کد خبر: 747291 A

وقتی تیام وزیر، افتخاری و فتحی را تبرئه می‌کند

مامه بابا تیام دلایل جدایی از استقلال را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، مامه بابا تیام مهاجم سنگالی فصل گذشته استقلال که با زدن 12 گل در 13 بازی به ماشین گلزنی آبی‌ها تبدیل شده بود.نه الحاجی گرو، نه ایسما گونکالوس و نه گادوین منشا، ازهیچ کدام برای استقلال یک گلزن تمام عیار در نیامد تا هواداران با هرپنجره‌ای که باز می‌شود، با حسرت چشم انتظار بازگشت شماره 7 بمانند. استقلالی‌ها به خاطر از دست دادن تیام هنوز از رضا افتخاری مدیرعامل سابق استقلال ناراحت و عصبانی هستند.

آنها همچنان وزیر ورزش را مقصر و مسبب جدایی گلزن آفریقایی تیم‌شان می‌دانند. امیر حسین فیحی هم که بعد از روی کار آمدن نتوانست تیام را مجاب و راضی به ماندن کند. دیروز مصاحبه‌ای از تیام منتشر شد که نشان می‌دهد برخلاف تصور و باور اغلب هواداران و منتقدان، در جدایی تیام نه افتخاری، نه سلطانی فر و حتی نه فتحی، در جدایی تیام مقصر و گناهکار نیستند.

همان طور که مدیران وقت استقلال گفتند، تیام می‌خواست به امارات برود و قصد ماندن در استقلال و فوتبال ایران را نداشت. این بازیکن به صراحت می‌گوید که ادامه فوتبالش در امارات و زندگی در این کشور خواسته خانواده به ویژه مادرش بود. تیام در بازی 15 اسفند که با زدن 2 گل به العین شب باشکوهی را برای خودش و استقلال رقم زد، تصمیم به جدایی گرفت. زرق و برق امارات و امکانات این کشور مرفه چشم مهاجم سنگالی و خانواده اش را گرفته بود.

جالب اینکه تیام می‌پذیرد در استقلال به لحاظ فنی عملکرد بهتری داشت و هنوز دلش با آبی‌ها است، اما همچنان از انتخاب حرفه‌ای داشته و زندگی در امارات و بازی درعجمان کاملا راضی به نظر می‌رسد، به شکلی که اگر زمان به عقب برگردد بازهم به پیشنهاد 2 میلیون دلاری اماراتی‌ها دست رد نمی زند. بی دلیل نیست که حتی باشگاه تراکتور سازی و مالک دست و دلباز او که توانسته ستاره‌هایی چون اشکان دژاگه و مسعود شجاعی و احسان حاج صفی را از اروپا به تبریز بکشاند، حتی نتوانست تا تیام را به پای میز مذاکره بکشاند!

انتقاد شفرهم وارد نیست

ایراد و انتقاد دیگری که وینفرد شفر و برخی‌ها به افتخاری می‌گیرند،این است که چرا قبل از شروع فصل داغ نقل و انتقالات قرارداد تیام را تمدید و کار این ستاره سنگالی را یکسره نکرد. اما بازهم در لابه لای صحبت‌های تیام می‌شود فهمید که حتی اگر افتخاری می‌خواست، تیام که بعد از بازی با العین امارات چشمش را گرفته بود، راه جدایی از استقلال را بر روی خودش نمی بست.

در مجموع صحبت‌های تیام در مصاحبه دیروز و مجموع مصاحبه و پست‌های او در گذشته نشان می‌دهد و ثابت می‌کند که در هر مورد و مشکلی بشود افتخاری، وزیر و فتحی را مقصر دانست و شماتت کرد و زیر سوال برد، دست کم درماجرای جدایی تیام نمی توان انگشت اتهام را سمت آنها گرفت. تیام در صحبت‌هایش خیلی شفاف می‌گوید که چشم انتظار رسیدن پیشنهادی از امارات بود و در یک تصمیم حرفه‌ای و برگشت ناپذیر به عجمانی‌ها پاسخ مثبت داد و از کرده‌اش هم پشیمان نیست.

استقلال بابا تیام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر