کد خبر: 728309 A

​حسین فرکی برابر تیمی که آخرین قهرمانی‌شان را در لیگ برتر نیز رقم زده بود، نتوانست پیکان را به برتری خانگی نزدیک کند و یک باخت دیگر در کارنامه خودروسازان ثبت شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، 140 روز از آخرین باری که پیکان توانست با برد به بازی خود پایان دهد گذشته است و آنها طی هشت بازی اخیر خود با شکست به کار پایان دادند تا مدیران تیم چاره را در تعطیلات زمستانی در تغییر کادرفنی ببینند. حضور حسین فرکی که آخرین قهرمانی پیکان را به نام خود کرده بود و البته در سایپا نتوانسته بود به نتایج درخشانی دست یابد، روی نیمکت این تیم نیز تا به امروز و در دو بازی اخیر نتوانسته چاره ساز باشد و آنها مقابل استقلال و سپاهان با شکست به کار پایان داده‌اند.

فرکی که البته در بازی امروز بازیکنانش بهتر از دیدار مقابل استقلال ظاهر شدند و بارها توانستند پیام نیازمند و خط دفاعی سپاهان را آزار دهند اما در ضربه نهایی ناکام بودند و شاید این مساله اکنون بیشتر از همه به کاهش اعتمادبنفس آنها بعد از این شکست‌های پیاپی مرتبط باشد.

سپاهان خیلی زود به گل دست یافت اما در دقایق بعدی مالکیت توپ بیشتر در اختیار پیکان می‌دید که به دنبال دستیابی به گل از راه‌های مختلف بودند اما ساختار مناسب دفاعی این تیم مانع از این شد تا پیکان به گل دست نیابد. آخرین گلی که پیکانی‌ها به ثمر رسانده‌اند مربوط به 80 روز پیش و در بازی جالب توجه مقابل فولاد است که البته علیرغم رسیدن به دو گل در نهایت با سه گل عجیب شکست خوردند. 

شاید در این میان برانکو ایوانکوویچ و تیمش بیشتر از هر کسی به دنبال این بود که پیکان از حملات پردامنه خود به نتیجه برسد و اختلاف صدر جدول را به سود سرخپوشان تغییر دهد اما دستیار سابق او در تیم ملی نیز نتوانست به این هدف دست یابد. 

تیمی که در ابتدای فصل با دستیابی به هفده امتیاز طی 10 هفته اول در مسیر فوق العاده‌ای به نظر می‌رسید اما کابوس شکست‌هایش از هفته یازدهم و در جدال با تراکتورسازی استارت خورد و تا هفته هجدهم همچنان ادامه دارد. مسیری که آنها می‌روند احتمالا با لوییز همیلتون هم به نتیجه نخواهد رسید و تیم پرمهره خودروسازان باید دید در شرایطی که اکنون در ورودی سقوط قرار گرفته، چه زمانی قادر خواهد بود خود را از این ورطه نجات دهد.

لیگ برتر حسین فرکی پیکان لوییز همیلتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر