کد خبر: 744303 A

دو بازیکن سابق سپاهان در دربی مقابل هم قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، دربی 89 پایتخت روز شنبه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و این بازی مثل تمامی دیدارهای گذشته دو تیم از حساسیت و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این دیدار نکات و جذابیت‌های فراوانی در دل خود دارد و تقابل‌های حساسی را در خود جای داده که یکی از آنها تقابل دو سپاهانی سابق مقابل یکدیگر است.

مهدی شریفی و علی کریمی، دو جوان سابق سپاهانی هستند که از  پایه‌های این تیم رشد کرده و در فصل یازدهم توسط کرانچار از تیم‌های پایه به تیم بزرگسالان منتقل شدند و هر دو خیلی زود با درخشش در ترکیب این تیم لقب پدیده آن فصل سپاهان را گرفتند.

گذر زمان کریمی را از سپاهان جدا کرد و به اروپا و تیم‌های دیناموزاگرب و لوکوموتیو فرستاد و شریفی هم برای گذراندن دوران خدمت سربازی به تراکتورسازی رفت ولی این دو پس از مدتی جدایی دوباره به ترکیب سپاهان برگشتند و فصل قبل مدتی با یکدیگر همبازی بودند ولی در ابتدای فصل هجدهم دوباره هر دو از سپاهان رفتند.

29108_orig

در حالیکه هم کریمی و هم شریفی در فهرست سپاهان حضور داشتند ترجیح دادند به پیشنهاد سرخابی‌ها پاسخ مثبت داده و راهی این تیم شوند. شریفی به پرسپولیس رفت تا خلاء خط حمله این تیم را پر کند و کریمی هم گزینه استقلال برای جانشینی امید ابراهیمی بود و به این تیم پیوست.

1961195_449

در دربی رفت علی کریمی در ترکیب استقلال حاضر بود ولی شریفی در حالیکه با پرسپولیس تمدید می‌کرد به دلیل بسته بودن پنجره باشگاه نامش به فهرست اضافه نشده بود و امکان بازی نداشت ولی بازی روز شنبه فرصت اولین تقابل این دو نفر در دربی است.

البته مشخص نیست کریمی و شریفی در ترکیب اصلی دو تیم بازی کنند و خصوصاً شریفی به دلیل ترافیک خط حمله پرسپولیس از شانس کمتری برای حضور در بین 11 نفر اصلی دارد ولی احتمالا در بین گزینه‌های تعویضی حضور دارد و برای دقایقی دربی را تجربه میکند.

علی کریمی مهدی شریفی دربی 89
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر