کد خبر: 728113 A

سیدجلال حسینی موفق شد با ضربه سری دقیق دروازه استقلال خوزستان را باز کرده و نقش خود را به عنوان کاپیتان تیم ایفا کند.

به گزارش ایلنا،  تیم پرسپولیس در حالی استقلال خوزستان را شکست داد که تا دقیقه 60، مهاجمان این تیم از گلزنی ناکام بودند و سرانجام ضربه سر دیدنی سیدجلال حسینی باعث شد تا مقاومت گروسیان و خط دفاعی استقلال خوزستان شکسته شده و دروازه این تیم باز شود. سیدجلال که در این سال ها کاپیتان تیم پرسپولیس بوده و در عین حال با صحبت های به موقع، به حمایت از این تیم پرداخته، بعد از گل خوشحالی جانانه ای را انجام داد تا به سان هواداران روی سکو، شادمانی اش را نمایان کند.

حسینی در سال هایی که پیراهن پرسپولیس را بر تن کرده، نقش رهبری تیم را به خوبی ایفا کرده و در سه سال اخیر نیز بازوبند کاپیتانی را با شایستگی بر بازو بسته است. وی همچنین گل های حساسی را در ترکیب پرسپولیس زده که به عنوان یک مدافع پا به سن گذاشته، اتفاق ارزشمند و کم نظیری به حساب می آید. هواداران پرسپولیس از یاد نبرده اند که سیدجلال در بازی با الجزیره امارات گل دقیقه آخر حسینی باعث شد تا پرسپولیس از حذف زودهنگام در لیگ قهرمانان نجات یابد و به عنوان سوپرمن ظاهر شود.

7ZXy3XiZWlBB

او همچنین در بازی مرحله یک چهارم نهایی هم گل بسیار مهمی را به ثمر رساند. در آن مسابقه که مقابل الدحیل قطر بود، پرسپولیس نیاز داشت تا در یک نیمه 3 گل به حریف قطری بزند تا برای دومین سال پیاپی راهی نیمه نهایی شود اما شرایط بازی در راستای رسیدن پرسپولیس به هدفش نبود. اما گل حسینی که از روی نقطه کرنر به ثمر رسید و آمادگی بدنی فوق العاده این بازیکن را نشان داد، زمینه ساز بازگشتی تاریخی برای پرسپولیسی ها شد.

البته گل های مهم سیدجلال تنها به بازی های باشگاهی ختم نمی شود. حسینی در جام ملت های 2007 در مقابل ازبکستان نیز گلی را به ثمر رساند که باعث شد شاگردان قلعه نویی به بازی برگردند و برنده بازی شوند.

شاید نمونه اروپایی سیدجلال، روی کین باشد. هافبک دفاعی سال های نه چندان دور منچستریونایتد که به اندازه لمپارد و جرارد گلزنی نمی کرد اما توانایی فوق العاده ای در کنترل بازی داشت. همچنین گل هایی که می زد، مثل گل های سیدجلال در دیداری هایی بسیار حساس بودند. یکی از گل های مهم او در مقابل والنسیا در لیگ قهرمانان اروپا بود که باعث شد شیاطین سرخ به مرحله بعدی بروند. وی همچنین در لیگ قهرمانان گل خارج از خانه زیبایی به بایرلورکوزن زد که در نهایت منجر به صعود ارزشمند یونایتدی ها شد.

PofY3CPRUVAC

استایل بازی و خوشحالی های پس از گل سیدجلال نیز به نوعی شبیه به روی کین است؛ هر دو در زمین مسابقه بسیار جدی و شاید خشن بوده و هستند و این حس را حتی در خوشحالی های بعد از گل هم مخفی نمی کنند. البته حسینی نشان داده که هیچگاه جدی بودن او به رفتار پرخاشگرانه ختم نمی شود و حسینی تلاش می کند تا در خدمت تیم بازی کند.

گل ارزشمند سیدجلال در حالی رقم خورد که چند هزار پرسپولیسی، عصر پنج شنبه خود را که متقارن با روز ولنتاین بود، در ورزشگاه آزادی سپری کردند و در این روز خاص، به حمایت تیمشان پرداختند؛ آن ها در این بازی نیز پاسخ و هدیه ولنتاین خود را از کاپیتان محبوبشان گرفتند و با یک پیروزی مهم، آزادی را ترک کردند.

عکسها: مهدی زارع و پیام پارسایی

 

 

سید جلال حسینی پرسپوليس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر