کد خبر: 716410 A

هموطن لیونل مسی روی نیمکت تیم ملی ایران؟

سرمربی سابق کلمبیا گزینه جانشینی کی‌روش برای تیم ملی ایران است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، این روزها پیش از هر زمان دیگری در سال‌های اخیر صحبت جدایی کارلوس کی‌روش از تیم ملی ایران و رفتنش به کلمبیا جدی شده است و به نظر می‌رسد این بار دیگر واقعاً روزهای پایانی حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم‌مان است.

هر چقدر اخبار مذاکره و توافق کی‌روش با کلمبیا در رسانه‌های مختلف بازتاب دارد، در این سو از طرف فدراسیون فوتبال ایران هیچ خبری حتی در حد شایعه‌هم در روزهای اخیر مبنی بر مذاکره با گزینه‌های جانشینی کی‌روش دیده نمی‌شود ولی شاید این سکوت خبری به معنای انفعال در انتخاب سرمربی جدید نباشد و فدراسیون نشین‌ها در پس پرده برنامه‌های خودشان را پیگیری می‌کنند و چه بسا اتفاقات غافلگیر‌ کننده‌ای حول تیم ملی کشورمان در حال رخ دادن باشد.

یکی از نفراتی که از سوی رسانههای خارج از ایران برای تیم ملی کشورمان گمانه‌زنی شده خوزه پکرمن آرژانیتنی است و این احتمال می‌رود شاهد یک جابجایی روی نیمکت ایران و کلمبیا باشیم.

چند رسانه اسپانیایی زبان و آرژانتینی، خوزه پکرمن، سرمربی سابق کلمبیا در جام جهانی 2018 را که با این تیم توانست به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند، از گزینه‌های پیش رو و احتمالی برای جانشینی کی‌روش برای هدایت تیم ملی ایران خواهد بود.

پکرمن از مربیان مولف سال‌های اخیر در فوتبال آرژانیتن و کلمبیا بوده است که در جام جهانی 2006 با حضورش روی نیمکت آرژانتین به شهرت رسید و در سال‌های اخیر هم با حضور در کلمبیا و نتایج خوبی که با این تیم گرفته شناخته می‌شود.

پکرمن با آرژانتین در سال 2006 و با کلمبیا در سال‌های 2014 و 2018 سابقه  حضور در رقابت‌های جام جهانی را در کارنامه خود داشته است.

تیم ملی ایران کارلوس کی‌روش خوزه پکرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر