن (جمعه ۲۴ خرداد) - 24 ژوئن (دوشنبه ۳ تیر)

یک چهارم نهایی: 27 ژوئن (پنجشنبه ۶ تیر) - 29 ژوئن‌ (شنبه ۸ تیر)

نیمه نهایی: 2 جولای (سه شنبه ۱۱ تیر) - 3 جولای (چهارشنبه ۱۲ تیر)

دیدار رده‌بندی: 6 جولای (شنبه ۱۵ تیر)

فینال: 7 جولای (یکشنبه ۱۶ تیر)

 

* آشنایی با ورزشگاه‌ها

111

ورزشگاه ماراکانا (ریودِژانیرو)

گنجایش: 78838 نفر

گشایش: 16 ژوئن 1950 (برای جام‌جهانی 1950)

سال‌های بازسازی: 200، 2006 و 2013

 

ورزشگاه مورومبی (سائوپائولو)

گنجایش: 67428 نفر

گشایش: 2 اکتبر 1960

سال‌های بازسازی: 1994 تا 1996، 2000، 2009 و 2016

 

 

ورزشگاه کورینتیانس (سائوپائولو)

گنجاش: 49205۵ نفر

گشایش: 10 مِی 2014

 

 

ورزشگاه مینیرائو (بلوهوریزنته)

گنجایش: 58170 نفر

گشایش: 5 سپتامبر 1965

سال‌های بازسازی: 2012

 

 

ورزشگاه گرمیو (پورتوآلگره)

گنجایش: 55662 نفر

گشایش: 8 دسامبر 2012 (برای جام کنفدراسیون‌های 2013)

 

 

ورزشگاه فونته‌نوا (سالوادور)

گنجایش: 51900 نفر

گشایش: 7 آوریل 2013

1120

* لیست بازیکنان حاضر در کوپا آمریکا

گروه A

121

برزیل: آلیسون، ادرسون، میراندا، تیاگو سیلوا، مارکینیوش، فلیپه لوئیس، کاسمیرو، آرتور، داوید نرس، گابریل ژسوس، ویلیان، کوتینیو، الکس ساندرو، دنی آلوز (کاپیتان)، میلیتائو، آلن، فرناندینیو، لوکاس پاکتا، کاسیو، فیرمینو، اورتون سوارس، ریچارلیسون، فاگنر

122

بولیوی: کارلوس لامپه، تورس، الخاندر چوماکرو، لوئیس هاگین، ماریو کوئلار، اروین ساودرا، لیونل جاستینیانو، بخارانو، ساموئل گالیندو، مارسلو مارتینز، لیاندرو واکا، کوردانو، خوزه ماریا کاراسکو، رائول کاسترو، پل آرانو، وایار، ماروین بخارانو، آلوارز، رامالو، سائوسیدو، فرناندز، خواسینو، خاویر روخاس

123

ونزوئلا: فارینز، اوسوریو، ویلانوئوا، کانچلور، ماچیس، مورنو، هررا، توماس رینکون، آریستگوئیتا، ساوارینو، خوانپی، گراترول، مانوئل سیاس، موریو، روزالس، جوزف مارتینز، پناراندا، فیگوئرا، رونالد هرناندز، رولف فلتشر، رومو، سالومون روندون

124

پرو: گالِسه، کورزو، آبرام، سانتاماریا، میگوئل آروخو، تراکو، هورتادو، کریستین کوئوا، پائولو گوئررو، جفرسون فارفان، روئیدیاز، کاسدا، تاپیا، اندی پولو، کارلوس زامبرانو، خسوس پرتل، لوئیس آدوینکولا، آندره کاریو، یوشیمار یوتون، ادیسون فلورس، پاتریشیو آلوارز، کالنز، کریستوفر گونزالس

 

گروه B 

125

آرژانتین: فرانکو آرمانی، فویس، تاگلیافیکو، رنزو ساراویا، لیاندرو پاردس، جرمن پتزالا، روبرتو پریرا، آکونا، سرخیو آگوئرو، آنخل دی ماریا، لیونل مسی، آگوستین مارچسین، رامیرو موری، میلتون کاسکو، گوئیدو پیزارو، دی پائول، ماتیاس سوارز، اوتامندی، جیووانی لو سلسو، پائولو دیبالا، لائوتارو مارتینز، استبان آندرادا

126

کلمبیا: اوسپینا، مدینا، کریستین زاپاتا، آریاس، تسیو، باریوس، دوان زاپاتا، کاردونا، فالکائو، هامس رودریگز، کوادرادو، وارگاس، یری مینا، لوئیس دیاز، ماتیوس اوریبه، جفرسون لرما، کریستین بورخا، کوئلار، لوئیس موریل، لوکومی، مونترو، داوینسون سانچز

127

پاراگوئه:‌ آنتونی سیلوا، پیریس، گوستاوو گومز، بالبوئنا، والدز، آرزامندیا، خوان ایتوربه، رودریگو روخاس، اسکار کاردوزو، درلیس گونزالس، سانتاندر، جونیور فرناندز، جونیو آلونسو، ماتیاس روخاس، اسکوبار، سلسو اورتیز، هرنان پرز، ریچارد اورتیز، سسیلیو دومینگز، رومرو، ایوان تورس، آگیلار، میگوئل آلمیرون

128

قطر: سعد الشعیب، رو-رو، عبدالکریم حسن، علی مختار، سلمان، عبدالعزیز حاتم، احمد علاءالدین، حمید اسماعیل، عبدالله الاهرک، حسن الهیدوس‎، اکرم عفیف، بودیاف، تمیم الموهزا، الحجری، الراوی، خوخی، احمد معین، احمد فاتحی، المعز علی، فاتحی، علی عفیف، یوسف حسن، محمد البکری، مادیبو

 

گروه C

129

اروگوئه: موسلرا، خیمنز، گونزالس، گودین، وسینو، بنتانکور، ناندز، لودیرو، آراسکائتا، لوئیس سوارز، استوانی، کاوانی، کامپانا، ساراچی، توریرا، فدریکو والورده، پریرو، لاکسالت، ماکسی گومز، رودریگز، کواتس، مارتین سیلوا، کاسرس

140

اکوادور: دومینیگز، آرتور مینا، آربولدا، ولاسکو، رامیرز، ایبارا، گروئزو، گارسس، آنخل منا، پرسیادو، پدرو اورتیز، انر والنسیا، آرگا، اینتریاگو، آنتونی والنسیا، کینترو، اورخوئلا، کایسدو، چیکایزا، آشیلیر، بانگوئرا، ژگسون مندز

142

شیلی: آریاس، اوپازو، لیخنوفسکی، ایسلا، پائولو دیاز، ماریپان، آرتورو ویدال، الکسیس، نیکولاس کاستیو، دیگو والدس، ادواردو وارگاس، برایان کورتس، پولگار، استبان پاوز، ژان بوسِژور، پابلو هرناندز، گری مدل، خارا، خوسه پدرو، آرانگیز، جونیو فرناندز، ساگال، اورا

141

ژاپن: کاواشیما، سوگیوکا، ناکایاما، ایتاکورا، اوئدا، واتانابه، شیباساکی، تاتسویا ایتو، مائدا، ناکاجیما، میوشی، کوجیما، آیاسه اوئدا، تروکی هارا، سوگا، تومیاسو، ماتسوموتو، اوکازاکی، ایواتا، آبه، کوبو، تاتسوتا، اوساکو

برزیل کوپا آمریکا 2019 جام ملت‌های آمریکای جنوبی 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر