کد خبر: 716363 A

از 4 سهمیه تیم‌های سوم تنها 3 سهمیه باقی مانده و 9 تیم شانس رسیدن به آن را دارند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، جام ملت‌های آسیا 2019 به میزبانی امارات به هفته سوم مرحله گروهی خود رسیده و تکلیف تیم‌های صعود کننده به دور حذفی یک به یک مشخص می‌شود.

با توجه به شکل گروه‌بندی جدید جام ملت‌ها که از این سری اعمال شده است، تعداد تیم‌های حاضر در جام به 24 تیم افزایش پیدا کرده که در 6 گروه 4 تیمی حاضر می‌شوند و در این میان دو تیم اول هر گروه مستقیماً راهی مرحله حذفی خواهند شد و 12 تیم از 16 تیم این دوره را تشکیل می‌دهند.

4 تیم باقی‌ مانده هم 4 تیم سوم برتر رقابت‌ها هستند که بر اساس امتیاز کسب شده جدول بندی می‌شوند و تکلیف صعودشان مشخص خواهد شد.

در این میان بازی‌های گروه A و B به پایان رسیده و کار تیم‌های حاضر در این دو گروه تمام شده است و 4 تیم صعود کننده به شکل مستقیم یعنی امارات، تایلند، اردن و استرالیا مشخص شدند و تیم بحرین به عنوان تیم سوم گروه A هم با توجه به کسب 4 امتیاز حضورش را قطعی کرده و یکی از 4 سهمیه تیم‌های سوم را به خود اختصاص داده است.

a

تیم سوم گروه B هم فلسطین است که 2 امتیاز از 3 بازی خود کسب کرده و همچنان امیدوار به ماندن در این رقابت‌هاست و باید منتظر سایر بازی‌ها باشد.

b

در گروه C رقابت‌ها که امروز بازی‌هایش به پایان می‌رسد دو تیم صعود کننده به طور مستقیم مشخص شدند و نبرد چین و کره جنوبی صدرنشین گروه را مشخص می‌کند. برای سهمیه سوم این گروه باید شاهد دیدار قرقیزستان و فیلیپین باشیم و دو تیمی که تا به حال امتیازی کسب نکردند به مصاف هم خواهند رفت. در صورت تساوی دو تیم این قرقیزستان است که رتبه سوم را به خود اختصاص می‌دهد ولی عملا نباید با یک امتیاز شانسی برای این تیم قائل خواهد بود پس اگر این گروه سهمیه سوم می‌خواهد باید دیدار قرقیزستان - فیلیپین برنده داشته باشد.

c

در گروه D هم ایران و عراق 6 امتیازی برای سرگروهی به مصاف هم می‌روند و مثل گروه C دو تیم بدون امتیاز ویتنام و یمن به مصاف هم خواهند رفت و در اینجا هم به نظر می‌رسد تیمی که برنده باشد شانس صعود خواهد داشت و نتیجه تساوی به درد هیچ کدام نمی‌خورد.

d

گروه E هم که قطر و عربستان 6 امتیازی را دارد و لبنان و کره‌شمالی برای کسب سهمیه سوم در حالی تلاش می‌کنند که امتیازی ندارند.

e

این شرایط در گروه F هم حاکم است. جایی که ازبکستان و ژاپن صعودشان قطعی شده و به دنبال صدرنشینی هستند و عمان و ترکمنستان تلاش می‌کنند تا با کسب اولین 3 امتیاز خود سهمیه سوم گروه را کسب کنند.

f

در اینجا 4 سهمیه برای تیم‌های سوم داریم که یکی از آنها بحرین است و 9 تیم دیگر برای کسب 3 سهمیه دیگر تلاش می‌کنند.

فلسطین 2 امتیازی تنها در صورتی شانس صعود دارد که از بین 4 دیدار قرقیزستان - فیلیپین/ ویتنام - یمن/ لبنان - کره شمالی/ عمان ترکمنستان حداقل 3 دیدار با نتیجه تساوی به پایان برسد و بیشتر از یک برنده از دل این 8 تیم بیرون نیاید که اقبال کمی باید برای این تیم قائل شد.

به هر صورت بازی‌های امروز و 3 روز آینده تکلیف 16 تیم صعود کننده را به طور کامل مشخص می‌کند.

جام ملت‌های آسیا 2019
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر