کد خبر: 716124 A

ارنستو والورده یک‌بار دیگر از لیونل مسی تعریف کرد که در پیروزی 3 بر صفر برابر ایبار چهارصدمین گل خود در لالیگا را به ثمر رساند.

به گزارش ایلنا، مربی بارسلونا انگار در توصیف فوق‌ستاره تیمش صفت کم آورده بود: «عددهای مربوط به مسی فراتر از جو است، آنها باورکردنی نیستند؛ نه‌فقط گل‌ها، بلکه کل بازی‌اش و موقعیت‌هایی که خلق می‌کند. او از یک کهکشان دیگر است.» گل دقیقه 53 مسی بین دو گل از لوییس سوارس زده شد، مهاجم اروگوئه‌ای برای ششمین‌بار متوالی مقابل ایبار موفق به گلزنی شد.

بارسا با وجود این پیروزی قاطع با فوتبال روان و مالکانه خود فاصله داشت و والورده به سازمان تیمی حریف ادای احترام کرد: «خیلی خوب بازی را بسته بودند؛ از دقیقه اول تا دقیقه آخر؛ آنها از این جهت بهترین تیم لالیگا هستند. راه ارتباطی برای مهاجمان وجود نداشت و کار خیلی سخت بود اما هر بار که موفق می‌شدیم با مهاجمان رابطه برقرار کنیم، تیم خیلی خطرناکی می‌شدیم.»

فیلیپ کوتینیو با آنکه در هفته‌های اخیر چندان بازی نکرده بود، اما یکی از بازیکنان خوب بارسا در این بازی بود. والورده در این‌باره گفت: «او بازیکن مهمی برای ماست که خدمات زیادی به تیم داشته و خواهد داشت. ما در یک هفته سه بازی می‌کنیم و بعضی بازیکنان باید گاهی استراحت کنند. کوتینیو کیفیت خیلی بالایی دارد.»

او ادامه داد: «من مطمئن نیستم اگر شما جام حذفی را رها کنید می‌توانید لیگ قهرمانان را ببرید. خیلی وقت‌ها به بازیکنانی استراحت داده‌ایم و نتیجه لازم را گرفته‌ایم و خیلی وقت‌ها با بازیکنان اصلی به نتیجه لازم نرسیده‌ایم. امیدوارم برای بازی پنجشنبه جو خوبی حاکم باشد تا بتوانیم باخت را جبران کنیم.» بارسلونا باید در بازی برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی باخت 2 بر یک برابر لوانته را در نوکمپ تلافی کند.

حمید ابراهیمی ورزشی, [15.01.19 22:28]

واکنش سولاری به مشکل با ایسکو

سانتیاگو سولاری مربی رئال‌مادرید گفت هیچ مساله شخصی وجود نداشته درباره اینکه 90 دقیقه ایسکو را روی نیمکت نشانده. 

به گزارش ایلنا، گرت بیل، لوکاس واسکس، تونی کروس، مارکو آسنسیو و مارکوس یورنته در سفر رئال‌مادرید به بنیتو ویامارین مصدوم و محروم بودند و کریم بنزما هم بین دو نیمه به‌دلیل آسیب‌دیدگی تعویض شد اما سولاری از کریستو گونزالس، دنی سبایوس و براهیم دیاس به زمین آمدند و خبری از ایسکو و همچنین مارسلو نشد.

سولاری در توضیح انتخاب‌هایش گفت: «ما یک بازی جدی داشتیم و همه در قالب یک تیم بازی می‌کنیم. در یک تیم عده‌ای بازی می‌کنند و عده‌ای نه، هیچ مساله شخصی هم وجود ندارد. ما در سه رقابت حضور داریم و سه روز بعد باید یک بازی دیگر انجام دهیم بنابراین همه فرصت بازی پیدا می‌کنند. تیم همین است و همه تلاش‌مان را می‌کنیم. من به‌عنوان مربی و بازیکنان همه عضو یک تیم هستیم. سبایوس عاشق این پیراهن است و همیشه برای بازی کردن هیجان فوق‌العاده‌ای دارد. فوتبال قوانین جادویی خودش را دارد و امروز به نفع ما شد.» رئال‌مادرید با مربیگری سولاری صددرصد بازی‌هایی که ایسکو در آن نبوده را برده (6 از 6) اما در بازی‌هایی که ایسکو حضور داشته، 64 درصد پیروز شده (7 از 11).

رئال هفته آینده میزبان تیم سوم جدول، سویاست و سولاری مبارزه جانانه تیم جوانش برای کسب سه امتیاز را تحسین کرد: «ارزش این پیروزی به تداوم آن است و مشارکتی که بازیکنان جوان در آن داشتند. ما وینیسیوس، رگیلون، کریستو و والورده را داریم که همه زیر 22 سال هستند و اینکه برای بازی در چنین سطحی آماده هستند، خبر خوبی برای تیم است.»

سولاری تایید کرد انگشت بنزما شکسته اما جزییات بیشتری نگفت. بنزما در 19 بازی این فصل 7 گل زده و 2 پاس گل داده. او سه گل در لیگ قهرمانان و یک گل در جام حذفی هم زده. رئال چهارشنبه باید در بازی برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی جام حذفی اسپانیا از برد 3 بر صفر مقابل لگانس دفاع کند.

حمید ابراهیمی ورزشی, [15.01.19 22:29]

کریستیانو و مسی آینده از نگاه دیبالا

پائولو دیبالا مهاجم آرژانتینی یوونتوس از دو ستاره خط حمله تیم فوتبال پاریسنژرمن، نیمار و کیلیان امباپه تمجید کرد و آنها را جانشین لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بهعنوان ستارههای نسل بعدی فوتبال دانست. 

به گزارش ایلنا، دیبالا در مصاحبه با شبکه تلهفوت گفت: «نیمار در مسیر تبدیل شدن به بهترین بازیکن دنیاست. من دیدهام که او چه کارهای باورنکردنی انجام میدهد و همچنان دارد به حیرتزده کردن من ادامه میدهد. نیمار فوتبالیستی فوقالعاده است که به بهترین بازیکن دنیا تبدیل میشود چون هنوز او ظرفیت و تواناییهای زیادی دارد که به نمایش نگذاشته است. من مقابل امباپه زمانی که او در موناکو بود بازی کردم و حتی در آن سن و سال کم هم کاملاً مشخص بود او به بازیکنی بزرگ تبدیل خواهد شد. او همین حالا هم برنده جام جهانی است و کاری که در روسیه انجام داد فوقالعاده بود. بهزودی او به یکی از بهترین بازیکنان دنیا تبدیل خواهد شد؛ بازیکنانی مانند کریستیانو و مسی که برای تیمهایشان سرنوشتساز هستند.»

مهاجم آرژانتینی یووه در پایان راجع به مسی و رونالدو و مقایسه آنها با هم گفت: «من خوشبختانه فرصت بازی در کنار هر دوی آنها را داشتهام اما مقایسه آنها واقعاً غیرممکن است چون آنها با هم در یک سطح و از سایرین بالاتر هستند. ویژگیهای بازی آنها با هم فرق دارند اما بر عملکرد تیمشان بسیار تاثیرگذارند. کریستیانو با شیوه تمریناتش و زندگی روزمرهاش یک الگوی مناسب است که میتوان چیزهای زیادی از او یاد گرفت.»

بارسلونا لیونل مسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر