کد خبر: 717905 A

مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا 2019

شاگردان کارلوس کی روش پس از صدرنشینی در مرحله گروهی تیم ملی عمان را در مرحله حذفی از پیش رو برداشتند و حریف چین در یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش ایلنا، تیم ملی فوتبال ایران که با ارائه نمایش بی نقص در مرحله گروهی و بدون گل خورده به دور بعدی صعود کرده و در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برابر عمان به میدان رفت. شاگردان کارلوس کی روش که بازی به بازی پیش رفته و امید هواداران ایرانی هستند با ارائه یک مسابقه حساب شده موفق شدند در شب حمایت پرشور طرفداران جواز صعود به دور بعدی را کسب کنند.

گزارش کامل این مسابقه را در ادامه مشاهده می‌کنید:

ورزشگاه: محمد بن زاید / 30 دی ماه 1397 / تماشاگر: 32 هزار نفر

داور: سزار آرتورو راموس

اخطار:محمد المسلمی(59) از عمان

سیدمجید حسینی(1) و وحید امیری(65) از ایران

 

ترکیب ایران

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، مجید حسینی، رامین رضاییان، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، اشکان دژاگه(سامان قدوس، 78)، وحید امیری، علیرضا جهانبخش(روزبه چشمی، 69)، مهدی طارمی و سردار آزمون(مسعود شجاعی، 88)

سرمربی: کارلوس کی روش

ترکیب عمان

محمد المسلمی، رائد ابراهیم، سعد سهیل، احمد کانو(محسن الخالدی، 81)، خالد البریکی، جمیل الیحمدی، محسن الغسانی، علی البوسعیدی، فائز الرشیدی، صلاح الیحیایی(خالد الحجری، 46) و حارب السعدی

سرمربی: پیم فربیک

 

شرح گل‌ها

ایران یک - عمان صفر / علیرضا حهانبخش، دقیقه 32: روی ارسال بلند پشت محوطه جریمه و کنترل محمد المسلمی، جهانبخش برای تصاحب توپ دخالت کرد و با یک ضربه در حالیکه تعادل مناسبی نداشت دروازه الرشیدی را باز کرد.

ایران 2 - عمان صفر / اشکان دژاگه، دقیقه 41: اشکان دژاگه که در دیدار مقابل عراق از روی ضربه ایستگاهی گلزنی کرده بوده، ضربه پنالتی که با خطا روی طارمی به دست آمده بود را با ضربه‌ای مطمئن به تور دروازه عمان چسباند.

 

دقایق حساس و حواشی بازی

در نهایت این دیدار با برتری دو بر صفر ایران به پایان رسید تا شاگردان کی روش در مرحله بعدی به مصاف چین بروند.

دقیقه 86: انتقال موفق توپ روزبه چشمی به خط حمله مهدی طارمی را صاحب توپ کرد و او پس از پاسکاری با آزمون در موقعیت تک به تک قرار گرفت؛ ضربه او دفع شد و روی ریباند آزمون فرصت خوبی برای گلزنی داشت که با نهایت بی دقتی توپ را به اوت فرستاد.

دقیقه 84: همکاری دوباره مهدی طارمی با سردار آزمون موقعیت خطرناک را روی دروازه عمان ایجاد کرد اما آزمون برای چندمین بار در این مسابقه در گلزنی ناکام ماند.

دقیقه 81: سه مدافع عمان که سعی در مهار طارمی داشتند در نهایت ضربه محکم او را روانه کرنر کردند.

دقیقه 73: ضربه راه دور حارب السعدی دقت کافی نداشت و با اختلاف از بالای دروازه ایران به اوت رفت.

دقیقه 72: پس از تعویض کارلوس کی روش و به میدان آمدن چشمی با خروج جهانبخش، بازیکنان ایران سعی در مدیریت بازی داشته‌اند.

دقیقه 64: ضربه سر الغسانی خطرناک از کنار دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 58: ارسال مستقیم به محوطه عمان کنترل تماشایی طارمی را به همراه داشت و ضربه محکم او نزدیک به سومین گل ایران تبدیل شود که واکنش دیدنی الرشیدی توپ را به کرنر فرستاد. 

دقیقه 54: ارسال بلند وحید امیری به سمت چپ خط دفاعی عمان با کنترل دیدنی جهانبخش همراه بود و او با پاس عرضی قصد داشت زمینه ساز گلزنی سردار شود که با الرشیدی توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 51: روی همکاری خوبی ملی پوشان و ضربه سر سردار آزمون توپ به دژاگه رسید اما دخالت مدافهان توپ را به کرنر فرستاد؛ ارسال ضربه کرنر از تمام بازیکنان داخل محوطه گذشت و به آزمون رسید اما او در چند قدمی دروازه توپ را محکم و با ضربه بی دقت روانه اوت کرد.

نیمه اول این مسابقه با برتری دو بر صفر شاگردان کارلوس کی روش به پایان رسید

دقیقه 45: در حالیکه فرصت بی نظیری برای سومین گل ایران در این بازی فراهم شده بود سانتر عرضی جهانبخش که به طارنی رسیده بود با چیپ نامطمئن این بازیکن بی ثمر ماند.

دقیقه 42: دومین مهار دیدنی بیرانوند در این مسابقه روی شوت سنگین از راه دور الغسانی بود و توپ به کرنر رفت.

دقیقه 37: پس از اشتباه پورعلی گنجی در میانه میدان حضور به موقع و واکنش سریع مجید حسینی که روی پنالتی ابتدای بازی مقصر بود مانع از ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه ایران شد.

اولین گل این مسابقه برای ایران توسط جهانبخش در دقیقه 32 به ثمر رسید 

برترین اتفاق بازی تا اواسط نیمه اول مهار استثنایی بیرانوند بود

دقیقه 25: پاس دقیق آزمون به مهدی طارمی در موقعیت مناسبی برای گلزنی رسید اما ضربه او کم دقت بود و از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه 24: ضربه رائد ابراهیم روی پای دژاگه در محوطه جریمه عمان از سوی داور مسابقه خطا اعلام نشد و بازی ادامه یافت.

دقیقه 19: ارسال خطرناک اشکان دژاگه به سمت دروازه عمان با ضربه جهانبخش همراه شد اما با واکنش سریع مدافعان توپ به کرنر رفت.

دقیقه 17: سانتر الیحمدی روی دروازه ایران با دخالت به موقع امید ابراهیمی دفع شد.

دقیقه 12: ضربه علیرضا جهانبخش پس از برخورد به مدافعان عمان در دستان الرشیدی قرار گرفت؛ پس از پنالتی عمان جریان بازی توسط بازیکنان ایران کنترل می‌شود و اکثر حملات از سوی شاگردان کی روش شکل می‌گیرد.

حسرت بازیکنان عمان پس از مهار دیدنی بیرانوند

دقیقه 4: سردار آزمون با پاس مهدی طارمی پشت محوطه جریمه عمان با شوتی محکم شانس گلزنی خودش را امتحان کرد که ضربه او خارج از چارچوب بود و راهی اوت شد.

دقیقه 2: احمد کانو کاپیتان عمان ضربه پنالتی را به سوی دروازه ایران روانه کرد و علیرضا بیرانوند با شیرجه تماشایی مانع از باز شدن دروازه ایران شد.

دقیقه 1: روی استارت سریع محسن الغسانی و ورود او به محوطه جریمه ایران مجید حسینی مجبور به ارتکاب  خطا شد و پنالتی به سود عمان اعلام شد.

بازی

تیم ملی ایران تیم ملی عمان جام ملت های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر