کد خبر: 747329 A

تجربه برخورد برانکو با بازیکنان معترض نشان می‌دهد امید عالیشاه شانس چندانی برای بازگشت به پرسپولیس ندارد.

به گزارش ایلنا، تجربه برخورد برانکو با بازیکنان معترض نشان می‌دهد امید عالیشاه شانس چندانی برای بازگشت به پرسپولیس ندارد. سیاهه بازیکنانی که مورد غضب برانکو قرار گرفتند و حتی با فریادهای چندده هزار نفری مردم در ورزشگاه‌ها هم بخشوده نشدند، بسیار طولانی است؛ از پیام صادقیان و محمد عباس‌زاده که شاید اولین قربانیان ایوانکوویچ بودند تا رامین رضاییان و محسن مسلمان. رضاییان پیش از یکی از مسابقات آسیایی پرسپولیس به خاطر درگیری با علی علیپور و سرپیچی از فرمان عذرخواهی سر میز شام کنار گذاشته شد.

او پیش‌تر به خاطر دور زدن برانکو و پیوستن به ریزه‌اسپور ترکیه مورد غضب پروفسور قرار گرفته بود، اما توانست با اشک و آه و عذرخواهی‌های مکرر به تیم برگردد. با این وجود برانکو با اولین بهانه عذر او را خواست. مورد محسن مسلمان اما بسیار جالب‌تر بود؛ کسی که برانکو برای رد کردنش، حتی منتظر باز شدن پنجره هم نماند و در اوج نیاز به تمام موجودی‌اش او را کنار گذاشت. فصل مشترک عمده بازیکنانی هم که از پرسپولیس رانده شدند، فرو افتادن آنها در سراشیبی سقوط بود.

با توجه به مجموعه این مسایل انتظار نمی‌رفت یک بار دیگر بازیکنی پیدا شود که در اقلیم برانکو دست از پا خطا کند، اما امید عالیشاه چنین کرد و به همان سرنوشت مبتلا شد. این موضوع به ویژه از آن جهت حایز اهمیت است که عالیشاه یک بار هم بین دو نیم‌فصل لیگ شانزدهم به طور مخفیانه و با نیت گذراندن خدمت سربازی از پرسپولیس به تراکتورسازی رفت، اما ظاهرا او از تجربه شخصی خودش هم درس نگرفته است.

دیگر نیازی به بازگویی نیست که رفتار عالیشاه در انجام آن مصاحبه تا چه حد اشتباه بوده است، اما خطای بزرگتر او را می‌توان نادیده گرفتن شرایط ادامه فصل از سوی این بازیکن دانست. واقعیت آن است که پرسپولیس تا پایان اردی‌بهشت هر چهار روز یک بار باید بازی کند و با این وضعیت، حتما به نفرات ذخیره هم بازی می‌رسد. امید می‌توانست روی نیمکت آرام بگیرد و منتظر فرصتی برای اثبات توانایی‌هایش باقی بماند؛ کاری که سیامک نعمتی انجام داد و در بازی با پیکان مزد برباری‌اش را گرفت. امید اما روش دیگری را برگزید و به نفع رقبا جا خالی داد.

پرسپولیس امید عالیشاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر