کد خبر: 723710 A

در میان گزینه‌های عجیبی که برای جانشینی کارلوس کی‌روش از سوی اهالی فوتبال ردیف شده‌اند نباید امیدوار بود صندلی تیم ملی به سرمربی نامداری سپرده شود و شرایط فعلی خبر از حضور جواد نکونام به عنوان مربی موقت می‌دهد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟

همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود؛ بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده. در خصوص سرمربی موقت از مارکار آقاجانیان نام برده می‌شود اما گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مدنظر دارد

بعد از 7 سال و 9 ماه کارلوس کی‌روش برای همیشه از ایران رفت تا فدراسیون فوتبال دنبال گزینه جدیدی برای جانشینی او باشد. گزینه‌های جانشینی کی‌روش مختلف‌اند اما هیچ کدام هنوز رسمی نشده‌اند. فدراسیون در خواب زمستانی فرو رفته و در این ماه‌های اخیر هرگز فکری برای انتخاب سرمربی جدید نکرده، در حالی که هم کی‌روش و هم فدراسیون فوتبال می‌توانستند بر اساس قانون، 6 ماه قبل از پایان قرارداد با تیم‌ها و مربیان جدید توافق کنند.

ماجراهای نیمکت بایرن‌مونیخ و حضور پپ گواردیولا را یادتان می‌آید؟ خبر حضور پپ در مونیخ وقتی اعلام شد که بایرن برای تصاحب 3 جام می‌جنگید و یوپ هاینکس هم نتایج درخشانی کسب می‌کرد. مدیران بایرن اما فارغ از تمام این اتفاق‌ها، گواردیولا را به‌عنوان سرمربی انتخاب کردند و جالب‌تر اینکه یوپ هاینکس نیز در همان فصل موفق شد 3 جام مهم به‌دست بیاورد.

فدراسیون فوتبال که فکری به حال انتخاب سرمربی جدید نکرده، بحث حضور در تورنمنت چهارجانبه را پیش کشیده و اینکه قرار است تیم ملی در اسفندماه مقابل چین بازی کند. حضور در چنین تورنمنتی، آیا بدون سرمربی به صلاح است؟ آیا فدراسیون فوتبال تا آن زمان می‌تواند با یک مربی جدید و بزرگ به توافق برسد؟

همه این‌ ابهام‌ها باعث شده تا بحث حضور یک سرمربی موقت در تیم ملی مطرح شود؛ بحثی که در رسانه‌ها به راه افتاده و فدراسیون فوتبال هم آن را تکذیب نکرده و گویا فدراسیون فوتبال جواد نکونام را هم مدنظر دارد.

نکونام بعد از حضور در تیم ملی -به‌عنوان کاپیتان و مربی- بخت سرمربیگری خود را در نساجی آزمایش کرد و همراه این تیم به لیگ برتر رسید. او در لیگ برتر هم نتایج متوسطی کسب کرد و البته در نیم‌فصل ترجیح داد از این باشگاه شمالی جدا شود. با توجه به اینکه نکونام با تیمی قرارداد ندارد و البته شناخت بالایی هم از بازیکنان و البته جو تیم ملی دارد، بعید نیست فدراسیون فوتبال او را به‌عنوان سرمربی موقت انتخاب کند؛ اتفاقی که قابل پیش‌بینی است و البته فدراسیون فوتبال هم قصد دارد بعد از انتخاب سرمربی جدید، از نکونام به‌عنوان کمک اول استفاده کند. آیا این اخبار به سرانجام می‌رسد یا نه، پرسشی است که فدراسیون فوتبال باید به آن پاسخ بدهد. یک پرسش سخت در روزهایی سخت.

جواد نکونام تیم ملی فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر