کد خبر: 733854 A

ناگفته‌های عضو سابق هیات مدیره آبی‌های اهواز؛

عضو سابق هیات مدیره استقلال خوزستان در مورد مشکلات این باشگاه صحبت کرد.

به گزارش ایلنا، استقلال خوزستان، قهرمان فصل پانزدهم علاوه بر اینکه وضعیت بسیار بحرانی در جدول رده بندی لیگ برتر فصل هجدهم دارد، حالا بدون سرمربی روزگار را هم سخت تر از قبل می گذاراند.

تیمی که 3 فصل پیش در لیگ ماراتن گونه فوتبال ایران بهترین باشگاه های کشور را به زیر کشید و با قهرمانی در لیگ برتر مدت‌ها دل فوتبالدوستان خوزستانی را شاد کرده بود، باید منتظر سرنوشت باشگاه‌هایی باشد که از لیگ برتر به لیگ یک سقوط کرده و توانایی بازگشت هم ندارند.

در این رابطه صفر علی جمالپور، عضو پیشین هیئت مدیره باشگاه استقلال خوزستان  بعد از مدتها لب به سخن گشود  و از دخالت های افراد قدرت طلب پرده برداشت.

صفر علی جمالپور در ابتدای این مصاحبه می گوید یکی از دلایل اصلی که باعث شده است بیش تر باشگاه‌های فوتبالی ما بدهکار باشند و به میزان بدهی آن سال به سال افزوده شود، این است که هیات مدیره‌های فرمالیته در راس آن‌ها حضور دارند. از طرفی مجمع باشگاه‌ها وجود خارجی ندارند و حسابرسی مالی درست و اصولی انجام نمی‌شود. این یک واقعیت تلخ از حقیقت امروز اقتصاد در فوتبال ایران است.

جمالپور همچنین در واکنش به سوالی در خصوص اینکه چه کسانی باعث شدند وی از هیات مدیره جدا شود گفت: آن چیزی که مرا از هیات مدیره جدا کرد  این بود که نمی‌خواستند کسی فوتبالی فکر کند. من مختصر به شما می‌گویم. من همه چیز را نمی‌توانم به هوادار بگویم. در استقلال خوزستان هیات مدیره فرمالیته بود و هر چه مدیر کارخانه می‌گفت باید انجام می‌شد و برخی از دوستان هم بر ماندن در کنار تیم فقط بله قربان گویی می‌کردند و از ابتدای فصل وقتی از شرایط سخت تیم حرف می‌زدم  فکر می‌کردند من به دنبال جذب مربی مورد نظرم هستم که این موضوع صحت نداشت و حالا این شرایط امروز تیم را همه مشاهده می‌‌کنند.

وی افزود: این فوتبال خیلی کثیف شده است من در این فوتبال هم مدیر بودم وهم تیم‌داری کرده‌ام و هم سال‌ها به عنوان کارآفرین برتر معرفی شده‌ام و  می‌دانم در این لیگ برتر چه می‌گذرد. انتقاداتم از نحوه تیم‌داری و مدیرت باشگاه استقلال خوزستان بود نه از شخص خاصی.

جمالپور ادامه داد: چون الان در باشگاه نیستم این حرف‌ها را می‌زنم. اگر آن موقع می‌گفتم روحیه تیم خراب می‌شد و یک سری هوادار به پشتیبانی بازیکن می‌آمد ولی بارها به آنها گفته‌ام نمی توانم یک چیزهایی را به شما بگویم و اگر بگویم سنگ روی سنگ بند نمی‌شود و تنها خواسته‌ام از آقای غفوری مدیر عامل کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد این هست که به مدیرانش بگوید با مردم رو راست باشند و چرا از استقلال کسر شد و موضوع ساکونی را شفاف سازی کنند.

جمالپور در مورد راهکارش برای خروج از این شرایط عنوان کرد: هنوز بر این عقیده ام کل استان باید از استقلال خوزستان حمایت کند وقتی مجموعه ای حاضر به سرمایه‌گذاری می‌شود وظیفه همه اهالی استان است که به او کمک کنند تا استقلال به جایگاه واقعی‌اش بازگردد. اما وقتی یک استان می‌داند که در باشگاه استقلال خوزستان مشکلاتی وجود دارد ، مدیران نباید ناراحت باشند و انتقاد پذیر هم باشند.

وی درخصوص پرداخت بدهی دیوید ساکونی گفت: 6 ماه آقایان می‌گفتند در تلاشیم که مشکل مالی حل شود و این پول را پرداخت می‌کنیم اما پرداخت نشد که نشد. به هر حال وقتی نظر فیفا کسر شش امتیاز بود، رای آن قطعی شد و هنوز هم مصاحبه می‌کنند امیدواریم این امتیازات بازگردند. مگر برای پرسپولیس با آن همه قدرت در تهران رای فیفا برگشت و آیا توانست بازیکن جذب کند؟ یعنی استقلال خوزستان از این موضوع مستثنی است؟

جمالپور تاکید کرد: بعد از برکناری داریوش یزدی در جلسه‌‌ای گفتم نگه داشتن تیم سخت است ولی با بازی های خوبی که بچه ها انجام می دهند، می توانند همچون هفته ابتدایی لیگ بدرخشند. در فوتبال فقط به صرف بازی خوب امتیاز نمی دهند. در همان ابتدا هم می گفتم هر مربی را هم بیاورید نمی تواند با دست خالی و تنها با دلخوش کردن به شعار ها و مصاحبه ها تیمش را روانه میدان کند و انتظار رقابت با حریفان قدر داشته باشیم.آیا از کریم بوستانی حمایت شد؟حمایت فقط این نیست که بگوییم شما حتی 10تا بازی ببازی مربی هستی.تیم از پنجره نقل و انتقالات محروم شد و دو تا بازیکن خوب شان را از دست دادند که کار را برای بوستانی و تیمش سخت تر کرد. یکی دلفی و یکی هم ایمان مبعلی. قرار بوده یک میلیارد تومان برای انتقال دلفی به ما بدهند ولی می گویند نمی توان پول را جابجا کرد. بارها گفتم  که چرا ساکونی باید برود شکایت کند. پشت این انتقال برنامه هایی بوده.  بعد از 6 بازی گفتند نمی خواهیم. آن موقع باید 60 میلیون به او می دادند و الان 2 میلیارد. حالا قرار است سه قسط 700 میلیونی به او بدهند که هنوز حتی یک قسط هم پرداخت نشده و قرار است یک قسط با پول دلفی داده شود.

عضو سابق هیات مدیره  استقلال خوزستان در مورد اینکه چرا با این شرایط اجازه جدایی ایمان مبعلی صادر شد، توضیح داد: آنگونه که شنیدم خواسته دکتر غفوری بود تا ایمان را به فولاد بدهند. فقط این را می توانم بگویم آدم گرسنه نانش را به دیگری نمی‌دهد.

photo_۲۰۱۹-۰۲-۲۷_۱۴-۲۵-۰۵

وی در خصوص تفاوت های فوتبال ایران و دنیا اظهار داشت:برا ی اینکه ازواقعیت ها و تفاوت های فوتبال ایران، با فوتبال روز دنیا حرف بزنیم هم می توان چند سوال ساده مطرح کرد، این که کدام باشگاه ایرانی در بورس کشورمان قرار دارد، کدام باشگاه به صورت منظم و شفاف، همه ساله گزارش حسابرسی خود را منتشر می کند؟ بعد از انجام حسابرسی مجامع، کدام باشگاه ها تشکیل تاعملکرد هیات مدیره و مدیر عامل را مورد نقد و تحلیل قرار می دهند؟ مجع، به عوان مهم ترین رکن تصمیم گیری و سیاست گزاری در هر مجموعه، باید بر اساس عملکرد مدیریتی و گزارش حسابرسی، میزان سود و زیان اقتصادی را بررسی کند و سپس برای آن تصمیم بگیرد و در صورت مشکل و ایراد، فکری برای جلوگیری از ادامه این روند داشته باشد. به طور مثال، درهمین باشگاه استقلال خوزستان، چه زمانی دیده اید که مجامع شان برگزار شود؟ اصلا کمتر کسی  اعضای این مجمع  باشگاه رامی شناسد و فقط همه می دانند که مثلا کسری غفوری، رئیس مجمع باشگاه است.

جمالپور در ادامه به نکات خوبی اشاره کرد و گفت:اگر هیات مدیره فرمالیته نباشد و مجمع درتمام باشگاه ها وجود داشته باشد، همه چیز در راه قانون قرار خواهد گرفت. گزارش حسابرسی مدیریت باشگاه به هیات مدیره ارائه می شود. هیات مدیره این گزارش را به مجمع می دهد و درنهایت دراین مجمع تحلیل می شود که آیا هیات مدیره و مدیر عامل ، کار خود را به خوبی انجام داده  اند یا خیر. اگر این تحلیل عملکرد ها توسط مجمع قانونی وجود داشت، هر فرد ناتوان و خلاف کار ی مدعی بهترین مدیر بودن درباشگاهی که در آن مدیریت کرده است، نمی‌شد.

استقلال رده بندی لیگ برتر فولاد مصاحبه اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر