کد خبر: 749579 A

گردهمایی بین المللی ورزش همگانی هزینه سنگینی روی دست ورزش گذاشته است.

به گزارش ایلنا، همایش بین‌المللی ورزش همگانی در روزهای ۷ و ۸ اسفند ماه ۹۷ به میزبانی کیش برگزار شد اما علی‌رغم اینکه کشور سخت‌ترین شرایط خود را پشت سر می‌گذارد، مسوولان این فدراسیون حسابی در این همایش ریخت و پاش کردند و با دعوت از رؤسای هیأت‌های استانی و خانواده‌هایشان آنها را در هتل ۵ ستاره اسکان داده و هدایای ارزشمندی نیز به میهمانان داده شده است که با توجه به در پیش بودن دوره جدید انتخابات ریاست فدراسیون همگانی این اقدام شائبه‌برانگیز است.

 

حدود ۴۰۰ نفر در این همایش شرکت کرده بودند که بخش بزرگی از شرکت‌کنندگان با هزینه فدراسیون و به‌عنوان میهمان به کیش رفته بودند.

در کنار این میهمانان عده‌ای از علاقه‌مندان نیز از سراسر کشور و با حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و هزینه ۴۰۰ هزار تومانی به کیش رفته بودند. فدراسیون در نامه‌ای به شرکت‌کنندگان از آنها خواسته بود از یک آژانس هواپیمایی خاص بلیت رفت و برگشت به کیش را تهیه کنند!

چاپ بولتن ۲۰۰ صفحه‌ای و دادن هدیه‌هایی مثل لوازم خانگی به میهمانان از دیگر ریخت و پاش‌های فدراسیون همگانی در این همایش ۲ روزه بود.

مدیر شرکت برگزار کننده این همایش با بیان اینکه فدراسیون به تعهدات خود در قبال قرارداد با این شرکت عمل نکرده است، گفت: «در صحبت‌های اولیه بنا بر این بود که ما نهایتاً هزینه ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی برای برگزاری این همایش پرداخت کنیم اما در آخر هزینه‌های شرکت ما به ۲۷۰ تا ۲۸۰ میلیون تومان رسید. مسوولان فدراسیون در ابتدا قول دادند با گرفتن حامی مالی پول ما را بدهند اما تاکنون این کار صورت نگرفته است. این در حالی است که یکی از بانک‌ها حامی مالی این همایش بود اما فدراسیون هنوز طلب ما را نداده است.»

او ادامه داد: «همچنین قرار بود فدراسیون برای نمایشگاه تجهیزات ورزشی که در حاشیه این همایش برگزار شد برای دایر کردن غرفه مشتری بیاورد اما نه تنها این کار انجام نشد بلکه خودشان و میهمانان‌شان نیز حتی برای مراسم افتتاحیه نمایشگاه نیامدند.»

او همچنین به بدقولی‌های فدراسیون همگانی اشاره کرد: «برای چند میهمان خارجی هم قرار بود ما در نهایت ۲۵ میلیون تومان هزینه کنیم اما برای ما فاکتور ۸۰ میلیون تومانی آوردند  یا اینکه قرار بود میهمانان داخلی در هتل ۳ ستاره اسکان داده شوند اما گفتند باید هتل ۵ ستاره بگیریم. ما هم چک ضمانت داده بودیم و وقتی هم معترض شدیم می‌گفتند اگر این خواسته‌ها را انجام ندهید موضوع را رسانه‌ای می‌کنیم.» پیش از این رییس فدراسیون همگانی در آذرماه سال ۹۶ به همراه ۱۳ نفر از مسوولان فدراسیون و رؤسای هیأت‌ها عازم کره جنوبی شده بود تا در کنگره جهانی ورزش‌های همگانی در سئول شرکت کند!

اخیراً ۴ سال ریاست علی مجد آرا در فدراسیون همگانی به پایان رسیده و افشین ملایی سرپرست فدراسیون شده تا مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم کند. اینطور به نظر می‌رسد که کنار گذاشتن او و انتخاب سرپرست تا زمان برگزاری انتخابات بی‌ارتباط به حواشی اخیر و این همایش نبوده است.

مجد آرا ۸ سال ریاست فدراسیون را بر عهده داشت که عملکرد او در این مدت با انتقادات زیادی از سوی کارشناسان همراه بوده است.

همایش بین المللی ورزش همگانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر