کد خبر: 733836 A

مریم سنجری در گفتگو با ایلنا؛

دومین دوره المپیاد ورزشی بانوان کارگر با حضور بیش از 250 ورزشکار 11 تا 13 اسفند ماه به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

دبیر المپیاد ورزشی بانوان در گفتگو با ایلنا هدف از برگزاری این رقابتها را معرفی توانمندی زنان ایران به دنیا دانسته و از بزرگتر شدن جامعه هدف این رقابتها در سال جاری می‌گوید.

مریم سنجری در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاری دور اول این رقابت‌ها در کرمان اظهار داشت: سال گذشته در 4 رشته تیم‌ها در این مسابقات حضور پیدا کردند که امسال به 5 رشته افزایش داشته است، امسال بانوان در رشته‌های بسکتبال، تنیس روی میز، دارت، شنا و آمادگی جسمانی با هم رقابت می‌کنند.

untitled-23

وی با اشاره به افزایش جامعه هدف شرکت‌کنندگان در این مسابقات گفت: کلیه زنان کارگری که در شرکتهای دولتی وخصوصی تحت بیمه تامین اجتماعی هستند، اعضای خانه کارگریا اتحادیه زنان کارگر، بانوانی که کارت مشاغل حرفه‌ای دارند مثل قالیبافی، خیاطی و حتی کسانی که در خانه کار می‌کنند امسال به عنوان جامعه زنان کارگر دیده شده‌اند. حتی زنانی که در نهادهای دولتی کار کرده و عضو اتحادیه زنان کارگر بودند را هم دعوت کرده‌ایم.

سنجری با اشاره به ایده اولیه برگزاری این مسابقات هم گفت: با پیشنهاد سهیلا جلودارزاده رئیس اتحادیه زنان کارگر و فاطمه وحدت نایب رئیس این اتحادیه استارت برگزاری این مسابقات زده شد، در دور اول مسابقات که در کرمان برگزار شد مس سرچشمه و گل گوهر سیرجان اسپانسر ما بودند و امسال هم فولاد مبارکه از برگزاری این رقابتها حمایت می‌کند.

untitled-25

وی با اشاره به پیگیری‌های ناهید تاجالدین نماینده اصفهان در مجلس برای برگزاری این رقابتها گفت: این المپیاد هر دو سال یکبار برگزار می‌شد ولی با پیگیری فاطمه وحدت قرار شد استثنا قایل شده و مسابقات به دلیل اهمیت بحث نشاط زنان هر ساله برگزار شود. ما با شعار نشاط، بهره‌وری و زندگی سالم برای بانوان شروه کرده و تلاش می‌کنیم در سال‌های آینده بتوانیم از بانوان کارگر سراسر دنیا به ایران دعوت کنیم.

سنجری با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری این مسابقات در تهران در سال آینده اظهار داشت: می‌توان این رویا را به واقعیت تیدیل کرد و روزی مسابقات ورزشهای بانوان کارگر را در ایران برگزار کنیم و محدودیتی برای ما وجود ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: ما می‌خواهیم به دنیا اعلام کنیم که زنان ایران آزاد‌اندیش هستند و آزادنه زندگی می‌کنند و رسالت ما این است زنانمان را به دنیا معرفی کنیم.

untitled-24

 

المپیاد ورزشی بانوان کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر