کد خبر: 733922 A

پاسخ سرپرست سپاهان به اظهارات مدیر رسانه‌ای پرسپولیس:

رضا فتاحی سرپرست باشگاه سپاهان به اظهارات پندار خمارلو مدیررسانه ای باشگاه پرسپولیس پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، ساعتی پیش پندار خمارلو مدیررسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در حاشیه کنفرانس خبری برانکو ایوانکوویچ پیش از دیدار برابر صنعت‌نفت آبادان به انتقاد از باشگاه سپاهان پرداخت؛ اینکه سپاهانی‌ها همیشه قرعه خوبی در رقابت‌های لیگ داشته‌اند و قرعه لیگ مطابق میل آنها برنامه‌ریزی شده و همچنین اخراج دژاگه در بازی سایپا و تراکتورسازی!

پس از اظهارات مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس که به نوعی موضع باشگاه پرسپولیس در واکنش به بیانیه نویسی های غیر اخلاقی این تیم در لیگ فوتبال ایران بوده، رضا فتاحی سرپرست باشگاه سپاهان در گفتگو با سایت رسمی باشگاه سپاهان به بیان موضع باشگاه اصفهانی و صدرنشین فعلی لیگ برتر پرداخته که در ادامه می‌خوانید:

 

اول اینکه نمی‌دانیم این چه رفتار غیرحرفه‌ای است که همه ارکان باشگاه پرسپولیس به خودشان اجازه می‌دهند در مورد مسائل تیم‌های دیگر صحبت کنند. جالب اینکه اینبار پایشان را فراتر گذاشته و در مورد بازی سپاهان و تراکتورسازی هم اظهار نظر می‌کنند که یک رفتار غیرحرفه‌ای و غیراخلاقی است.

دوم اینکه خمارلو و دوستانی که به ایشان دیکته کرده‌اید تا این حرف‌ها را بزنند، باید به دو نکته توجه کنید. اول اینکه فاصله 14 روزه میان دیدار سپاهان و پیکان تا دیدار با تراکتورسازی به ضرر تیم ما بوده و هر کارشناس فوتبالی می داند که این وقفه‌های طولانی در مسابقات به نفع تیمی که فرم خوبی داشته، نیست. ما دو پیروزی پیاپی مقابل سپیدرود و پیکان داشتیم و با این تعطیلات از فرم بازی خارج شدیم و آقای سعید فتاحی (مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ) می‌تواند شهادت دهد که باشگاه سپاهان با جدیت به دنبال انجام بازی با ذوب آهن بود ولی توجیه سازمان لیگ برای برگزاری دیدار استقلال و ذوب آهن حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و بازی‌های فشرده این تیم بود؛ پس باشگاه سپاهان از دو هفته بازی نکردن متضرر شده است.

نکته دیگر اینکه اتفاقات بازی تراکتورسازی و سایپا و همینطور تراکتورسازی و سپاهان هیچ ارتباطی به باشگاه‌های دیگر مثل پرسپولیس ندارد که بخواهند به عنوان وکیل مدافع تیم های حریفانِ سپاهان اظهار نظر رسانه ای کنند؛ کما اینکه نگاه تمام تیم های لیگ برتری و فوتبال ایران به پرسپولیس مشخص است. اینگونه استدلال‌های ریاکارانه و ذهنهای بیمار در مکتب سپاهان جای ندارد همانگونه که هیچگاه نگفتیم چرا به یکباره برنامه جام حذفی اعلام شد و محرومان لیگی این تیم در مقابل سپیدرود و در جام حذفی محاسبه گردید.

قضاوت آن بازی که خود داستان تکراری این چند سال است. تراکتورسازی و سپاهان از قدیم ارتباط خوبی داشته‌اند

ضمنا این نکته را باید یادآور شویم که دو تیم خوب تراکتورسازی و سپاهان از قدیم ارتباطات دوستانه و حسنه ای با هم داشته اند و از نظر مدیریت ارتباط خوبی در تمامیِ موارد دارند و نیاز به ترفندهای سوخته سوگولی‌های پایتخت ندارند.

حالا منتظر واکنش کمیته انضباطی و کمیته اخلاق هستیم

کمیته اخلاق و کمیته انضباطی مگر اعلام نکرده بود که تیم‌ها مِن بعد حق ندارند در مورد تیم های دیگر، داوران و ارکان فدراسیون مصاحبه کنند. آن روز که می گفتیم نگاه ها باید به همه تیم ها یکی باشد و تبعیض آمیز نباشد، بیراه نگفته بودیم. حال منتظر واکنش کمیته انضباطی و کمیته اخلاق به این بی اخلاقی ها هستیم.

باشگاه سپاهان به انجام بازی‌های فشرده عادت دارد

ضمن این نکته را فراموش نکنید که در سال 2007 و فصل 87-1386 تیم فوتبال سپاهان در چهار جبهه لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر، جام حذفی و باشگاه های جهان حضور داشتند و سه ماه به دلیل حکم کمیته انضباطی از شهر خودمان دور و با کسر امتیاز مواجه شدیم ولی هیچ گاه به خودمان اجازه ندادیم در مورد تیم های دیگر صحبت کنیم و همه شاهد هستند در آن فصل و در وقت اضافه چه بلایی سر سپاهان آمد ضمنا فشردگی مسابقات برای تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا امری عادی است. همینطور که سپاهان به عنوان پرافتخاترین تیم ایرانی از نظر تعداد حضور، 11 مرتبه در این رقابت ها حاضر بوده است.

 

پرسپولیس لیگ برتر فوتبال سپاهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر